Premier League : Γλίτωσε από μεγάλο “κάζο” στο 90+8′ η Βίλα! (vid)

Η Άστον Βίλα πίστευε πως θα κάνει… πάρτι απέναντι στην ουραγό Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, ωστόσο η δεύτερη αποδείχθηκε σκληρό καρύδι! Οι «ασπίδες» προηγήθηκαν στο 87′ αλλά οι γηπεδούχοι με τέρμα του Ζανιόλο στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων γλίτωσαν το κάζο αλλά όχι το σερί νικών εντός έδρας.

Το συγκρότημα του Ουνάι Έμερι έχασε την ευκαιρία με νίκη να πιάσει την κορυφή της Premier League και να περιμένει το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Άρσεναλ. Δεύτερο θετικό αποτέλεσμα για τους φιλοξενούμενους μετά τις 12 του Νοέμβρη και τον βαθμό στο «Άμεξ» με την Μπράιτον.λα έδειχναν πως το πρώτο 0-0 σε αυτό το γήπεδο μετά από τρία χρόνια, θα είναι γεγονός, αλλά η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ «σόκαρε» τους γηπεδούχους στο 87ο λεπτό, χάρη το γκολ του Άρτσερ.

Όλα έδειχναν πως το πρώτο 0-0 σε αυτό το γήπεδο μετά από τρία χρόνια, θα είναι γεγονός, αλλά η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ «σόκαρε» τους γηπεδούχους στο 87ο λεπτό, χάρη το γκολ του Άρτσερ.

Ούτε αυτό όμως ήταν αρκετό, προκειμένου να επιτευχθεί το τρίποντο. Η Βίλα απάντησε με τον Ζανιόλο στο 97ο λεπτό και το τελικό 1-1, ναι μεν δεν την ανεβάζει στην κορυφή, αλλά διατηρεί το φετινό, εντός έδρας αήττητο, σε επίπεδο πρωταθλήματος.