Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καμπανιακός (2-0) Βασικοί οι Ημαθιώτες (+φωτορεπορτάζ και video)

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα φιγουράρει ο Ηρακλής Αμπελοκήπων που επικράτησε με 2-0 του Καμπανιακού στο τοπικό ντέρμπι.

Ο Παπαϊωάννου άνοιξε το σκορ στο 60ό λεπτό με ένα γυριστό σουτ και δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (88’) ο Δαδανάς διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να σκοράρουν στο 47ο λεπτό όταν ο Ρακαβίνας πλάσαρε από αριστερά και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι του Ηρακλή Αμπελοκήπων.

Βασικοί όλοι οι Ημαθιώτες στην ομάδα του Γιάννη Ζαπρόπουλου, ανώ απουσίαζε ο πρώην παίκτης της Αλεξάνδρειας, Γιώργος Τσαλώνης.

Ηρακλής Αμπελοκήπων : Αθανασιάδης, Καρατζιάς, Γκιαούρης, Παναγιωτίδης, Σακαλής, Τσομπάνογλου, Παπαϊωάννου (83’ Δαδανάς), Αλεξόπουλος, Σαμπιασβίλι (90’ Τσόμπανος), Χαψάς, Βεϊδαμενίδης (88’ Γιαξής).

Καμπανιακός : Κελπέκης, Γερόπουλος, Τρικαλινός (54’ Σκόρδας), Σιούνης, Γαβανάς (83’ Βαρδαλής), Ελευθεριάδης, Υψηλός, Αβραμόπουλος, Αβραμίδης (63’ Μεσιάρης), Ρακαβίνας, Θαμνίδης.