Γ Εθνική : Νίκη “χρυσάφι” για την Επισκοπή, με γκολ στο 90+1′

Η Επισκοπή με γκολ του Χάιδου στις καθυστερήσεις του αγώνα επικράτησε με 1-0 του Ηλυσιακού, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες φάσεις, με τις δύο ομάδες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικές. Στο 10′ ο Χάιδος απείλησε για την Επισκοπή, με ένα σουτ που μπλόκαρε ο Μπαλασάκης, ενώ ο Ηλυσιακός έχασε ευκαιρία με τον Μαρίνο στο 36′, το οποίο πέρασε πάνω από την εστία.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν διπλή ευκαιρία, πρώτα με σουτ του Μαρίνου που απέκρουσε εξ επαφής ο Ψαρράς σε κόρνερ. Μετά την εκτέλεση, ο Τσέργας σούταρε λίγο άουτ. Στο 63′ το απευθείας χτύπημα φάουλ του Μαρίνου “κατέβασε” από το “Γ” υπέροχα ο Γιάννης Ψαρράς. Στο 72′ μετά από κόρνερ του Μαρίνου, ο Ταχιράι πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Όλα έδειχναν πως ο Ηλυσιακός ήταν αυτός που πίεζε για το γκολ της νίκης, με την Επισκοπή να μοιάζει συμβιβασμένη με το γκολ της ισοφάρισης, όμως το σύνολο του Μάρκου Στεφανίδη δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Ο Χάιδος με τρομερή βολίδα με αριστερό σουτ στο 90+1′ σκόραρε για το 1-0, χαρίζοντας στην Επισκοπή μία τεράστια νίκη που την είχε μεγάλη ανάγκη, καθώς σε αρκετά παιχνίδια είχε «πληγωθεί» από γκολ στο φινάλε, τώρα όμως πήρε το… αίμα της πίσω και μαζί τρεις πολύτιμους βαθμούς.

ΑΟ Επισκοπής : Ψαρράς, Χάιδος, Μίχος, Δωματάς, Κοναγκάγια, Λίμα, Τζωρτζινάκης (64′ Μέτα), Πάτας, Μεργέμογλου (76′ Δημητρακούδης), Κεφαλάς, Κάμερον (90+3′ Τραϊτοράκης)

Ηλυσιακός : Μπαλασάκης, Χριστόπουλος, Παρασκευόπουλος, Κάρδαρης, Σουβατζόγλου, Ταχιράι, Τσέργας (74′ Γιαννόπουλος), Χαρίτος, Κράσι, Ματέο, Μαρίνου (74′ Καλός), Λέκκας (46′ Κασσιανός)