Premier League : Κόντεψε να…χύσει την καρδάρα η Τσέλσι στο τέλος αλλά πήρε το πολύτιμο τρίποντο (vid)

Τρομερό ματς στο Kenilworth Road, στο πρώτο χρονικά της 20ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η Τσέλσι ήταν καταιγιστική για 70 λεπτά, όμως η Λούτον πάτησε…γκάζι στη συνέχεια και με δύο γκολ, έβαλε…φιτίλια στους Λονδρέζους. Οι “μπλε” όμως κράτησαν το υπέρ τους σκορ και έτσι κλείνουν το 2023 με μια σημαντική για την οικονομία του πρωταθλήματος νίκη.

Δείγμα της ανωτερότητας των φιλοξενούμενων ήταν το υπέρ τους 2-0, πριν το 40λεπτο. Ο Κόουλ Πάλμερ στο 12′ άνοιξε το σκορ για την Τσέλσι και ο Νόνι Μαντουέκε στο 37′, έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους νεοφώτιστους, στο 70′ ο Πάλμερ ξανά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ένα σκορ ασφαλείας για τη δεδομένη χρονική στιγμή.

Όμως η Λούτον τα έπαιξε όλα για όλα και μάλιστα πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα 7 λεπτών. Στο 80′ ο Μπάρκλεϊ και στο 87′ ο Αντεμπάγιο, έβαλαν…φωτιά στο ματς, χωρίς όμως να γίνει η επική ανατροπή από πλευράς γηπεδούχων.