Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης – Ορφέας Ελευθερούπολης (1-1) Για 79′ ο Μιχαλόπουλος

Με ένα βαθμό και αρκετά παράπονα έφυγε από το γήπεδο του Δραβήσκου ο Ορφέας Ελευθερούπολης που απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι θεωρούν πως τους ακυρώθηκε κανονικό γκολ στο 10ο λεπτό του αγώνα (κεφαλιά – ψαράκι του Παπαδάτου). Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50ό λεπτό με τον Καλογιάννη και ο Παπαδάτος ισοφάρισε στο 78ο λεπτό σε 1-1. Στο 88’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κοντσίδης αφήνοντας τους γηπεδούχους με 10 παίκτες.

Βασικός και πάλι ο Κώστας Μιχαλόπουλος, αγωνιζόμενος για 79′, με τον Ακριτίδη να παίρνει τη θέση του.

Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης : Χατζηγιαννάκης, Καρακατσάνης, Δημόπουλος, Πρόβατος, Κοντσίδης, Καρφαρίδας, Πελιτάρης, Αραμπατζής, Χατζηαγοράκης (90’ Κόρμπης), Μιχαλόπουλος (79’ Ακριτίδης), Καλογιάννης.

Ορφέας Ελευθερούπολης : Καραβελίδης, Κεχαγιάς, Νάκου (60’ Χαραλαμπίδης), Σταματόπουλος Π., Ελευθεριάδης, Μπαμπατζάνης (65’ Σάσσος), Σεμερτζίδης, Χριστοδουλίδης, Παπαδάτος, Βλάχος, Σαβατιανός (75’ Πασχαλίδης).