Ο Αιολικός έχει…σφυγμό, μεγάλο “διπλό” στη Χαλάστρα!

Μια πολύ μεγάλη νίκη, που κάνει…άνω-κάτω τα play out στον 1ο όμιλο πέτυχε ο Αιολικός.

Κόντρα σε μια φορμαρισμένη ομάδα όπως ο Καμπανιακός, το συγκρότημα της Μυτιλήνης πήρε ένα σημαντικό τρίποντο που του αναπτερώνει τις ελπίδες για παραμονή στη Super League 2.

Το “χρυσό” γκολ πέτυχε στο 4οό λεπτό ο Σαραντίδης, με τον Αιολικό να φτάνει τους 14 βαθμούς, έναντι 15 των “ερυθρολεύκων”.

Οι γηπεδούχοι δεν κατόρθωσαν να πετύχουν τέρμα όσο το σκορ ήταν στο 0-0 και μετά το τέρμα των “κυανολεύκων” αγχώθηκαν και δεν κατόρθωσαν να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων.

Το δεύτερο ημίχρονο και ειδικά τα τελευταία λεπτά, ήταν δραματικά, ένεκα και της σημασίας της αναμέτρησης για τις δύο ομάδες.

Ο Καμπανιακός προσπάθησε με κάθε τρόπο στο δεύτερο 45λεπτο, όμως δεν του έβγαινε τίποτα, με την ομάδα του Θωμά Γράφα να κρατάει στο τέλος το πολύτιμο τρίποντο.

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης) : Γιακουμής, Λαγωνίδης, Ταΐρης (64′ Σαρβανίδης), Γιουκούδης, Μάνιος, Μπούσης, Καθάριος Ν. (64′ Πόζογλου), Έππας, Φροσύνης (73′ Καθάριος Π.), Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός

Αιολικός (Θωμάς Γράφας) : Ντόκιτς, Κολλαράς, Γιοκέ, Ζάκαριτς (78′ Τριανταφύλλου), Ενομό, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Κριμιτζάς (69′ Νούλας), Τριανταφυλλάκος, Σαραντίδης (68′ Μπαλογιάννης), Μαξιμένκο