LaLiga : Ματς από τα λίγα στο San Mames, η Μπιλμπάο πήρε τη νίκη με 4-3 στο 90+8′! (vid)

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο με γκολ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, νίκησε τη Θέλτα με 4-3 σε ματς για τη 13η αγωνιστική της LaLiga.

Οι γηπεδούχοι με το τρίποντο αυτό, βρίσκονται στην 5η θέση με 24 πόντους. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα καθώς έμειναν στη 18η θέση με 7 βαθμούς

Στο 25’ ο Άσπας έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και στο 37’ ο Σανσέτ ισοφάρισε σε 1-1. Το 1-2 σημείωσε στο 41’ ο Μπαμπά και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Γκουρουζέτα έκανε το 2-2. Λίγο μετά την επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’ πάλι ο Γκουρουζέτα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-2 και στο 66’ ο Λάρσεν πέτυχε το 3-3. Στο 90+8′ ο Ρεμίρο με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 4-3.