Δείτε στον παρακάτω πίνακα τους Ημαθιώτες παίκτες και τα…πεπραγμένα τους μέσα στο Σαββατοκύριακο που μας πέρασε. Λόγω πίεσης χρόνου δεν καταφέραμε να σας δώσουμε αναλυτικά τα παιχνίδια όπως κάνουμε πάντα… Αναλυτικά :

Βαγγέλης Αβραμόπουλος

Καμπανιακός

Διγενής Λακκώματος – Καμπανιακός 0-1

90 λεπτά

Στο 89’ είχαμε επεισόδια μεταξύ των παικτών. Αποτέλεσμα ήταν οι διαιτητές να παραμείνουν για πολλή ώρα στα αποδυτήρια, συντάσσοντας το φύλλο αγώνα, στο οποίο έγραψαν όλα όσα συνέβησαν.

Γιώργος Τσακτάνης

Δόξα Κρανούλας

Τύρναβος – Δόξα Κρανούλας 1-0

90 λεπτά

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και δικαιώθηκαν για την πίεσή τους στο 82’ της αναμέτρησης με τέρμα του Κυπτίου που ήταν αρκετό.

62 λεπτά

Αποχώρησε τραυματίας ο Θανάσης, που θα τον κρατήσει τελικά ένα μήνα εκτός αγωνιστικών χώρων. Στον πάγκο παρέμεινε ο Βαγγέλης Κουτσόπουλος

90 λεπτά

Με 16 λεπτά καθυστέρηση άρχισε η αναμέτρηση, καθώς οι γηπεδούχοι καθυστέρησαν να καταβάλουν τα χρήματα προς τους διαιτητές, ενώ κρατήθηκε εντός λεπτού σιγή στη μνήμη του Χρήστου Χωριάτη. Μεγάλη ευκαιρία του Παπαστεργίου λίγο πριν το 1-2.

Θανάσης Γεωργίου

Φωκικός

Ηρακλής – Φωκικός 2-2

90 λεπτά

Το παιχνίδι δυναμιτίστηκε μετά το γκολ της ισοφάρισης του Φωκικού και η ένταση είχε ως αποτέλεσμα την αποβολή του παίκτη των φιλοξενούμενων Νιγκουέμ στο 38ο λεπτό του αγώνα για κλοτσιά στον Κριβόκαπιτς και λίγο αργότερα με τη λήξη του ημιχρόνου και του προπονητή του Φωκικού, Πέτρου Δημητρίου.

90 λεπτά

Βαθιά ανάσα για τους «μαυραετούς», οι οποίοι έδειξαν πως οι πραγματικές τους ικανότητες δεν δικαιολογούν τη βαθμολογική τους θέση στο πρωτάθλημα, αφού κατάφεραν να περάσουν από μια δύσκολη έδρα, όπως αυτή της Καβάλας, αγωνιζόμενοι μάλιστα με δέκα παίκτες από το 41’ του αγώνα. Η Δόξα Δράμας βρήκε στο πρόσωπο του Ρούσεφ και του Κάπελ τους σκόρερς για να απαντήσει στο γκολ-πέναλτι του Ντιέ και να πάρει έτσι ένα υπερπολύτιμο τρίποντο στη μάχη που δίνει για την παραμονή στη Football League…

90 λεπτά

Οι Κρητικοί κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης και να πάρουν σημαντική εκτός έδρας νίκη που τους φέρνει – έστω και προσωρινά – στην κορυφή του πρωταθλήματος της Football Leagu

Αλέξανδρος Παπατζίκος

90 λεπτά

Ραφαήλ Σούκιας

Ολυμπιακός Κ20

Πανιώνιος – Ολυμπιακός 1-4

90 λεπτά

Η ομάδα νέων των «ερυθρόλευκων» δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα στο «Απήλιον» και υπέταξε την αντίσταση των νεαρών «κυανέρυθρων».

90 λεπτά

Με τους Βαϊρουά και Παπαδόπουλο να «καθαρίζουν» για μια ακόμα αγωνιστική, ο Πανθρακικός έκλεισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις του για το 2012, ανέβηκε ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία και παράλληλα βύθισε την Κέρκυρα…

Παναγιώτης Καλφούντζος

Λεβαδειακός Κ20

Λεβαδειακός – Πλατανιάς 0-1

66 λεπτά

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 63’ από τον Γιακουμάκη, με τον Πλατανιά να διατηρεί το προβάδισμά του ως το φινάλε καθώς οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Αργύρης Τούφας

Ολυμπιακός Κ17

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-0

90 λεπτά

Με τη νίκη αυτή οι Κ17 του Ολυμπιακού έφτασαν τους 24 βαθμούς, τρεις λιγότερους από τον πρωτοπόρο Αστέρα Τρίπολης έχοντας όμως έναν αγώνα λιγότερο και ξέφυγαν με τέσσερις πόντους παραπάνω από τον τρίτο Παναθηναϊκό. Η ΑΕΚ υποχώρησε στην έκτη θέση, αφού την προσπέρασε ο ΟΦΗ που νίκησε τον Ατρόμητο στο Ηράκλειο.

Ανέστης Αργυρίου

Ρέιντζερς

Ρέιντζερς – Άνναν Αθλέτικ 3-0

90 λεπτά

Συνεχίζει τις πολύ καλές του εμφανίσεις ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ. Η ιστορική ομάδα βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 33 βαθμούς σε 14 αγώνες, έξι παραπάνω από την δεύτερη Έλγκιν.