Super League : Συνεχίζει το σερί ο Ατρόμητος, 3-0 την Κηφισιά

Απτόητος παρά τη διακοπή του πρωταθλήματος για τις εορτές ο Ατρόμητος, νίκησε την Κηφισιά και έφτασε τους 19 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την εξάδα.

Με αυτό τον τρόπο, η ομάδα από το Περιστέρι έφτασε τους 19 βαθμούς και ανέβηκε στην 8η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος, ενώ από την άλλη, η ομάδα του Ντέιβιντ Νίλσεν, παρέμεινε στους 11 βαθμούς και στην προτελευταία φάση της σχετικής κατάταξης.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά το ματς και κατόρθωσαν να αξιοποιήσουν την υπεροχή τους στο χορτάρι με ένα υπέροχο γκολ του Ντένζελ Γιουμπιτάνα στο 8ο λεπτό! Ο Αντζιέλσκι πάτησε την μπάλα στον Βαλέντσια, εκείνος γύρισε αμέσως στον Γιουμπιτάνα που έκανε την ντρίμπλα και με εξαιρετικό πλασέ «έγραψε» το 1-0.

Η ομάδα του Σάσα Ίλιτς συνέχισε να κυριαρχεί μέχρι την «ανάπαυλα», με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να αντιδράσουν στα πρώτα λεπτά της «επανάληψης», ωστόσο οι Περιστεριώτες βρήκαν εκ νέου δίχτυα στο 56ο λεπτό και απλοποίησαν την κατάσταση για τον εαυτό τους. Ο Γιουμπιτάνα αυτή τη φορά «σέρβιρε» στον Κουέν και εκείνος στο 56’ διαμόρφωσε το 2-0, ενώ ο Βέργος πέτυχε και τρίτο γκολ για την ομάδα από το Περιστέρι στο 78′, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Αθανασίου, Ιμερέκοφ, Κιβρακίδης, Τζαβέλλας, Έντερ (76′ Έρλινγκμαρκ), Φριντζόνσον (68′ Κούντε), Γιουμπιτάνα (82′ Ντίερκς), Κούεν, Αντζιέλσκι (68′ Βέργος), Βαλέντσια (77′ Τζοβάρας).

Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Ιπαλίμπο (63′ Μπιφούμα), Παπασάββας (77′ Πέιος), Λαντρ, Βαφέας, Κωνσταντακόπουλος, Μασούρας, Οζέγκοβιτς (77′ Τετέι), Κρισιούμα (85′ Κλωναρίδης), Αντερέγκεν (63′ Ίλιεφ).