Γενικά

Αχαρναϊκός – Κόρινθος (2-1) Αλλαγή για καθυστέρηση ο Τάνης, αλλά…

ΑχαρναικοςΜε γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αχαρναϊκός επικράτησε 2-1 της Κορίνθου και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του Νοτίου ομίλου της Football League 2.

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθειά του για την άνοδο στη Football League πήρε ο Αχαρναϊκός ο οποίος επικράτησε 2-1 της Κορίνθου. Στο 13’ ο Βεστάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να έρθει η ισοφάριση από τον Πεχλιβανόπουλο στο 25’.

Τη νίκη στον Αχαρναϊκό έδωσε ο Νεόφυτος στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων λυτρώνοντας την ομάδα του.

Αχαρναϊκός : Παγούδης, Μανάλης, Μαγγίνας, Αθανασόπουλος, Καλογερόπουλος, Βεστάκης, Νιάρος, Δημόπουλος (86′ Μακρυγιάννης), Εμρά (60′ Xριστόπουλος), Αναστασίου, Νεόφυτος.
Κόρινθος : Μέλκας, Κατσίκης, Παππάς, Φίλης, Λουμπαρδέας, Σπυρόπουλος, Σαμπάνης, Τσουβαλτσίδης (90+1′ Τάνης), Πεχλιβανόπουλος (86′ Χαρίτος), Νικολόπουλος (68′ Μακρής), Παπαευθυμίου.