Διάφορα

Απόλλων Λιτοχώρου – Όλυμπος Λεπτοκαριάς (3-1) Βασικός ο Οικονόμου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ3Επικράτησε ο Απόλλων στο «Πύρρος Δήμας» με 3-1 επί της ομάδος της Λεπτοκαρυάς και οι γηπεδούχοι ξαναμπήκαν και πάλι δυνατά στο παιχνίδι της 4άδας.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο της συνάντησης, με τον Απόλλωνα να παίρνει τη νίκη χάρη στην εμπειρία του Δημήτρη Καλαμπάκα, που έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ, μετά την ισοφάριση από τους Λεπτοκαρίτες.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 59’ ο Σινανίδης με σουτ πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα κάνοντας το 1-0.

Στο 74’ ο Κανούλας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 86’ ο έμπειρος Δημήτρης Καλαμπάκας πέτυχε το 2-1 για την ομάδα του Λιτοχώρου.

Στο 90’ ο Καντζιούρης Γ. διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Απόλλων Λιτοχώρου : Κουντουριώτης Δ., Κλιγγόπουλος (68’ Αδαμίδης), Καλαμπάκας Α., Παπαδιαμαντής, Σινανίδης, Οικονόμου, Καντζιούρης Α. (46’ Καντζιούρης Γ.), Κουντουριώτης Α. (72’ Καραγιάννης), Χούτας, Καλαμπάκας Δ., Σπαθάρας

Όλυμπος Λεπτοκαρυάς : Ζησιός Δ., Μπακάλης Δ. (56’ Μερκούρι), Κατέλας, Σιαμήτρας, Ευθυμιάδης, Καζαμίας, Ζησιός Ι., Μπακάλης Μ. (33’ Κωστόπουλος), Κανούλας, Κατσαρός, Τζόβας Απ.