Κατηγορίες

Βαθμολογίες 2021/2022

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις βαθμολογίες των εθνικών κατηγοριών αλλά και των ερασιτεχνικών της Ημαθίας σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, χάντμπολ και βόλεϊ.

Ποδόσφαιρο

Super League (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 26 20 5 1 47 14 33 65
2 ΠΑΟΚ 26 16 5 5 50 24 26 53
3 ΑΕΚ 26 14 4 8 42 28 14 46
4 Άρης 26 13 6 7 28 21 7 45
5 Παναθηναϊκός 26 13 3 10 41 21 20 42
6 ΠΑΣ Γιάννινα 26 11 7 8 28 24 4 40
7 ΟΦΗ 26 9 10 7 33 32 1 37
8 Αστέρας Τρίπολης 26 10 5 11 27 30 -3 35
9 Παναιτωλικός 26 9 5 12 27 39 -12 32
10 ΝΠΣ Βόλος 26 8 6 12 35 42 -7 30
11 Ιωνικός 26 6 8 12 26 34 -8 26
12 Ατρόμητος 26 6 5 15 27 47 -20 23
13 Λαμία 26 4 6 16 19 37 -18 18
14 Απόλλων Σμύρνης 26 2 7 17 9 47 -38 13

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 36 25 8 3 62 26 36 83
2 ΠΑΟΚ 36 19 7 10 58 33 25 64
3 Άρης 36 18 8 10 39 28 11 62
4 Παναθηναϊκός 36 18 7 11 52 26 26 61
5 ΑΕΚ 36 16 8 12 56 42 14 56
6 ΠΑΣ Γιάννινα 36 12 10 14 34 42 -8 46

*Ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί στο Champions League

*ΠΑΟΚ, Άρη και Παναθηναϊκός (ως φιναλίστ του Κυπέλλου) θα αγωνιστούν στο Conference League

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ιωνικός 33 12 9 12 44 42 2 45
2 ΟΦΗ 33 11 11 11 40 45 -5 44
3 Αστέρας Τρίπολης 33 11 8 14 33 37 -4 41
4 ΝΠΣ Βόλος 33 10 10 13 47 48 -1 40
5 Παναιτωλικός 33 10 7 16 32 48 -16 37
6 Ατρόμητος 33 8 9 16 33 52 -19 33
7 Λαμία 33 6 8 19 24 44 -20 26
8 Απόλλων Σμύρνης 33 4 10 19 16 57 -41 22

*Η Λαμία θα αγωνιστεί στα μπαράζ παραμονής με τον ΝΠΣ Βέροια (δεύτερη της Super League 2)

*Ο Απόλλων Σμύρνης υποβιβάζεται στη Super League 2


Super League 2

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΝΠΣ Βέροια 32 23 6 3 61 23 38 75
2 ΑΕΛ 32 19 10 3 42 15 27 67
3 Ξάνθη 32 13 14 5 43 25 18 53
4 Νίκη Βόλου 32 14 10 8 38 20 18 52
5 Αναγέννηση Καρδ 32 15 6 11 47 34 13 51
6 Ολυμπιακός Β 32 14 9 9 40 31 9 51
7 Ηρακλής 32 11 15 6 51 29 22 48
8 ΠΑΟΚ Β 32 11 11 10 41 32 9 44
9 Αλμωπός Αριδαίας 32 10 9 13 40 39 1 39
10 Απόλλων Πόντου 32 9 10 13 34 38 -4 37
11 Απόλλων Λάρισας 32 8 11 13 27 42 -15 35
12 Θεσπρωτός 32 8 10 14 34 43 -9 34
13 Πανσερραϊκός 32 7 12 13 31 39 -8 33
14 Πιερικός 32 7 11 14 36 49 -13 32
15 Καβάλα 32 7 10 15 25 71 -46 31
16 Ολυμπιακός Βόλου 32 7 8 17 34 49 -15 29
17 Τρίκαλα 32 5 6 21 17 62 -45 21

*Η Βέροια θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου με τον Λεβαδειακό
*Υποβιβάζονται Πιερικός, Καβάλα, Ολυμπιακός Βόλου και Τρίκαλα

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεβαδειακός 32 22 6 4 68 19 49 72
2 Καλλιθέα 32 19 8 5 46 19 27 65
3 Καλαμάτα 32 19 7 6 51 20 31 61
4 ΠΑΕ Χανιά 32 14 13 5 46 25 21 55
5 ΑΕΚ Β 32 14 10 8 38 27 11 52
6 ΑΕ Κηφισιάς 32 15 5 12 37 31 6 50
7 ΑΟ Επισκοπής 32 13 9 10 27 25 2 48
8 Αιγάλεω 32 13 7 12 31 31 0 46
9 Εργοτέλης 32 11 7 14 23 32 -9 40
10 Ηρόδοτος 32 10 7 15 29 42 -13 37
11 ΟΦ Ιεράπετρας 32 10 7 15 43 49 -6 37
12 Διαγόρας Ρόδου 32 9 9 14 22 36 -14 36
13 Αστέρας Βλαχιώτη 32 9 8 15 32 38 -6 35
14 Παναθηναϊκός Β 32 9 7 16 30 40 -10 34
15 Καραϊσκάκης 32 7 8 17 24 50 -26 29
16 ΑΣ Ρόδου 32 8 6 18 27 48 -21 15
17 Ζάκυνθος 32 5 6 21 19 61 -42 12

*Ο Λεβαδειακός θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου με τη Βέροια
*Υποβιβάζονται Αστέρας Βλαχιώτη (παίρνει τη θέση του Παναθηναϊκού Β που βάσει προκήρυξης παραμένει κατηγορία), Καραϊσκάκης Άρτας, ΑΣ Ρόδου και Ζάκυνθος

*H Καλαμάτα έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

**Η Ρόδος τιμωρήθηκε με -15 βαθμούς

***H Ζάκυνθος έχει έναν μηδενισμό και -9 βαθμούς


Μπαράζ ανόδου στη Super League 2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγροτικός Αστέρας 3 2 1 0 4 1 3 7
2 Παναχαϊκή 2 2 0 0 2 0 2 6
3 ΠΑΟ Ρουφ 3 2 0 1 4 3 1 6
4 Μακεδονικός 3 0 2 1 0 1 -1 2
5 Προοδευτική 2 0 1 1 0 1 -1 1
6 ΓΣ Ηλιούπολης 3 0 1 2 1 3 -2 1
7 Ηρακλής Λάρισας 2 0 1 1 1 3 -2 1

Super League U19 (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 24 17 2 5 49 24 25 53
2 Αστέρας Τρίπολης 24 14 6 4 43 23 20 48
3 ΠΑΟΚ 24 14 5 5 41 20 21 47
4 ΠΑΣ Γιάννινα 24 12 6 6 37 27 10 42
5 Άρης 24 12 4 8 39 30 9 40
6 Απόλλων Σμύρνης 24 9 8 7 29 25 4 35
7 Ατρόμητος 24 9 8 7 32 32 0 35
8 Ολυμπιακός 24 10 3 11 40 31 9 33
9 Ιωνικός 24 7 6 11 32 33 -1 27
10 ΟΦΗ 24 6 7 11 27 43 -16 25
11 Παναιτωλικός 24 5 6 13 30 44 -14 21
12 ΝΠΣ Βόλος 24 2 8 14 16 48 -32 14
13 Λαμία 24 1 7 16 15 50 -35 10

Super League U17

1ος όμιλος (TΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 16 13 1 2 47 15 32 40
2 Ατρόμητος 16 12 1 3 42 23 19 37
3 Ολυμπιακός 16 11 2 3 43 14 29 35
4 Παναθηναϊκός 16 11 0 5 39 21 18 33
5 Ιωνικός 16 5 2 9 28 23 5 17
6 ΟΦΗ 16 5 2 9 30 56 -26 17
7 Απόλλων Σμύρνης 16 5 1 10 24 42 -18 16
8 Αστέρας Τρίπολης 16 3 1 12 16 33 -17 10
9 Πανιώνιος 16 2 0 14 12 55 -43 6

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 21 18 1 2 68 17 51 55
2 Άρης 21 13 3 5 46 18 28 42
3 Ξάνθη 21 11 6 4 36 20 16 39
4 ΠΑΣ Γιάννινα 21 9 5 7 43 29 14 32
5 Παναιτωλικός 21 8 3 10 23 38 -15 27
6 ΝΠΣ Βόλος 21 4 5 12 23 49 -26 17
7 Λαμία 21 3 4 14 16 57 -41 13
8 ΑΕΛ 21 2 5 14 14 41 -27 11

Super League U15 (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 14 12 1 1 28 7 21 37
2 Ολυμπιακός 14 10 1 3 44 15 29 31
3 Παναθηναϊκός 14 9 1 4 31 17 14 28
4 ΑΕΚ 14 6 1 7 16 23 -7 19
5 Ατρόμητος 14 5 2 7 18 17 1 17
6 Άρης 14 5 1 8 22 28 -6 16
7 Αστέρας Τρίπολης 14 5 0 9 18 24 -6 15
8 ΟΦΗ 14 0 1 13 8 54 -46 1

Γ Εθνική

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγροτικός Αστέρας 22 14 6 2 33 8 25 48
2 Πανδραμαϊκός 22 10 9 3 38 20 18 39
3 Απόλλων Παραλιμνίου 22 10 5 7 34 22 12 35
4 Άρης Αβάτου 22 9 5 8 28 21 7 32
5 Εθνικός Σοχού 22 7 10 5 21 13 8 31
6 Θερμαϊκός Θέρμης 22 10 2 10 24 25 -1 32
7 Δόξα Δράμας 22 6 12 4 25 19 6 30
8 Νέστος Χρυσούπολης 22 7 8 7 25 27 -2 29
9 Αλεξανδρούπολη FC 22 7 5 10 27 38 -11 23
10 Ορφέας Ξάνθης 22 6 4 12 22 43 -21 22
11 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 22 4 6 12 13 27 -14 18
12 Αναγέννηση Πλαγιάς 22 5 2 15 17 44 -27 17

*Ο Αγροτικός Αστέρας θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**Νέστος Χρυσούπολης, Αλεξανδρούπολη FC, Ορφέας Ξάνθης, Μ.Αλεξ.Ορφανίου και Αναγέννηση Πλαγιάς υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

***Στον ΠΟ Αλεξανδρούπολης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών

2ος όμιλος (TEΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 22 15 4 3 32 10 22 49
2 Κοζάνη 22 14 5 3 35 11 24 47
3 ΑΕΠ Κοζάνης 22 11 4 7 28 18 10 37
4 Εδεσσαϊκός 22 11 3 8 30 25 5 36
5 Ποσειδών Μηχανιώνας 22 9 6 7 28 22 6 33
6 Θύελλα Σαρακηνών 22 10 3 9 30 31 -1 33
7 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 22 10 3 9 27 22 5 33
8 ΑΕ Λευκίμμης 22 9 3 10 27 25 2 27
9 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 22 5 7 10 24 38 -14 22
10 ΑΣ Γιαννιτσά 22 6 4 12 15 26 -11 22
11 Κτην.Αστ.Καληράχης 22 3 5 14 15 38 -23 14
12 Ηρακλής Αμπελοκήπων 22 2 7 13 18 43 -25 13

*Ο Μακεδονικός θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου, ΑΣ Γιαννιτσά, Κτην.Αστ.Καληράχης και Ηρακλής Αμπελοκήπων υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

***Η ΑΕ Λευκίμμης έχει έναν μηδενισμό.

3ος όμιλος (TEΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ηρακλής Λάρισας 22 16 4 2 35 13 22 52
2 ΑΟ Υπάτου 22 15 5 2 38 11 27 50
3 ΠΟ Ελασσόνας 22 10 7 5 32 20 12 37
4 Αμβρυσσέας Διστόμου 22 10 5 7 27 13 14 35
5 Δήμητρα Ευξεινούπολης 22 10 5 7 33 21 12 35
6 ΠΟ Φήκης 22 11 1 10 26 25 1 34
7 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 22 9 6 7 23 14 9 33
8 ΑΟ Νέας Αρτάκης 22 8 8 6 25 17 8 32
9 Ατρόμητος Παλαμά 22 9 3 10 27 22 5 30
10 Θησέας Αγριάς 22 5 5 12 18 31 -13 20
11 ΑΠΟ Αταλάντη 22 4 0 18 15 50 -35 12
12 Αετός Μακρυχωρίου 22 0 1 21 3 65 -62 1

*Ο Ηρακλής Λάρισας θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**ΑΟ Νέας Αρτάκης, Ατρόμητος Παλαμά, Θησέας Αγριάς, ΑΠΟ Αταλάντη και Αετός Μακρυχωρίου υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

4ος όμιλος (TEΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναχαϊκή 24 18 2 4 53 16 37 56
2 Τηλυκράτης 24 16 4 4 44 17 27 52
3 ΑΟ Διαβολιτσίου 24 14 5 5 40 23 17 47
4 Αχέρων Καναλακίου 24 11 7 6 33 19 14 40
5 Παναγρινιακός 24 11 6 7 28 21 7 39
6 Ναυπακτιακός 24 11 6 7 30 19 11 39
7 Αίας Γαστούνης 24 12 3 9 37 30 7 39
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 24 10 5 9 30 24 6 35
9 Εθνικός Σκουλικάδου 24 9 5 10 20 26 -6 32
10 ΠΑΟ Βάρδας 24 6 4 14 22 29 -7 22
11 Παναιγιάλειος 24 4 7 13 18 31 -13 19
12 Αναγέννηση Άρτας 24 6 1 17 19 46 -27 19
13 Αμβρακικός Λουτρού 24 0 1 23 2 75 -73 1

*Η Παναχαϊκή θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**Διαγόρας Βραχνεΐκων, Εθνικός Σκουλικάδου, ΠΑΟ Βάρδας, Παναιγιάλειος, Αναγέννηση Άρτας και Αμβρακικός Λουτρού υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

5ος όμιλος (TEΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Ηλιούπολης 20 15 3 2 41 11 30 48
2 Φωστήρας 20 12 3 5 29 16 13 39
3 ΑΣ Σαντορίνης 20 10 6 4 30 9 21 36
4 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 20 9 2 9 24 23 1 29
5 ΑΕ Μυκόνου 20 8 4 8 27 28 -1 28
6 Άγιος Ιερόθεος 20 8 3 9 21 26 -5 27
7 ΑΕ Ερμιονίδας 20 8 3 9 19 25 -6 27
8 Χαραυγιακός 20 7 4 9 19 27 -8 25
9 Παναρκαδικός 20 7 2 11 27 27 0 23
10 Ερμής Μελιγούς 20 5 5 10 16 29 -13 20
11 Άρης Σκάλας 20 1 5 14 10 42 -32 8

*Ο ΓΣ Ηλιούπολης θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**Χαραυγιακός, Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς και Άρης Σκάλας υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

6ος όμιλος (TEΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Προοδευτική 20 12 7 1 32 10 22 43
2 Εθνικός 20 13 3 4 36 19 17 42
3 Πανελευσινιακός 20 12 5 3 37 16 21 41
4 Θύελλα Ραφήνας 20 8 6 6 21 18 3 30
5 Αιολικός 20 8 4 8 20 22 -2 28
6 ΑΟ Πυλίου 20 7 6 7 20 25 -5 27
7 ΑΠΟ Κερατσίνι 20 7 3 10 16 26 -10 24
8 Αστέρας Βάρης 20 7 3 10 27 30 -3 24
9 Αίας Σαλαμίνας 20 5 5 10 22 28 -6 20
10 ΑΟ Καραβάς 20 2 8 10 15 28 -13 14
11 Αήττητος Σπάτων 20 3 2 15 12 36 -24 11

*Η Προοδευτική θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**Αστέρας Βάρης, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς και Αήττητος Σπάτων υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

7ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟ Ρουφ 18 13 4 1 36 16 20 43
2 Πανιώνιος 18 12 4 2 33 12 21 40
3 ΑΟ Πόρου 18 8 6 4 32 20 12 30
4 ΑΟ Αγίου Νικολάου 18 9 3 6 29 22 7 30
5 Γιούχτας 18 7 6 5 20 16 4 27
6 Αλμυρός 18 7 5 6 29 17 12 26
7 Ατσαλένιος 18 8 2 8 28 24 4 26
8 Άρης Σούδας 18 2 4 12 13 26 -13 10
9 Αναγ.Ιεράπετρας 18 3 1 14 13 55 -42 10
10 ΑΕ Νεάπολης 18 2 3 13 10 35 -25 9

*Ο ΠΑΟ Ρουφ θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2

**Ατσαλένιος, Άρης Σούδας, Αναγ.Ιεράπετρας και ΑΕ Νεάπολης υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα


Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Βύρων Καβάλας 4 2 2 0 5 2 3 8
2 Πανθρακικός 3 2 1 0 5 3 2 7
3 Ιπποκράτης Αλεξ 4 2 1 1 9 4 5 7
4 ΓΣ Προσοτσάνης 3 1 1 1 6 2 4 4
5 Καμπανιακός 3 1 1 1 5 4 1 4
6 Ηρακλής Αμμουδιάς 3 0 2 1 0 1 -1 2
7 Άρης Πετεινού 4 0 0 4 1 15 -14 0

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Τριποτάμου 3 3 0 0 10 1 9 9
2 ΑΟ Χανιώτης 3 1 2 0 5 3 2 5
3 ΠΑΟΚ Κρηστώνης 4 1 2 1 7 7 0 5
4 Εθνικός Γιαννιτσών 4 1 1 2 3 6 -3 4
5 ΓΑΣ Σβορώνου 3 1 1 1 8 2 6 4
6 Αναγέννηση Επανομής 3 1 1 1 4 5 -1 4
7 Μελιτέας Μελίτης 4 0 1 3 2 15 -13 1

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Πετριτή 4 3 1 0 6 1 5 10
2 Αναγέννηση Στάνου 3 2 1 0 5 0 5 7
3 Καστοριά 3 2 0 1 5 2 3 6
4 Απόλλων Πάργας 3 2 0 1 9 2 7 6
5 Θύελλα Κατσικά 3 2 0 1 4 3 1 6
6 ΑΟ Ν.Σελεύκειας 4 0 0 4 2 12 -10 0
7 ΑΕ Ξηροβουνίου 4 0 0 4 1 12 -11 0

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός Φούφα 4 4 0 0 13 1 12 12
2 Διγενής Νεοχωρίου 4 2 1 1 6 5 1 7
3 Πύρασος 4 2 1 1 15 4 11 7
4 Δωτιέας Αγιάς 3 1 1 1 3 4 -1 4
5 ΑΟ Στυλίδας 3 1 1 1 3 1 2 4
6 Αστέρας Καρδίτσας 3 0 0 3 1 10 -9 0
7 Πυρσός Γρεβενών 3 0 0 3 1 17 -16 0

5ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Πάτραι 4 3 1 0 9 2 7 10
2 Πανηλειακός 4 3 1 0 6 1 5 10
3 Πανθουριακός 3 1 2 0 5 2 3 5
4 Πανγυθεατικός 4 0 3 1 1 2 -1 3
5 Παλληξουριακός 3 0 2 1 1 2 -1 2
6 Πανθυρεατικός 3 0 1 2 1 5 -4 1
7 ΑΟ Τσιλιβή 3 0 0 3 0 9 -9 0

6ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Μοσχάτου 4 3 1 0 11 2 9 10
2 ΑΟ Χαλκίς 3 2 1 0 6 1 5 7
3 Απόλλων Ευπαλίου 3 2 0 1 4 3 1 6
4 Παναργειακός 3 1 2 0 8 2 6 5
5 Τενεάτης Αθικίων 3 1 0 2 5 5 0 3
6 Κυπάρισσος 4 0 2 2 3 7 -4 2
7 Αίολος Καρπενησίου 4 0 0 4 0 17 -17 0

7ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ελλάς Ποντίων 3 2 1 0 5 1 4 7
2 ΑΟ Τυμπακίου 3 2 1 0 3 1 2 7
3 Βύζας Μεγάρων 4 1 2 1 8 3 5 5
4 Αγία Παρασκευή 3 1 1 1 8 2 6 4
5 Απόλλων Αγ.Ιωάννη 3 1 1 1 4 3 1 4
6 Αστέρας Περάματος 4 1 0 3 2 16 -14 3
7 Νίκη Σητείας 4 1 0 3 1 5 -4 3

8ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΣ Μαρκό 4 2 2 0 7 1 6 8
2 Άρης Πετρούπολης 3 2 1 0 13 3 10 7
3 Αετός Λουτρών 3 2 0 1 5 2 3 6
4 Ιάλυσος 3 1 2 0 6 2 4 5
5 Ελλάς Σύρου 4 1 1 2 9 6 3 4
6 Ατρόμητος Αγ.Γεωρ. 3 1 0 2 2 6 -4 3
7 ΑΕ Βαθύλλου 4 0 0 4 0 22 -22 0

Α Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 16 16 0 0 73 2 71 48
2 ΑΕΛ 16 12 0 4 43 9 34 36
3 Τρίκαλα 16 11 1 4 38 9 29 34
4 Άρης 16 8 2 6 30 18 12 26
5 Ελπίδες Καρδίτσας 16 6 4 6 19 23 -4 22
6 ΓΠΟ Καστοριάς 16 7 0 9 21 39 -18 21
7 Δόξα Δράμας 16 5 2 9 17 27 -10 17
8 ΓΠΟ Γιάννενα 16 1 1 14 4 48 -44 4
9 Αγρ.Αστέρας 16 1 0 15 2 72 -70 3

*ΠΑΟΚ και ΑΕΛ θα αγωνιστούν στα play off του πρωταθλήματος. Υποβιβάζονται Δόξα Δράμας, ΓΠΟ Γιάννενα και Αγροτικός Αστέρας

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άβαντες Χαλκίδας 16 11 4 1 40 6 34 37
2 Εργοτέλης 16 11 4 1 36 5 31 37
3 ΟΦΗ 16 11 3 2 34 12 22 36
4 Αστέρας Ρεθ. 16 8 3 5 28 18 10 27
5 Ολυμπιάδα Υμηττού 16 6 4 6 25 18 7 22
6 Οδυσσέας Μοσχ. 16 5 3 8 21 21 0 18
7 ΑΕΚ Μεσολογγίου 16 5 2 9 19 25 -6 17
8 Αγία Παρασκευή 16 0 5 11 6 50 -44 5
9 Φείδων Άργους 16 0 2 14 8 62 -54 2

*Άβαντες Χαλκίδας και Εργοτέλης θα αγωνιστούν στα play off του πρωταθλήματος. Υποβιβάζονται ΑΕΚ Μεσολογγίου, Αγία Παρασκευή και Φείδωνας Άργους


Β Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Βόλος 2004 16 15 0 1 54 8 46 45
2 ΑΟ Λέοντες 16 13 1 2 52 6 46 40
3 Κιλκισιακός 16 10 1 5 42 25 17 31
4 Ροδόπη ‘87 16 9 2 5 34 26 8 29
5 ΑΟ Σειρήνα 16 7 1 8 18 33 -15 22
6 Πανσερραϊκή 16 6 0 10 18 36 -18 18
7 Βασίλισσα Θράκης 16 4 3 9 11 18 -7 15
8 Νεφέλες Πιερίας 16 4 0 12 19 48 -29 12
9 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 16 0 0 16 0 51 -51 0

*Ο Βόλος 2004 προβιβάστηκε στην Α Εθνική. Νεφέλες Πιερίας και Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας υποβιβάστηκαν στη Γ.

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νέες Ατρομήτου 14 13 1 0 89 4 85 40
2 Δόξα Πηγαδακίων 14 10 1 3 37 10 27 31
3 Πήγασος Θριασίου 14 8 2 4 35 22 13 26
4 ΑΟ Πετρωτού 14 7 3 4 34 25 9 24
5 Νίκη Τραγανού 14 5 2 7 23 34 -11 17
6 Εθνικός Καλαμάτας 13 5 0 8 23 40 -17 15
7 Ατρόμητος Ζαρουχλ. 13 2 1 10 10 43 -33 7
8 Αμαζόνες Κορινθίας 14 0 0 14 4 77 -73 0

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεοντικός 14 13 0 1 41 5 36 39
2 ΑΟ Χανιά 14 12 0 2 60 11 49 36
3 ΑΠΣ Σαπφώ 14 8 2 4 27 14 13 26
4 Ατρόμητος Αθηνών 14 9 0 5 39 28 11 24
5 ΑΟΤ Αλίμου 14 3 3 8 17 30 -13 12
6 Βασίλισσα Νότου 14 3 1 10 16 39 -23 10
7 Παμπαιανιακός 14 3 0 11 11 56 -45 9
8 Διαγόρας Ραχών 14 1 2 11 18 46 -28 5

*Ο Λεοντικός προβιβάστηκε στην Α Εθνική. Παμπαιανιακός και Διαγόρας Ραχών υποβιβάστηκαν στη Γ.
**Στην ομάδα του Ατρομήτου έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ιάλυσος Ρόδου 14 12 1 1 55 8 47 37
2 Αθηναϊκή Αγ.Δημητρίου 14 11 2 1 57 10 47 35
3 Ιάσων Ιλίου 14 8 3 3 40 10 30 27
4 Πόντιες Δραπετσώνας 14 6 3 5 36 15 21 21
5 Νέοι Δραπετσώνας 14 5 4 5 27 16 11 19
6 ΑΟ Βριλησσίων 14 3 3 8 12 28 -16 12
7 Σταυρός Καλυθιών 14 2 2 10 9 51 -42 8
8 Κωακός Φιλίνος 14 0 0 14 2 100 -98 0

*Ο Ιάλυσος προβιβάστηκε στην Α Εθνική. Σταυρός Καλυθιών και Κωακός Φιλίνος υποβιβάστηκαν στη Γ.


Γ Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μέντεκας Καλαμαριάς 10 8 2 0 41 4 37 26
2 Σουφλί 2018 10 6 2 2 24 8 16 20
3 Ποντιακός Αλεξ. 10 5 2 3 19 10 9 17
4 Καβάλα ‘86 10 5 1 4 14 11 3 16
5 Αναγέννηση Αλεξ. 10 2 1 7 14 26 -12 7
6 Εθνικός Αλεξ. 10 0 0 10 2 55 -53 0

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Veria Ladies 10 9 0 1 42 14 28 27
2 Απειρωτάν Ανατολής 10 6 2 2 31 17 14 20
3 Αμαζόνες Θεσπρωτίας 10 5 0 5 23 24 -1 15
4 Κέρκυρα 10 4 1 5 26 22 4 13
5 Κεραυνός Θεσπρωτ. 10 2 2 6 14 24 -10 8
6 Κοίλων Κοζάνης 10 1 1 8 14 49 -35 4

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΝΠΣ Βόλος 12 12 0 0 62 6 56 36
2 Λέοντες Τυρνάβου 12 8 1 3 28 9 19 25
3 Νηριήδες Φθίας 12 7 1 4 31 13 18 22
4 Τρίκαλα 12 5 3 4 18 9 9 18
5 Πιερίδες Μούσες 12 5 1 6 27 28 -1 16
6 Λαμία 12 2 0 10 3 42 -39 6
7 ΜΑΣ Κούκου 12 0 0 12 2 64 -62 0

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άρης Τρίπολης 10 10 0 0 51 4 47 30
2 ΑΣ Τροιζηνίας 10 8 0 2 51 7 44 24
3 ΑΟΠΚ Πατίστα 10 5 0 5 14 30 -16 15
4 Λύκοι Αιγιαλείας 10 4 1 5 21 23 -2 13
5 Ακαδημία Δόξα ‘98 10 2 1 7 10 27 -17 7
6 ΑΕ Καλαβρύτων 10 0 0 10 4 60 -56 0

5ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 8 8 0 0 66 1 65 24
2 Άγιος Θωμάς 8 3 2 3 11 16 -5 11
3 ΑΕ Λήμνου 8 3 1 4 9 25 -16 10
4 Γυναίκες Περιστερίου 8 2 2 4 9 19 -10 8
5 Ακράτητος 8 1 1 6 2 36 -34 4

6ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 8 8 0 0 50 0 50 24
2 ΠΑΣ Λέσβου 8 3 2 3 12 21 -9 11
3 Αιολικός 8 2 2 4 10 21 -11 8
4 ΑΟ Μελισσίων 8 2 1 5 6 19 -13 7
5 Παιανιακός 8 1 3 4 11 28 -17 6

7ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Μυκόνου 10 9 1 0 47 4 43 28
2 Θρίαμβος Χαϊδαρ. 10 7 1 2 42 10 32 22
3 Αστέρας Χαλκίδας 10 6 1 3 32 17 15 19
4 Φοίνικας Καλλιθέας 10 3 1 6 16 31 -15 10
5 Φωστήρας Καισαρ. 10 2 2 6 16 29 -13 8
6 Απολλωνίδες Ερετ. 10 0 0 10 3 65 -62 0

8ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νέοι Εργοτέλη 7 7 0 0 39 4 35 21
2 ΑΟ Ζωή 7 6 0 1 25 6 19 18
3 ΑΟ Χάλης 8 3 1 4 8 23 -15 10
4 Εθνικός Πειραιά 8 2 0 6 9 18 -9 6
5 Στίλβη Χανίων 8 0 1 7 2 32 -30 1

Α ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Τριποτάμου 18 13 5 0 71 18 53 44
2 Νίκη Αγκαθιάς 18 13 5 0 56 6 50 44
3 ΦΑΣ Νάουσα 18 12 3 3 56 13 43 39
4 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 18 10 2 6 37 22 15 32
5 Φίλιππος Μελίκης 18 10 3 5 43 25 18 30
6 Μακροχώρι 18 7 3 8 20 30 -10 24
7 ΓΑΣ Κοπανού 18 6 2 10 22 47 -25 20
8 ΠΑΟ Κουλούρας 18 2 3 13 13 57 -44 9
9 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 18 2 1 15 8 51 -43 7
10 Άχθος Αρούρης 18 0 3 15 11 68 -57 3

*O Φίλιππος Μελίκης έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Τριποτάμου 26 20 6 0 90 22 68 66
2 Νίκη Αγκαθιάς 26 18 7 1 71 12 59 61
3 ΦΑΣ Νάουσα 26 14 6 6 68 26 42 48
4 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 26 12 3 11 44 39 5 36
5 Φίλιππος Μελίκης 26 10 4 12 54 49 5 31

*Η ομάδα Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας έχει -3 βαθμούς από ποινές

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΓΑΣ Κοπανού 26 10 3 13 37 57 -20 33
2 Μακροχώρι 26 8 6 12 32 48 -16 30
3 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 26 7 1 18 19 63 -44 22
4 ΠΑΟ Κουλούρας 26 5 6 15 27 67 -40 21
5 Άχθος Αρούρης 26 3 4 19 24 83 -59 13

B ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 16 11 4 1 26 9 17 37
2 ΑΕ Καψόχωρας 16 7 8 1 20 11 9 29
3 Δόξα Βρυσακίου 16 7 7 2 21 11 10 28
4 Άρης Παλαιοχωρίου 16 8 4 4 36 12 24 28
5 ΑΕ Καβασίλων 16 7 4 5 34 19 15 25
6 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 16 5 2 9 20 30 -10 17
7 Απόλλων Λυκογιάννης 16 4 4 8 19 29 -10 16
8 Δόξα Κυψέλης 16 4 2 10 13 31 -18 14
9 Δόξα Ασωμάτων 16 1 1 14 16 53 -37 4

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 22 13 6 3 34 18 16 45
2 Δόξα Βρυσακίου 22 11 7 4 31 20 11 40
3 ΑΕ Καψόχωρας 22 9 9 4 26 15 11 36
4 Άρης Παλαιοχωρίου 22 10 5 7 45 23 22 35

*ΑΕ Αλεξάνδρειας και Δόξα Βρυσακίου προβιβάστηκαν στην Α Ερασιτεχνική

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 24 12 5 7 58 28 30 41
2 Δόξα Κυψέλης 24 9 3 12 31 43 -12 30
3 Απόλλων Λυκογιάννης 24 7 5 12 33 49 -16 26
4 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 24 6 5 13 29 47 -18 23
5 Δόξα Ασωμάτων 24 2 5 17 25 69 -44 11

*Η Δόξα Ασωμάτων υποβιβάστηκε στη Γ Ερασιτεχνική

B ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ) 

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 16 11 3 2 53 16 37 36
2 Λευκάδια 16 11 3 2 50 17 33 36
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 16 10 3 3 38 21 17 33
4 Ολυμπιακός Νάουσας 16 8 4 4 33 20 13 28
5 Κεραυνός Επισκοπής 16 9 1 6 29 20 9 28
6 Κίτρινη Θύελλα Πατρ. 16 6 3 7 26 23 3 21
7 Εθνικός Ράχης 16 3 2 11 15 46 -31 11
8 ΑΕΠ Βέροιας 16 2 5 9 15 24 -9 11
9 Ερμής Τριλόφου 16 0 0 16 9 81 -72 0

*Ο Ερμής Τριλόφου υποβιβάστηκε στη Γ Ερασιτεχνική

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 22 15 5 2 72 23 49 50
2 Λευκάδια 22 14 5 3 62 25 37 47
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 22 12 5 5 49 30 19 41
4 Ολυμπιακός Νάουσας 22 8 4 10 36 41 -5 28

*Απόλλων Αγίου Γεωργίου και Λευκάδια προβιβάστηκαν στην Α Ερασιτεχνική

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Κεραυνός Επισκοπής 24 16 2 6 61 27 34 50
2 Κίτρινη Θύελλα Πατρ. 24 10 6 8 42 31 11 36
3 ΑΕΠ Βέροιας 24 5 5 14 27 39 -12 20
4 Εθνικός Ράχης 24 5 4 15 26 70 -44 19
5 Ερμής Τριλόφου 24 0 2 22 18 107 -89 2

Γ ΕΠΣ Ημαθίας – ΤΕΛΙΚΗ

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΜΑΣ Βεργίνα 12 10 1 1 39 11 28 31
2 Αχιλλέας Νάουσας 12 8 2 2 34 15 19 26
3 Νησαϊκός 12 8 1 3 30 14 16 25
4 Νέα Γενεά Νικομήδειας 12 5 1 6 16 27 -11 16
5 Ριζώματα 12 3 2 7 16 21 -5 11
6 ΑΟ Συκιάς 11 3 1 7 17 31 -14 10
7 Ολυμπιακός Λουτρού 11 0 0 11 0 33 -33 0

*ΜΑΣ Βεργίνα, Αχιλλέας Νάουσας και Νησαϊκός προβιβάστηκαν στη Β Ερασιτεχνική

Μπάσκετ

Basket League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 24 23 1 2223 1743 480 47
2 Παναθηναϊκός 24 22 2 2003 1644 359 46
3 Κολοσσός Ρόδου 24 15 9 1801 1771 30 39
4 ΑΕΚ 24 13 11 1827 1925 -98 37
5 Προμηθέας Πάτρας 24 12 12 1857 1878 -21 36
6 Λάρισα 24 12 12 1856 1953 -97 36
7 Άρης 24 11 13 1832 1853 -21 35
8 Περιστέρι 24 10 14 1808 1862 -54 34
9 ΠΑΟΚ 24 10 14 1829 1818 11 34
10 Λαύριο 24 8 16 1773 1928 -155 32
11 Απόλλων Πάτρας 24 8 16 1748 1913 -165 32
12 Ιωνικός Νίκαιας 24 6 18 1835 1988 -153 30
13 Ηρακλής 24 6 18 1795 1911 -116 27

*Ο Ηρακλής υποβιβάστηκε στην Α2


Α2 Ανδρών (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Καρδίτσα 28 24 4 2425 1854 571 52
2 Ψυχικό 28 21 7 2227 1912 315 49
3 ΑΟ Τρίτων 28 20 8 2364 1959 405 48
4 Χαρίλαος Τρικούπης 28 20 8 2200 1911 289 48
5 Ελευθερούπολη 28 19 9 2252 2059 193 47
6 Κόροιβος Αμαλ. 28 17 11 2123 1957 166 45
7 Πανερυθραϊκός 28 16 12 2170 2010 160 44
8 Αμύντας 28 15 13 2064 1977 87 43
9 Μαρούσι 28 14 14 2336 2096 240 42
10 Καβάλα 28 13 15 2100 2030 70 41
11 Αγρίνιο 28 11 17 1940 2093 -153 39
12 Φίλιππος Βέροιας 28 10 18 1916 2048 -132 38
13 Παγκράτι 28 8 20 2104 2253 -149 36
14 Οίακας Ναυπλίου 28 1 27 1662 2787 -1125 29
15 Δάφνη Δαφνίου 28 1 27 1709 2646 -937 29

*Η Καρδίτσα προβιβάστηκε απευθείας στη Basket League. Ψυχικό, ΑΟ Τρίτων, Χαρίλαος Τρικούπης και Ελευθερούπολη θα αγωνιστούν στα Play Off
*Οίακας Ναυπλίου και Δάφνη Δαφνίου υποβιβάστηκαν στη Β Εθνική. Καβάλα, Αγρίνιο, Φίλιππος Βέροιας και Παγκράτι θα αγωνιστούν στα Play Out


Β Εθνική

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Παπάγου 24 21 3 1933 1783 150 45
2 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 24 19 5 1970 1725 245 43
3 Έσπερος 24 16 8 2016 1876 140 40
4 ΑΠΑΣ Νάξου 24 15 9 1902 1805 97 39
5 Πανελευσινιακός 24 12 12 1850 1774 76 36
6 Εθνικός 24 11 13 1733 1744 -11 35
7 Νέα Κηφισιά 24 11 13 1829 1781 48 35
8 Ένωση Ιλίου 24 11 13 1701 1770 -69 35
9 ΝΕΟ Ληξουρίου 24 11 13 1798 1813 -15 35
10 Αχαγιά ‘82 24 10 14 1594 1733 -139 34
11 Αργοναύτης Τριγλ. 24 10 14 1657 1751 -94 34
12 ΚΑΟ Κορίνθου 24 7 17 1679 1829 -150 31
13 Πεντέλη 24 2 22 1622 1918 -296 26

*Προβιβάζεται στην Α2 : Παπάγος
**Συμμετέχει στους αγώνες κατάταξης για κάλυψη πιθανής κενής θέσης στην Α2 : ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ
***Υποβιβάζονται : Πεντέλη, ΚΑΟ Κορίνθου και Αργοναύτης Ραφήνας

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μεγαρίδα 25 22 3 1864 1635 229 47
2 Αιγάλεω 26 21 5 2102 1899 203 47
3 ΕΦΑΟ Ζωγράφου 26 19 7 2082 1898 184 45
4 Πρωτέας Βούλας 26 19 7 1922 1710 212 45
5 ΑΟΚ Χανιά 25 15 10 2026 1907 119 40
6 Παλαιό Φάληρο 26 13 13 1823 1792 31 39
7 Πανιώνιος 26 11 15 1968 1992 -24 37
8 Δούκας 25 12 13 1863 1859 4 37
9 Ηλυσιακός 25 10 15 1718 1727 -9 35
10 ΟΦΗ 25 10 15 1687 1802 -115 35
11 Άρης Νίκαιας 25 9 16 1738 1973 -235 34
12 Κρόνος Αγ.Δημ. 26 6 20 1731 1936 -205 32
13 ΚΑΟ Μελισσίων 26 6 20 1692 1907 -215 32
14 Μανδραϊκός 26 6 20 1630 1830 -200 32

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ερμής Σχηματαρίου 24 21 3 1933 1599 334 45
2 Αίολος Τρικάλων 24 20 4 1741 1479 262 44
3 Έσπερος Λαμίας 24 16 8 1701 1643 58 40
4 Δόξα Λευκάδας 24 16 8 1688 1539 149 40
5 Ίκαροι Τρικάλων 24 16 8 1904 1767 137 40
6 ΑΓΣ Ιωαννίνων 24 13 11 1728 1745 -17 37
7 Νίκη Βόλου 24 11 13 1702 1642 60 35
8 Πρωτέας Γρεβενών 24 9 15 1705 1748 -43 33
9 Αναγέννηση Καρδ. 24 9 15 1557 1711 -154 33
10 Ολυμπιακός Βόλου 24 9 15 1711 1717 -6 33
11 ΣΚ Ιωάννινα 24 7 17 1694 1771 -77 31
12 Τιτάνες Παλαμά 24 7 17 1631 1777 -146 31
13 ΓΑΣ Μελίκη 24 2 22 1355 1912 -557 26

*Προβιβάζεται στην Α2 : Ερμής Σχηματαρίου
**Συμμετέχει στους αγώνες κατάταξης για κάλυψη πιθανής κενής θέσης στην Α2 : Αίολος Τρικάλων
***Υποβιβάζονται : Μελίκη, Τιτάνες Παλαμά και ΣΚ Ιωάννινα

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αίας Ευόσμου 26 23 3 2156 1578 578 49
2 ΚΣ Γέφυρας 26 22 4 1950 1652 298 48
3 Λεύκιππος Ξάνθης 26 19 7 1963 1712 251 45
4 Μαχητές Πεύκων 26 19 7 1783 1601 182 45
5 Μακεδονικός 26 18 8 1748 1594 154 44
6 ΠΣ Ευκαρπίας 26 16 10 1960 1862 98 42
7 Ερμής Λαγκαδά 26 16 10 1766 1708 58 42
8 Πανσερραϊκός 26 13 13 1754 1687 67 39
9 Πολύγυρος 26 10 16 1666 1769 -103 36
10 ΧΑΝΘ 26 10 16 1564 1681 -117 36
11 Αρετσού 26 8 18 1844 1987 -143 34
12 ΓΑΣ Κομοτηνή 26 4 22 1548 1801 -253 30
13 ΜΕΝΤ 26 3 23 1735 1994 -259 29
14 ΚΑΟΧ 26 1 25 1313 2124 -811 27

*Προβιβάζεται στην Α2 : Αίας Ευόσμου
**Συμμετέχει στους αγώνες κατάταξης για κάλυψη πιθανής κενής θέσης στην Α2 : ΚΣ Γέφυρας
***Υποβιβάζονται : Αρετσού, ΓΑΣ Κομοτηνή, ΜΕΝΤ και ΚΑΟΧ


Γ Εθνική

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αίολος Αγυιάς Πατρών 18 15 3 1302 1125 177 33
2 Διαγόρας Ρόδου 18 14 4 1264 1102 162 32
3 Εργοτέλης 18 12 6 1142 1132 10 30
4 Καλαμάτα 18 10 8 1206 1177 29 28
5 Παναχαϊκή 18 8 10 1211 1161 50 26
6 Σφήκα Αμαλιάδας 18 8 10 1072 1141 -69 26
7 Γλαύκος 18 7 11 1255 1335 -80 25
8 Δίων ο Κυπαρισσεύς 18 6 12 1165 1240 -75 24
9 Ήφαιστος Αχιλλέας 18 5 13 1123 1221 -98 23
10 ΣΔΥ Τρίπολης 18 5 13 1058 1164 -106 23

*Ο Αίολος Αγυιάς Πατρών προβιβάζεται στη Β Εθνική. Ο Ήφαιστος Αχιλλέας και ο ΣΔΥ Τρίπολης υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μίλωνας 16 14 2 1259 1021 238 30
2 Ίκαρος Καλλιθέας 16 12 4 1325 1205 120 28
3 Βούρειος ΑΟΛ Χίου 16 11 5 1231 1183 48 27
4 Δάφνη 16 11 5 1303 1231 72 27
5 Πικέρμι 16 7 9 1259 1288 -29 23
6 Κορωπί 16 6 10 1178 1256 -78 22
7 Πορφύρας 16 6 10 1126 1181 -55 22
8 ΦΟ Βροντάδου 16 3 13 1175 1337 -162 19
9 Τελεθριακός 16 2 14 1155 1309 -154 18

*Ο Μίλωνας προβιβάζεται στη Β Εθνική. Ο ΦΟ Βροντάδου και ο Τελεθριακός υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μύκονος 20 20 0 1742 1260 482 40
2 ΑΟ Πεύκης 20 18 2 1575 1321 254 38
3 ΚΑΠ 20 15 5 1583 1381 202 35
4 Νίκη Αμαρουσίου 20 12 8 1516 1415 101 32
5 Ελευθερία Μοσχ. 20 10 10 1427 1373 54 30
6 ΑΟ Ερμιονίδας 20 9 11 1457 1512 -55 29
7 ΑΣ Πέρα 20 8 12 1519 1452 67 28
8 ΑΟΚ Χαλάνδρι 20 8 12 1349 1439 -90 28
9 ΑΕ Δικαίου Κω 20 8 12 1359 1393 -34 28
10 Ποσειδών Λουτρακίου 20 1 19 1236 1744 -508 21
11 Τήρων Αγ.Θεοδώρων 20 1 19 1163 1636 -473 20

*Η Μύκονος προβιβάζεται στη Β Εθνική. Οι ΑΕ Δικαίου Κω, Ποσειδών Λουτρακίου και Τήρων Αγ.Θεοδώρων υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Σπάρτακος Ιωαννίνων 18 17 1 1535 1119 416 35
2 Αλμυρός 18 15 3 1397 1221 176 33
3 Σοφάδες 18 14 4 1332 1249 83 32
4 ΑΟ Τρίκαλα 18 13 5 1302 1154 148 31
5 Αμπελώνας 1986 18 9 9 1230 1282 -52 27
6 Αχέρων Καναλακίου 18 6 12 1177 1305 -128 24
7 ΓΣ Αγριάς 18 6 12 1171 1256 -85 24
8 Νίκαια 2012 18 4 14 1165 1338 -173 22
9 Αναγέννηση Λαμίας 18 4 14 1168 1338 -170 22
10 ΓΕ Αγρινίου 18 2 16 1163 1378 -215 20

*Ο Σπάρτακος Ιωαννίνων προβιβάζεται στη Β Εθνική. Η Αναγέννηση Λαμίας και η ΓΕ Αγρινίου υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

5ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΔΕΚΑ 18 17 1 1370 1120 250 35
2 Ναύαρχος Βότσης 18 13 5 1341 1197 144 31
3 Καστοριά 18 11 7 1304 1236 68 29
4 Αριστοτέλης Φλώρινας 18 11 7 1294 1233 61 29
5 ΦΟ Αριδαίας 18 9 9 1334 1299 35 27
6 Αετοί Βέροιας 18 8 10 1191 1274 -83 26
7 Ανατόλια 18 8 10 1228 300 928 26
8 ΑΟΚ Βέροιας 18 7 11 1142 1197 -55 25
9 Γαλάζιοι ΚΟΘ 18 3 15 1086 1240 -154 21
10 Ίκαροι Γιαννιτσών 18 3 15 1170 1364 -194 21

*Η ΔΕΚΑ προβιβάζεται στη Β Εθνική. Οι Γαλάζιοι ΚΟΘ και Ίκαροι Γιαννιτσών υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα

6ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Σταυρούπολη 18 16 2 1456 1102 354 34
2 Ιωνικός Ιωνίας 18 15 3 1318 1114 204 33
3 ΚΑΟ Δράμας 18 14 4 1348 1081 267 32
4 Αρίων Ξάνθης 18 10 8 1214 1190 24 28
5 Ασπίς Ξάνθης 18 10 8 1149 1085 64 28
6 Ελπίς Αμπελοκήπων 18 8 10 1310 1382 -72 26
7 Γαλάτιστα 18 8 10 1247 1306 -59 26
8 Απόλλων Καλαμαριάς 18 6 12 1151 1245 -94 24
9 ΒΑΟ 18 3 15 1060 1286 -226 21
10 Ζέφυρος 02 18 0 18 959 1421 -462 18

*Η Σταυρούπολη προβιβάζεται στη Β Εθνική. Ο ΒΑΟ και ο Ζέφυρος 02 υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα


Α ΕΚΑΣΚΕΜ

1ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΚούΠα Κιλκίς 18 18 0 1398 871 527 36
2 Πιερικός Αρχέλαος 18 15 3 1302 808 494 33
3 Αιγινιακός 18 13 5 1133 1056 77 31
4 Βατανιακός 18 11 7 1171 1130 41 29
5 Εδεσσαϊκός 18 10 8 1230 1165 65 28
6 ΑΓΕ Πιερίας 18 8 10 1055 1136 -81 26
7 ΓΑΣ Βαφύρας 18 6 12 1078 1252 -174 24
8 Εργόναθλος 18 6 12 958 1165 -207 24
9 Ατρόμητοι Ν.Σάντας 18 1 17 858 1310 -452 18
10 ΠΑΟΚ Αλμωπίας 18 2 16 675 1025 -350 15

2ος όμιλος – ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Άθλος Αλεξάνδρειας 16 15 1 1307 873 434 31
2 Ζαφειράκης Νάουσας 16 12 4 1123 923 200 28
3 ΓΑΣ Πάνθηρες 16 11 5 1008 906 102 27
4 Σκυδραϊκός 16 9 7 1003 941 62 25
5 ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 16 9 7 1023 971 52 25
6 Αετός Κιλκίς 16 7 9 1019 1100 -81 23
7 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 16 6 10 989 1024 -35 22
8 ΑΟΚ Γουμένισσας 16 3 13 906 1172 -266 19
9 ΑΚΕ Πιερίας 16 0 16 717 1185 -468 16

Χάντμπολ

Handball Premier

1ος όμιλος

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 AEK 12 10 2 0 402 259 143 22
2 Ολυμπιακός 12 9 2 1 374 280 94 16
3 Διομήδης Άργους 12 6 1 5 336 335 1 13
4 Ιωνικός ΝΦ 12 5 2 5 313 330 -17 12
5 ΑΣΕ Δούκα 12 4 3 5 344 332 12 11
6 Άρης Νίκαιας 12 2 2 8 277 343 -66 6
7 Σαλαμίνα 12 0 0 12 257 424 -167 0

*Ο Ολυμπιακός έχει -4 από την περσινή σεζόν

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 12 12 0 0 334 270 64 24
2 Αερωπός Έδεσσας 12 8 2 2 330 302 28 18
3 Δράμα ‘86 12 7 2 3 329 333 -4 16
4 ΑΕΣΧ Πυλαίας 12 5 1 6 311 305 6 11
5 Ζαφειράκης Νάουσας 12 2 2 8 301 335 -34 6
6 Φίλιππος Βέροιας 12 2 1 9 310 334 -24 5
7 Φαίακας Κέρκυρας 12 2 0 10 295 331 -36 4

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 AEK 14 12 2 0 449 338 111 26
2 Ολυμπιακός 14 10 2 2 405 333 72 22
3 ΠΑΟΚ 14 9 0 5 363 343 20 18
4 Διομήδης Άργους 14 7 0 7 396 381 15 14
5 Ιωνικός ΝΦ 14 6 0 8 341 297 44 12
6 Αερωπός Έδεσσας 14 4 1 9 257 390 -133 9
7 ΑΕΣΧ Πυλαίας 14 3 0 11 367 418 -51 6
8 Δράμα ‘86 14 2 1 11 357 435 -78 5

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΑΣΕ Δούκα 10 7 2 1 290 236 54 16
2 Ζαφειράκης Νάουσας 10 7 0 3 297 252 45 14
3 Φίλιππος Βέροιας 10 6 0 4 283 260 23 12
4 Φαίακας Κέρκυρας 10 5 1 4 283 267 16 11
5 Άρης Νίκαιας 10 3 1 6 257 267 -10 7
6 Σαλαμίνα 10 0 0 10 215 343 -128 0

*Φίλιππος Βέροιας, Φαίακας Κέρκυρας, Άρης Νίκαιας και Σαλαμίνα υποβιβάστηκαν


A1 Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Νέα Ιωνία 6 6 0 0 214 105 109 12
2 ΓΑΣ Καματερού 6 4 0 2 148 150 -2 8
3 Αθηναϊκός 6 1 0 5 138 182 -44 2
4 ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού 6 1 0 5 134 197 -63 2

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 6 6 0 0 206 120 86 12
2 ΑΕΣΧ Πυλαίας 6 4 0 2 165 145 20 8
3 Πανόραμα 6 2 0 4 160 158 2 4
4 ΑΟ Προσοτσάνης 6 0 0 6 133 241 -108 0

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Βέροια 2017 6 6 0 0 174 127 47 12
2 Αναγέννηση Άρτας 6 3 0 3 154 149 5 6
3 Εθνικός Κοζάνης 6 2 0 4 124 146 -22 4
4 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 6 1 0 5 109 139 -30 1

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 10 9 0 1 304 153 151 18
2 Νέα Ιωνία 10 9 0 1 309 179 130 18
3 ΑΕΣΧ Πυλαίας 10 6 0 4 251 217 34 12
4 ΓΑΣ Καματερού 10 3 0 7 235 276 -41 6
5 Αναγέννηση Άρτας 10 1 0 9 210 300 -90 1
6 Βέροια 2017 10 2 0 8 174 358 -184 -1

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Πανόραμα 10 8 1 1 341 226 115 17
2 ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού 10 7 1 2 276 251 25 15
3 Αθηναϊκός 10 6 2 2 299 263 36 14
4 Εθνικός Κοζάνης 10 3 1 6 209 284 -75 7
5 ΑΟ Προσοτσάνης 10 2 2 6 284 311 -27 6
6 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 10 0 1 9 204 278 -74 1

*Αθηναϊκός, Εθνικός Κοζάνης, ΑΟ Προσοτσάνης και Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών υποβιβάστηκαν

Βόλεϊ

Volley League

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 ΠΑΟΚ 14 12 2 39-12 34
2 Παναθηναϊκός 14 11 3 34-12 33
3 Ολυμπιακός 14 10 4 35-15 30
4 Φοίνικας Σύρου 14 11 3 33-18 30
5 Μίλωνας 14 5 9 18-31 15
6 Κηφισιά 14 4 10 21-33 14
7 ΟΦΗ 14 2 12 10-38 6
8 Φίλιππος Βέροιας 14 1 13 8-39 3

Β Φάση (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 Παναθηναϊκός 10 8 2 24-10 34
2 Ολυμπιακός 10 8 2 25-11 31
3 Φοίνικας Σύρου 10 7 3 24-9 29
4 ΠΑΟΚ 10 5 5 18-18 28
5 Μίλωνας 10 1 9 10-27 5
6 Κηφισιά 10 1 9 3-29 2
error: Protected