Μας ξεπέρασαν στην Τουρκία : Ο πρόεδρος “στράβωσε” με την υπόδειξη του διαιτητή και πήρε την ομάδα να φύγει! (vids)

Το χάος στο ποδόσφαιρο της Τουρκίας συνεχίζεται.

Περίπου μια εβδομάδα μετά την επίθεση του προέδρου της Ανκαραγκουτσού σε διαιτητή έχουμε ακόμα μια διακοπή ποδοσφαιρικού αγώνα για παρέμβαση διοικητικού παράγοντα. Στο 67ο λεπτό ποδοσφαιριστής της Ισταμπούλσπορ ανατράπηκε στην περιοχή της Τράμπζονσπορ, ο διαιτητής και ο VAR δεν είδαν παράβαση και στην αντεπίθεση η ομάδα του βασικού Τάσου Μπακασέτα έκανε το 2-1 και πέρασε εκ νέου μπροστά στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται πως το γκολ έπρεπε να ακυρωθεί και να πάρουν πέναλτι. Λίγα λεπτά αργότερα ο έξαλλος πρόεδρος της Ισταμπούλσπορ, Φαΐτσκ Σαριαλίογλου κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και απέσυρε την ομάδα του από το γήπεδο σε ένδειξη διαμαρτυρίας.