Διάφορα

Απόλλων Λιτοχώρου VS Πιερικός Κ20 – Αποκλεισμός για Οικονόμου…

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε σήμερα στο γήπεδο του Λιτοχώρου μεταξύ των ομάδων Απόλλων Λιτοχώρου και Νέων Πιερικού για το κύπελλο ΕΠΣ Πιερίας. Ένα ματς που είχε 5 γκολ, 2 κόκκινες και παράταση, αφού ο κανονικός αγώνας έληξε 2-2. Ο Γιώργος Οικονόμου ήταν βασικός για τον Απόλλωνα, όμως τα πολλά λάθη συνολικά και κάποιες απουσίες, ήταν οι αιτίες του αποκλεισμού από τη συνέχεια του θεσμού.

Τα γκολ

65’Το 0-1 για τον Πιερικό με έξοχο πλασέ του Νούλα.

66’Η ισοφάριση  για τον Απόλλωνα με τον Καραγιάννη.

81’λεπτό 2-1 για τον Απόλλωνα με τον Παπαδιαμάντη με πλασέ.

85’ λεπτό Το 2-2 για τον Πιερικό με σουτ από τον Καρτσαμπά.

109’ λεπτό Το 2-3 για τον Πιερικό  με έξοχο διαγώνιο σουτ του  Νούλα.

113’ λεπτό Η πολύ δύσκολη απόκρουση του Τσιλιγγερίδη από την κεφαλιά του Χούτα που εξασφάλισε σε αυτό το καίριο σημείο του αγώνα  την νίκη της ομάδας του.