Νίκη χωρίς αντίκρισμα η Athens Kallithea (+vid με στιγμιότυπα)

Η Athens Kallithea ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο του Αιγάλεω, φτάνοντας… σβηστά στην επικράτηση με σκορ 2-0.

Μια νίκη όμως που δεν είχε αντίκρισμα για τους “κυανόλευκους”, καθώς την ίδια ώρα η Κηφισιά έπαιρνε τον βαθμό που έψαχνε και κατέκτησε τον τίτλο στον 2ο όμιλο της Super League 2.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Athens Kallithea ήταν ο Λουκίνας, ο οποίος έφτασε τα 17 γκολ στη σεζόν. Στο 36’ έκανε προβολή από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, ενώ δύο λεπτά μετά σκόραρε με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ουές.

Στο 85′ οι οπαδοί της στο Ελ Πάσο πανηγύρισαν σαν τρελοί το γκολ της Καλαμάτας, όμως η χαρά κράτησε μόλις δύο λεπτά, αφού το 1-1 στο Ζηρίνειο άφησε οριστικά τους Κυανόλευκους εκτός διεκδίκησης της ανόδου.

Μετά το φινάλε υπήρξαν αποδοκιμασίες από μερίδα οπαδών προς τον προπονητή Γιώργο Σίμο, ο οποίος όπως όλα δείχνουν με το φινάλε της χρονιάς θα αποχωρήσει.

Athens Kallithea (Γιώργος Σίμος): Πάντος, Ουές, Καινούργιος (72′ Περέιρα), Βλάχος, Ευαγγέλου, Τσιντώνης (62′ Μάλτσι), Μπουλούλης (90′ Μπάμπης), Ματίγια, Σαντάνα, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος

Αιγάλεω (Τίμος Καβακάς): Σικαλιάς, Πεχλιβανόπουλος (82′ Σπίνος), Μπούσης, Καμαρά, Χοτζάλι (46′ Ραμίρεζ), Πολυχρόνης, Σταματάκης, Μπαστιάνος, Παλτόγλου (61′ Ματέα), Τσιλιγκίρης (82′ Ραυτόπουλος), Βλαχομήτρος (74′ Νικολακόπουλος)