LaLiga : Με γκολ στο 90+2′ η Λας Πάλμας, μοιρασιά στο Villamarin (vids)

Η Λας Πάλμας με γκολ στις καθυστερήσεις νίκησε με 1-0 τη Γρανάδα στο «Εστάντιο Γκραν Κανάρια» για την 6η αγωνιστική της La Liga.

Ήταν ένα γκολ «ποίημα», ένα υπέροχο σουτ του Κιριάν Ροντρίγκεζ στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2), στο «παραθυράκι» του ανήμπορου να αντιδράσει Αντρέ Φερέιρα.

Ένα γκολ που έβγαλε τους νησιώτες από τη γραμμή του υποβιβασμού, αφήνοντας εκεί τους Ανδαλουσιανούς.

Μάλιστα τη στιγμή που από το 58’ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μίκα Μάρμολ με δεύτερη κίτρινη για φάουλ στον Λούκας Μπογέ.

Η Γρανάδα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την αριθμητική της υπεροχή, δεχόμενη μάλιστα αντεπιθέσεις στις οποίες θα μπορούσε να είχε δεχτεί γκολ νωρίτερα.

Η Κάντιθ προηγήθηκε στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με τον Ράμος, αλλά η Μπέτις κατάφερε να «σώσει την παρτίδα» με τον Ροντρίγκες στο 60΄.