Κατηγορίες

Βαθμολογίες 2021/2022

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις βαθμολογίες των εθνικών κατηγοριών αλλά και των ερασιτεχνικών της Ημαθίας σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ και χάντμπολ

Ποδόσφαιρο

Super League

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 11 9 2 0 20 8 12 29
2 ΑΕΚ 11 7 2 2 24 14 10 23
3 ΠΑΟΚ 11 6 1 4 20 14 6 19
4 ΟΦΗ 11 4 6 1 13 9 4 18
5 Παναθηναϊκός 11 5 2 4 20 10 10 17
6 ΠΑΣ Γιάννινα 11 4 4 3 15 8 7 16
7 Άρης 11 6 2 3 14 11 3 14
8 ΝΠΣ Βόλος 11 4 2 5 19 22 -3 14
9 Αστέρας Τρίπολης 11 3 4 4 12 11 1 13
10 Λαμία 11 2 4 5 10 14 -4 10
11 Ιωνικός 11 2 4 5 8 14 -6 10
12 Παναιτωλικός 11 2 2 7 10 22 -12 8
13 Απόλλων Σμύρνης 11 1 4 6 6 19 -13 7
14 Ατρόμητος 11 1 3 7 9 24 -15 6

*Ο Άρης έχει -6 από την υπόθεση Λάσκοφ


Super League 2

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΝΠΣ Βέροια 5 4 1 0 9 3 6 13
2 Ξάνθη 4 3 1 0 10 1 9 10
3 Αναγέννηση Καρδ 4 3 0 1 9 1 8 9
4 Νίκη Βόλου 5 2 3 0 6 2 4 9
5 Ολυμπιακός Β 3 2 1 0 6 3 3 7
6 ΑΕΛ 4 2 1 1 5 2 3 7
7 Θεσπρωτός 4 2 0 2 8 2 6 6
8 Πανσερραϊκός 5 1 3 1 5 6 -1 6
9 Αλμωπός Αριδαίας 5 2 0 3 5 8 -3 6
10 ΠΑΟΚ Β 5 1 2 2 6 6 0 5
11 Ηρακλής 5 0 5 0 2 2 0 5
12 Ολυμπιακός Βόλου 5 1 2 2 6 12 -6 5
13 Πιερικός 5 1 1 3 9 8 1 4
14 Απόλλων Πόντου 5 1 1 3 5 8 -3 4
15 Τρίκαλα 4 0 3 1 4 5 -1 3
16 Απόλλων Λάρισας 4 0 2 2 5 8 -3 2
17 Καβάλα 4 0 0 4 0 23 -23 0

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καλλιθέα 4 4 0 0 8 1 7 12
2 Λεβαδειακός 5 3 2 0 10 4 6 11
3 ΑΕ Κηφισιάς 5 3 1 1 6 2 4 10
4 ΑΕΚ Β 4 3 1 0 5 1 4 10
5 ΑΣ Ρόδου 4 2 2 0 6 2 4 8
6 Διαγόρας Ρόδου 5 2 2 1 4 5 -1 8
7 Αιγάλεω 4 2 1 1 4 2 2 7
8 Εργοτέλης 5 2 1 2 3 4 -1 7
9 Καλαμάτα 4 2 0 2 4 3 1 6
10 ΠΑΕ Χανιά 5 0 5 0 5 5 0 5
11 Ηρόδοτος 5 1 2 2 4 5 -1 5
12 Αστέρας Βλαχιώτη 4 1 1 2 2 3 -1 4
13 Καραϊσκάκης 5 1 1 3 4 7 -3 4
14 Παναθηναϊκός Β 4 1 1 2 4 7 -3 4
15 ΑΟ Επισκοπής 5 0 1 4 1 5 -4 1
16 ΟΦ Ιεράπετρας 4 0 1 3 3 8 -5 1
17 Ζάκυνθος 5 0 0 5 0 13 -13 0

Super League U19

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 11 8 1 2 24 11 13 25
2 Αστέρας Τρίπολης 11 6 3 2 19 9 10 21
3 Άρης 10 6 1 3 18 15 3 19
4 Ατρόμητος 9 5 3 1 15 6 9 18
5 ΠΑΣ Γιάννινα 10 5 3 2 13 8 5 18
6 ΠΑΟΚ 9 5 1 3 13 8 5 16
7 Ολυμπιακός 10 4 2 4 16 12 4 14
8 Απόλλων Σμύρνης 10 3 3 4 11 11 0 12
9 Ιωνικός 10 3 2 5 15 16 -1 11
10 ΟΦΗ 10 2 3 5 9 20 -11 9
11 Παναιτωλικός 10 2 2 6 13 20 -7 8
12 ΝΠΣ Βόλος 10 1 3 6 5 20 -15 6
13 Λαμία 10 0 3 7 8 23 -15 3

Super League U17

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 10 8 1 1 29 12 17 25
2 Παναθηναϊκός 9 7 0 2 24 8 16 21
3 Ολυμπιακός 10 6 2 2 32 10 22 20
4 Ατρόμητος 10 6 1 3 20 18 2 19
5 Απόλλων Σμύρνης 10 4 0 6 14 21 -7 12
6 ΟΦΗ 9 3 1 5 19 31 -12 10
7 Αστέρας Τρίπολης 10 3 1 6 14 19 -5 10
8 Ιωνικός 10 2 2 6 12 15 -3 8
9 Πανιώνιος 10 1 0 9 5 36 -31 3

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 12 10 1 1 47 8 39 31
2 ΠΑΣ Γιάννινα 13 7 3 3 30 17 13 24
3 Ξάνθη 13 6 5 2 21 11 10 23
4 Άρης 12 7 2 3 22 8 14 23
5 Παναιτωλικός 13 5 3 5 16 22 -6 18
6 ΝΠΣ Βόλος 13 3 3 7 16 32 -16 12
7 Λαμία 13 1 3 9 11 42 -31 6
8 ΑΕΛ 13 1 2 10 8 31 -23 5

Super League U15

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 8 6 0 2 28 11 17 18
2 ΠΑΟΚ 7 6 0 1 16 6 10 18
3 Παναθηναϊκός 8 5 0 3 17 15 2 15
4 ΑΕΚ 8 4 1 3 10 9 1 13
5 Αστέρας Τρίπολης 7 3 0 4 10 12 -2 9
6 Άρης 8 3 0 5 13 16 -3 9
7 Ατρόμητος 8 2 2 4 10 10 0 8
8 ΟΦΗ 8 0 1 7 6 30 -24 1

Γ Εθνική

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άρης Αβάτου 6 5 0 1 11 4 7 15
2 Πανδραμαϊκός 6 4 2 0 13 2 11 14
3 Αγροτικός Αστέρας 6 4 2 0 10 3 7 14
4 Αλεξανδρούπολη FC 6 3 1 2 9 11 -2 10
5 Εθνικός Σοχού 6 2 3 1 7 4 3 9
6 Απόλλων Παραλιμνίου 6 3 0 3 9 8 1 9
7 Αναγέννηση Πλαγιάς 6 2 1 3 7 9 -2 7
8 Δόξα Δράμας 6 1 3 2 6 6 0 6
9 Θερμαϊκός Θέρμης 6 2 0 4 8 9 -1 6
10 Νέστος Χρυσούπολης 6 1 2 3 4 10 -6 5
11 Μ.Αλεξ,Ορφανίου 6 1 0 5 2 9 -7 3
12 Ορφέας Ξάνθης 6 0 2 4 5 16 -11 2

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 6 5 0 1 8 2 6 15
2 ΑΕΠ Κοζάνης 6 4 1 1 12 4 8 13
3 Εδεσσαϊκός 6 4 0 2 8 6 2 12
4 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 6 3 1 2 9 10 -1 10
5 ΑΣ Γιαννιτσά 6 3 1 2 5 4 1 10
6 Ποσειδών Μηχανιώνας 6 2 2 2 5 4 1 8
7 Θύελλα Σαρακηνών 6 2 1 3 6 7 -1 7
8 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 6 2 1 3 4 5 -1 7
9 Κτην.Αστ.Καληράχης 6 1 3 2 5 5 0 6
10 Κοζάνη 6 1 3 2 4 5 -1 6
11 Ηρακλής Αμπελοκήπων 6 1 2 3 4 10 -6 5
12 ΑΕ Λευκίμμης 6 0 1 5 3 11 -8 1

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Νέας Αρτάκης 6 3 3 0 7 2 5 12
2 Ηρακλής Λάρισας 6 3 3 0 7 2 5 12
3 Θησέας Αγριάς 6 3 3 0 6 1 5 12
4 ΑΟ Υπάτου 6 3 2 1 7 4 3 11
5 Δήμητρα Ευξεινούπολης 6 3 2 1 7 6 1 11
6 ΠΟ Ελασσόνας 6 2 4 0 5 1 4 10
7 Αμβρυσσέας Διστόμου 6 2 3 1 4 3 1 9
8 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 6 2 2 2 6 2 4 8
9 ΠΟ Φήκης 6 2 1 3 6 9 -3 7
10 Ατρόμητος Παλαμά 6 1 0 5 5 8 -3 3
11 Αετός Μακρυχωρίου 6 0 1 5 3 17 -14 1
12 ΑΠΟ Αταλάντη 6 0 0 6 4 12 -8 0

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 6 5 1 0 13 4 9 16
2 Τηλυκράτης 5 4 1 0 11 2 9 13
3 Παναχαϊκή 7 4 1 2 13 7 6 13
4 Αίας Γαστούνης 6 4 0 2 9 5 4 12
5 ΑΟ Διαβολιτσίου 6 3 2 1 14 9 5 11
6 Ναυπακτιακός 6 2 3 1 11 7 4 9
7 Διαγόρας Βραχνεΐκων 7 2 2 3 9 8 1 8
8 Εθνικός Σκουλικάδου 6 2 1 3 8 8 0 7
9 Αναγέννηση Άρτας 6 2 0 4 4 9 -5 6
10 ΠΑΟ Βάρδας 6 1 2 3 3 6 -3 5
11 Παναγρινιακός 6 1 2 3 1 5 -4 5
12 Παναιγιάλειος 6 1 2 3 5 9 -4 5
13 Αμβρακικός Λουτρού 7 0 1 6 2 24 -22 1

5ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 5 4 1 0 8 3 5 13
2 Παναρκαδικός 6 3 1 2 9 6 3 10
3 ΑΕ Μυκόνου 6 3 1 2 10 9 1 10
4 ΓΣ Ηλιούπολης 5 3 1 1 8 4 4 10
5 ΑΣ Σαντορίνης 5 2 2 1 6 2 4 8
6 Φωστήρας 6 2 2 2 4 5 -1 8
7 Άρης Σκάλας 6 1 3 2 4 6 -2 6
8 ΑΕ Ερμιονίδας 5 1 2 2 3 4 -1 5
9 Χαραυγιακός 5 1 2 2 2 5 -3 5
10 Ερμής Μελιγούς 6 0 3 3 4 9 -5 3
11 Άγιος Ιερόθεος 5 0 2 3 1 6 -5 2

6ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανελευσινιακός 6 5 0 1 14 4 10 15
2 Προοδευτική 5 4 0 1 7 3 4 12
3 Αιολικός 6 3 2 1 5 2 3 11
4 ΑΟ Πυλίου 6 3 1 2 7 6 1 10
5 Εθνικός 5 3 0 2 8 7 1 9
6 ΑΠΟ Κερατσίνι 5 2 0 3 4 7 -3 6
7 Αστέρας Βάρης 6 2 0 4 7 11 -4 6
8 Αήττητος Σπάτων 5 2 0 3 4 5 -1 6
9 ΑΟ Καραβάς 5 1 1 3 4 8 -4 4
10 Θύελλα Ραφήνας 6 1 1 4 2 7 -5 4
11 Αίας Σαλαμίνας 5 0 3 2 6 8 -2 3

7ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Αγίου Νικολάου 5 4 1 0 9 2 7 13
2 ΠΑΟ Ρουφ 5 4 0 1 11 7 4 12
3 Πανιώνιος 5 3 1 1 12 7 5 10
4 ΑΟ Πόρου 4 1 3 0 4 3 1 6
5 Ατσαλένιος 5 2 0 3 8 10 -2 6
6 Γιούχτας 5 1 2 2 3 7 -4 5
7 Άρης Σούδας 5 1 2 2 4 5 -1 5
8 Αλμυρός 4 1 1 2 6 5 1 4
9 ΑΕ Νεάπολης 5 0 3 2 2 5 -3 3
10 Αναγ.Ιεράπετρας 5 0 1 4 3 11 -8 1

Α Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 6 6 0 0 23 0 23 18
2 Ελπίδες Καρδίτσας 6 4 1 1 8 3 5 13
3 Τρίκαλα 6 4 0 2 19 5 14 12
4 ΑΕΛ 6 4 0 2 10 3 7 12
5 Άρης 6 3 0 3 9 9 0 9
6 ΓΠΟ Καστοριάς 7 3 0 4 12 15 -3 9
7 Δόξα Δράμας 6 2 1 3 9 6 3 7
8 ΓΠΟ Γιάννενα 7 1 0 6 2 22 -20 3
9 Αγρ.Αστέρας 6 0 0 6 1 30 -29 0

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άβαντες Χαλκίδας 7 5 2 0 25 3 22 17
2 Εργοτέλης 6 5 1 0 14 1 13 16
3 ΟΦΗ 6 4 0 2 11 6 5 12
4 Ολυμπιάδα Υμηττού 6 3 2 1 16 4 12 11
5 ΑΕΚ Μεσολογγίου 6 3 1 2 12 8 4 10
6 Οδυσσέας Μοσχ. 6 2 1 3 6 6 0 7
7 Αστέρας Ρεθ. 6 1 1 4 3 15 -12 4
8 Φείδων Άργους 6 0 1 5 4 25 -21 1
9 Αγία Παρασκευή 7 0 1 6 1 24 -23 1

Β Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟ Λέοντες 4 4 0 0 13 0 13 12
2 Ροδόπη ‘87 4 4 0 0 11 1 10 12
3 Βόλος 2004 4 3 0 1 8 1 7 9
4 Βασίλισσα Θράκης 5 2 1 2 5 4 1 7
5 Κιλκισιακός 5 2 1 2 9 9 0 7
6 Πανσερραϊκή 4 2 0 2 5 6 -1 6
7 Νεφέλες Πιερίας 5 1 0 4 4 13 -9 3
8 ΑΟ Σειρήνα 4 1 0 3 5 11 -6 3
9 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 5 0 0 5 0 15 -15 0

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νέες Ατρομήτου 5 5 0 0 28 1 27 15
2 Δόξα Πηγαδακίων 5 4 0 1 13 3 10 12
3 Πήγασος Θριασίου 5 3 0 2 7 7 0 9
4 Νίκη Τραγανού 5 3 0 2 10 15 -5 9
5 ΑΟ Πετρωτού 5 2 0 3 10 16 -6 6
6 Εθνικός Καλαμάτας 5 2 0 3 12 11 1 6
7 Ατρόμητος Ζαρουχλ. 5 1 0 4 5 15 -10 3
8 Αμαζόνες Κορινθίας 5 0 0 5 0 15 -15 0

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεοντικός 5 5 0 0 16 2 14 15
2 ΑΟ Χανιά 5 4 0 1 27 2 25 12
3 ΑΠΣ Σαπφώ 5 3 1 1 11 3 8 10
4 Ατρόμητος Αθηνών 5 3 0 2 12 11 1 9
5 Βασίλισσα Νότου 5 1 1 3 6 15 -9 4
6 ΑΟΤ Αλίμου 5 0 3 2 4 10 -6 3
7 Παμπαιανιακός 5 1 0 4 4 23 -19 3
8 Διαγόρας Ραχών 5 0 1 4 5 19 -14 1

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αθηναϊκή Αγ.Δημητρίου 5 4 0 1 20 5 15 12
2 Ιάλυσος Ρόδου 5 4 0 1 23 4 19 12
3 Ιάσων Ιλίου 5 2 2 1 16 4 12 8
4 Πόντιες Δραπετσώνας 5 2 2 1 12 2 10 8
5 ΑΟ Βριλησσίων 5 2 1 2 4 10 -6 7
6 Νέοι Δραπετσώνας 5 1 2 2 7 7 0 5
7 Σταυρός Καλυθιών 5 1 1 3 1 22 -21 4
8 Κωακός Φιλίνος 5 0 0 5 1 30 -29 0

Γ Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μέντεκας Καλαμαριάς 3 3 0 0 14 1 13 9
2 Σουφλί 2018 3 2 0 1 6 2 4 6
3 Καβάλα ‘86 3 2 0 1 5 5 0 6
4 Αναγέννηση Αλεξ. 3 1 0 2 9 6 3 3
5 Ποντιακός Αλεξ. 3 1 0 2 2 4 -2 3
6 Εθνικός Αλεξ. 3 0 0 3 1 19 -18 0

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αμαζόνες Θεσπρωτίας 3 2 0 1 6 5 1 6
2 Veria Ladies 3 2 0 1 14 5 9 6
3 Απειρωτάν Ανατολής 3 1 2 0 8 6 2 5
4 Κέρκυρα 3 1 1 1 12 8 4 4
5 Κεραυνός Θεσπρωτ. 3 0 2 1 4 5 -1 2
6 Κοίλων Κοζάνης 3 0 1 2 3 18 -15 1

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΝΠΣ Βόλος 3 3 0 0 17 4 13 9
2 Τρίκαλα 3 2 1 0 7 1 6 7
3 Πιερίδες Μούσες 3 2 0 1 17 4 13 6
4 Λέοντες Τυρνάβου 2 1 1 0 8 1 7 4
5 Λαμία 2 0 0 2 0 12 -12 0
6 Νηριήδες Φθίας 2 0 0 2 1 4 -3 0
7 ΜΑΣ Κούκου 3 0 0 3 1 25 -24 0

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΣ Τροιζηνίας 3 3 0 0 21 2 19 9
2 Άρης Τρίπολης 3 3 0 0 20 1 19 9
3 Λύκοι Αιγιαλείας 3 1 0 2 4 7 -3 3
4 Ακαδημία Δόξα ‘98 3 1 0 2 3 9 -6 3
5 ΑΟΠΚ Πατίστα 3 1 0 2 3 19 -16 3
6 ΑΕ Καλαβρύτων 3 0 0 3 1 14 -13 0

5ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 2 2 0 0 5 0 5 6
2 ΑΕ Λήμνου 2 1 1 0 4 1 3 4
3 Άγιος Θωμάς 3 1 1 1 4 5 -1 4
4 Γυναίκες Περιστερίου 2 0 1 1 1 2 -1 1
5 Ακράτητος 3 0 1 2 1 7 -6 1

6ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 2 2 0 0 9 0 9 6
2 ΑΟ Μελισσίων 3 2 0 1 4 4 0 6
3 Παιανιακός 2 1 0 1 6 3 3 3
4 ΠΑΣ Λέσβου 2 0 1 1 2 6 -4 1
5 Αιολικός 3 0 1 2 2 10 -8 1

7ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Θρίαμβος Χαϊδαρ. 3 3 0 0 17 1 16 9
2 ΑΕ Μυκόνου 3 3 0 0 16 3 13 9
3 Αστέρας Χαλκίδας 3 2 0 1 17 5 12 6
4 Φοίνικας Καλλιθέας 3 0 1 2 2 9 -7 1
5 Φωστήρας Καισαρ. 3 0 1 2 1 14 -13 1
6 Απολλωνίδες Ερετ. 3 0 0 3 1 22 -21 0

8ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νέοι Εργοτέλη 3 3 0 0 21 2 19 9
2 ΑΟ Ζωή 2 2 0 0 11 0 11 6
3 ΑΟ Χάλης 2 1 0 1 2 9 -7 3
4 Εθνικός Πειραιά 3 0 0 3 3 10 -7 0
5 Στίλβη Χανίων 2 0 0 2 0 16 -16 0

Α ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νίκη Αγκαθιάς 10 7 3 0 35 4 31 24
2 Αστέρας Τριποτάμου 10 7 3 0 35 9 26 24
3 ΦΑΣ Νάουσα 10 7 1 2 31 7 24 22
4 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 10 5 2 3 22 12 10 17
5 Φίλιππος Μελίκης 10 4 3 3 21 13 8 15
6 Μακροχώρι 10 3 3 4 8 15 -7 12
7 ΓΑΣ Κοπανού 10 3 2 5 14 29 -15 11
8 ΠΑΟ Κουλούρας 10 1 3 6 10 35 -25 6
9 ΓΑΣ Ροδοχωρίου 10 1 1 8 5 31 -26 4
10 Άχθος Αρούρης 10 0 3 7 4 30 -26 3

B ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 7 6 1 0 10 1 9 19
2 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 7 4 1 2 10 10 0 13
3 ΑΕ Καβασίλων 7 3 2 2 9 5 4 11
4 Δόξα Βρυσακίου 7 3 2 2 10 6 4 11
5 ΑΕ Καψόχωρας 7 2 4 1 4 4 0 10
6 Άρης Παλαιοχωρίου 7 3 1 3 13 5 8 10
7 Δόξα Κυψέλης 7 2 1 4 6 10 -4 7
8 Απόλλων Λυκογιάννης 7 1 3 3 5 11 -6 6
9 Δόξα Ασωμάτων 8 0 1 7 7 22 -15 1

B ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λευκάδια 8 6 2 0 28 11 17 20
2 Ολυμπιακός Νάουσας 7 4 3 0 16 5 11 15
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 7 4 1 2 16 10 6 13
4 Κίτρινη Θύελλα Πατρ. 7 3 1 3 9 12 -3 10
5 Κεραυνός Επισκοπής 7 3 1 3 15 9 6 10
6 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 7 2 3 2 22 11 11 9
7 ΑΕΠ Βέροιας 7 1 4 2 7 7 0 7
8 Εθνικός Ράχης 7 1 1 5 6 21 -15 4
9 Ερμής Τριλόφου 7 0 0 7 2 35 -33 0

Γ ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΜΑΣ Βεργίνα 5 5 0 0 15 3 12 15
2 Αχιλλέας Νάουσας 4 2 1 1 6 5 1 7
3 Νέα Γενεά Νικομήδειας 4 2 1 1 4 7 -3 7
4 Νησαϊκός 4 2 1 1 9 6 3 7
5 ΑΟ Συκιάς 4 1 1 2 7 6 1 4
6 Ριζώματα 5 0 2 3 4 8 -4 2
7 Ολυμπιακός Λουτρού 4 0 0 4 0 12 -12 0

Μπάσκετ

Basket League

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Προμηθέας Πάτρας 8 6 2 635 610 25 14
2 Ολυμπιακός 6 6 0 594 450 144 12
3 Κολοσσός Ρόδου 8 5 3 605 593 12 12
4 ΑΕΚ 8 4 4 595 644 -49 12
5 Λαύριο 8 4 4 590 607 -17 12
6 Παναθηναϊκός 6 5 1 498 414 84 11
7 Περιστέρι 7 4 3 532 551 -19 11
8 Άρης 7 3 4 542 526 16 10
9 Απόλλων Πάτρας 7 3 4 495 525 -30 9
10 Ιωνικός Νίκαιας 7 2 5 509 555 -46 9
11 ΠΑΟΚ 7 2 5 522 567 -45 9
12 Λάρισα 7 1 6 482 554 -72 8
13 Ηρακλής 6 1 5 464 467 -3 4

*Ο Ηρακλής τιμωρήθηκε με -3 βαθμούς και οι Κολοσσός, Απόλλων Πάτρας με -1


Α2 Ανδρών

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Καρδίτσα 7 7 0 645 477 168 14
2 Ψυχικό 8 6 2 666 559 107 14
3 Κόροιβος Αμαλ. 8 5 3 645 536 109 13
4 Ελευθερούπολη 7 6 1 604 500 104 13
5 Πανερυθραϊκός 7 5 2 556 473 83 12
6 Καβάλα 7 5 2 564 533 31 12
7 Φίλιππος Βέροιας 8 3 5 524 604 -80 11
8 Αμύντας 7 4 3 511 475 36 11
9 ΑΟ Τρίτων 7 4 3 652 568 84 11
10 Χαρίλαος Τρικούπης 7 3 4 576 524 52 10
11 Μαρούσι 7 2 5 528 542 -14 9
12 Παγκράτι 7 2 5 458 539 -81 9
13 Αγρίνιο 6 2 4 391 431 -40 8
14 Δάφνη Δαφνίου 8 0 8 484 754 -270 8
15 Οίακας Ναυπλίου 7 0 7 397 686 -289 7

Β Εθνική

1ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Έσπερος 7 5 2 576 532 44 12
2 ΑΠΑΣ Νάξου 7 4 3 548 500 48 11
3 Παπάγου 6 5 1 462 438 24 11
4 ΚΑΟ Κορίνθου 7 3 4 469 521 -52 10
5 ΝΕΟ Ληξουρίου 6 4 2 430 411 19 10
6 Εθνικός 7 3 4 473 483 -10 10
7 Ένωση Ιλίου 7 3 4 469 484 -15 10
8 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 6 4 2 470 450 20 10
9 Πανελευσινιακός 6 3 3 446 397 49 9
10 Αχαγιά ‘82 7 2 5 460 536 -76 9
11 Αργοναύτης Τριγλ. 6 3 3 428 441 -13 9
12 Νέα Κηφισιά 6 2 4 431 439 -8 8
13 Πεντέλη 6 1 5 395 425 -30 7

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αιγάλεω 7 7 0 554 478 76 14
2 Μεγαρίδα 7 6 1 507 450 57 13
3 Πρωτέας Βούλας 7 5 2 485 400 85 12
4 ΑΟΚ Χανιά 7 4 3 551 518 33 11
5 Πανιώνιος 7 4 3 559 547 12 11
6 ΕΦΑΟ Ζωγράφου 6 4 2 459 436 23 10
7 ΟΦΗ 7 3 4 486 532 -46 10
8 Μανδραϊκός 7 3 4 425 444 -19 10
9 Άρης Νίκαιας 7 2 5 476 552 -76 9
10 ΚΑΟ Μελισσίων 7 2 5 451 487 -36 9
11 Δούκας 7 2 5 499 541 -42 9
12 Κρόνος Αγ.Δημ. 7 2 5 440 492 -52 9
13 Παλαιό Φάληρο 7 2 5 454 462 -8 9
14 Ηλυσιακός 6 2 4 416 423 -7 8

3ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ερμής Σχηματαρίου 7 6 1 531 428 103 13
2 Ίκαροι Τρικάλων 6 6 0 503 393 110 12
3 Δόξα Λευκάδας 7 4 3 474 435 39 11
4 Νίκη Βόλου 7 4 3 507 452 55 11
5 Αίολος Τρικάλων 6 5 1 436 346 90 11
6 Έσπερος Λαμίας 6 4 2 413 402 11 10
7 ΣΚ Ιωάννινα 7 3 4 468 479 -11 10
8 Τιτάνες Παλαμά 7 2 5 473 549 -76 9
9 Αναγέννηση Καρδ. 7 2 5 382 482 -100 9
10 Πρωτέας Γρεβενών 6 2 4 384 417 -33 8
11 ΑΓΣ Ιωαννίνων 6 2 4 386 409 -23 8
12 Ολυμπιακός Βόλου 6 2 4 390 388 2 8
13 ΓΑΣ Μελίκη 6 0 6 357 524 -167 6

4ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ερμής Λαγκαδά 8 6 2 557 538 19 14
2 Μακεδονικός 7 6 1 502 426 76 13
3 ΧΑΝΘ 8 5 3 509 508 1 13
4 Αίας Ευόσμου 7 6 1 583 446 137 13
5 ΠΣ Ευκαρπίας 7 4 3 507 521 -14 11
6 Λεύκιππος Ξάνθης 7 4 3 550 517 33 11
7 Μαχητές Πεύκων 6 4 2 423 371 52 10
8 ΚΣ Γέφυρας 6 4 2 437 391 46 10
9 Πολύγυρος 7 2 5 414 455 -41 9
10 ΓΑΣ Κομοτηνή 8 1 7 475 587 -112 9
11 Πανσερραϊκός 6 2 4 404 416 -12 8
12 Αρετσού 6 2 4 439 457 -18 8
13 ΚΑΟΧ 7 1 6 407 519 -112 8
14 ΜΕΝΤ 6 1 5 386 442 -56 7

Γ Εθνική

1ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αίολος Αγυιάς Πατρών 5 4 1 366 324 42 9
2 Διαγόρας Ρόδου 5 3 2 328 277 51 8
3 Καλαμάτα 4 4 0 313 266 47 8
4 Εργοτέλης 4 3 1 233 211 22 7
5 Σφήκα Αμαλιάδας 4 3 1 200 205 -5 7
6 Ήφαιστος Αχιλλέας 5 2 3 304 350 -46 7
7 ΣΔΥ Τρίπολης 5 2 3 258 309 -51 7
8 Γλαύκος 5 1 4 360 365 -5 6
9 Δίων ο Κυπαρισσεύς 5 1 4 285 311 -26 6
10 Παναχαϊκή 4 0 4 239 268 -29 4

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μϊλωνας 5 5 0 409 293 116 10
2 Δάφνη 5 5 0 431 357 74 10
3 Ίκαρος Καλλιθέας 5 4 1 424 374 50 9
4 Βούρειος ΑΟΛ Χίου 4 4 0 299 269 30 8
5 Πικέρμι 5 1 4 344 358 -14 6
6 Τελεθριακός 5 1 4 345 396 -51 6
7 Παπάδος Γέρας 5 1 4 240 333 -93 6
8 Πορφύρας 4 1 3 291 323 -32 5
9 ΦΟ Βροντάδου 5 0 5 377 447 -70 5
10 Κορωπί 3 1 2 209 219 -10 4

3ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μύκονος 6 6 0 521 376 145 12
2 ΑΟ Πεύκης 6 6 0 475 407 68 12
3 ΑΕ Δικαίου Κω 7 3 4 526 525 1 10
4 Ελευθερία Μοσχ. 6 4 2 442 425 17 10
5 ΚΑΠ 6 4 2 469 440 29 10
6 ΑΣ Πέρα 7 2 5 526 552 -26 9
7 ΑΟΚ Χαλάνδρι 6 3 3 405 448 -43 9
8 Νίκη Αμαρουσίου 5 3 2 402 358 44 8
9 ΑΟ Ερμιονίδας 6 2 4 422 451 -29 8
10 Ποσειδών Λουτρακίου 6 1 5 392 510 -118 7
11 Τήρων Αγ.Θεοδώρων 7 0 7 450 538 -88 7

4ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Σπάρτακος Ιωαννίνων 5 5 0 437 319 118 10
2 ΑΟ Τρίκαλα 5 4 1 374 310 64 9
3 Αλμυρός 5 4 1 369 343 26 9
4 Αμπελώνας 1986 5 3 2 325 347 -22 8
5 Σοφάδες 5 3 2 376 357 19 8
6 Αχέρων Καναλακίου 5 2 3 327 370 -43 7
7 ΓΣ Αγριάς 5 2 3 336 330 6 7
8 Αναγέννηση Λαμίας 5 1 4 312 388 -76 6
9 ΓΕ Αγρινίου 5 1 4 310 369 -59 6
10 Νίκαια 2012 5 0 5 347 380 -33 5

5ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ναύαρχος Βότσης 5 4 1 338 289 49 9
2 ΔΕΚΑ 5 4 1 361 304 57 9
3 Ανατόλια 5 3 2 359 359 0 8
4 Καστοριά 5 3 2 331 328 3 8
5 Αετοί Βέροιας 5 3 2 338 326 12 8
6 Αριστοτέλης Φλώρινας 5 3 2 354 357 -3 8
7 ΦΟ Αριδαίας 5 2 3 352 337 15 7
8 Γαλάζιοι ΚΟΘ 5 1 4 301 359 -58 6
9 Ίκαροι Γιαννιτσών 5 1 4 343 358 -15 6
10 ΑΟΚ Βέροιας 5 1 4 295 355 -60 6

6ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Σταυρούπολη 5 5 0 393 270 123 10
2 Ιωνικός Ιωνίας 5 4 1 327 300 27 9
3 ΚΑΟ Δράμας 5 4 1 363 258 105 9
4 Γάλατιστα 5 3 2 299 321 -22 8
5 Απόλλων Καλαμαριάς 5 3 2 292 289 3 8
6 Ασπίς Ξάνθης 5 3 2 299 252 47 8
7 Ελπίς Αμπελοκήπων 5 1 4 348 416 -68 6
8 ΒΑΟ 5 1 4 279 311 -32 6
9 Αρίων Ξάνθης 5 1 4 318 347 -29 6
10 Ζέφυρος 02 5 0 5 221 375 -154 5

Α ΕΚΑΣΚΕΜ

1ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΚούΠα Κιλκίς 6 6 0 544 307 237 12
2 Αιγινιακός 6 4 2 360 324 36 10
3 Πιερικός Αρχέλαος 5 5 0 407 244 163 10
4 Βατανιακός 6 4 2 424 360 64 10
5 Εργόναθλος 6 3 3 315 369 -54 9
6 ΓΑΣ Βαφύρας 5 3 2 317 336 -19 8
7 Εδεσσαϊκός 6 2 4 354 446 -92 8
8 ΠΑΟΚ Αλμωπίας 6 1 5 313 367 -54 7
9 ΑΓΕ Πιερίας 6 1 5 348 443 -95 7
10 Ατρόμητοι Ν.Σάντας 6 0 6 288 475 -187 6

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΓΑΣ Πάνθηρες 6 5 1 397 324 73 11
2 Άθλος Αλεξάνδρειας 5 5 0 420 271 149 10
3 Ζαφειράκης Νάουσας 6 4 2 412 358 54 10
4 Αετός Κιλκίς 6 3 3 422 437 -15 9
5 ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 5 3 2 347 326 21 8
6 Σκυδραϊκός 5 2 3 285 278 7 7
7 ΑΟΚ Γουμένισσας 5 1 4 296 367 -71 6
8 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 5 1 4 285 328 -43 6
9 ΑΚΕ Πιερίας 5 0 5 215 390 -175 5

Χάντμπολ

Handball Premier

1ος όμιλος

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 AEK 8 7 1 0 274 166 108 15
2 Ολυμπιακός 7 6 1 0 216 163 53 9
3 ΑΣΕ Δούκα 8 3 3 2 232 196 36 9
4 Διομήδης Άργους 7 3 1 3 191 193 -2 7
5 Άρης Νίκαιας 7 1 2 4 163 200 -37 4
6 Ιωνικός ΝΦ 7 1 2 4 162 203 -41 4
7 Σαλαμίνα 8 0 0 8 171 288 -117 0

*Ο Ολυμπιακός έχει -4 από την περσινή σεζόν

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 7 7 0 0 206 156 50 14
2 Δράμα ‘86 8 6 1 1 226 225 1 13
3 Αερωπός Έδεσσας 7 4 2 1 187 172 15 10
4 ΑΕΣΧ Πυλαίας 8 3 1 4 215 191 24 7
5 Φαίακας Κέρκυρας 8 2 0 6 201 217 -16 4
6 Ζαφειράκης Νάουσας 8 1 2 5 191 220 -29 4
7 Φίλιππος Βέροιας 8 1 0 7 198 223 -25 2

A1 Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Νέα Ιωνία 6 6 0 0 214 105 109 12
2 ΓΑΣ Καματερού 6 4 0 2 148 150 -2 8
3 Αθηναϊκός 6 1 0 5 138 182 -44 2
4 ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού 6 1 0 5 134 197 -63 2

2ος όμιλος

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 6 6 0 0 206 120 86 12
2 ΑΕΣΧ Πυλαίας 5 3 0 2 141 123 18 6
3 Πανόραμα 5 2 0 3 138 134 4 4
4 ΑΟ Προσοτσάνης 6 0 0 6 133 241 -108 0

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Βέροια 2017 6 6 0 0 174 127 47 12
2 Αναγέννηση Άρτας 6 3 0 3 154 149 5 6
3 Εθνικός Κοζάνης 6 2 0 4 124 146 -22 4
4 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 6 1 0 5 109 139 -30 1

Βόλεϊ

Volley League

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 Ολυμπιακός 5 5 0 15-2 14
2 Παναθηναϊκός 5 4 1 12-3 12
3 ΠΑΟΚ 5 3 2 12-7 10
4 Φοίνικας Σύρου 5 3 2 9-9 8
5 Κηφισιά 5 2 3 9-10 7
6 Μίλωνας 5 1 4 5-12 4
7 Φίλιππος Βέροιας 5 1 4 4-12 3
8 ΟΦΗ 5 1 4 3-14 2
error: Protected