Premier League : “Ξέσπασε” η Γουέστ Χαμ, σε κίνδυνο η Μπρέντφορντ (vid)

Καιρό είχε να εμφανίσει ένα τέτοιο πρόσωπο η Γουέστ Χαμ και να…χαμογελάσει το χειλάκι των φίλων της!

Τα “σφυριά” δικαιολόγησαν απόλυτα το…παρατσούκλι τους στο παιχνίδι με την Μπρέντφορντ, που έριξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής στην Premier League.

Μέσα σε ένα λεπτό, τα πάντα κρίθηκαν στο αποψινό ματς και μάλιστα μόλις στο 6ο λεπτό. Πρωταγωνιστής ο Τζαρόντ Μπάουεν, που πέτυχε και τα δύο τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στο 13′ με σκόρερ τον Μοπέ.

Η…φρενίτιδα τερμάτων σταμάτησε στο διάστημα αυτό και επανεκκίνησε με τον απόλυτο πρωταγωνιστή, τον Μπάουεν που στο 63′ “έγραψε” το 3-1.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την Μπρέντφορντ, στο 69′ ο Έμερσον ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, για να αντιδράσει στο 82′ ο Ουισά, μειώνοντας απλά το σκορ στο τελικό 4-2.

Η Γουέστ Χαμ έφτασε τους 39 βαθμούς, 0κτώ λιγότερους από τις ευρωπαϊκές θέσεις, σε αντίθεση με την ομάδα του Τόμας Φρανκ που βρίσκεται στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.