K20 - K17 - K15

Ολυμπιακός Κ20 – Βέροια Κ20 3-0 (εξ αναβολής)

27275_10200599975707000_507967114_nΣτάθηκε αρκετά καλά η ομάδα των Νέων της Βέροιας στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 16ης αγωνιστικής, που διεξήχθη σήμερα το πρωί στις εγκαταστάσεις του Ρέντη. Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 της Βέροιας και αύξησε τη διαφορά τους από τον δεύτερο Ατρόμητο στους τέσσερις πόντους. Οι παίκτες του Μπερντ Στορκ ήταν σε γενικές γραμμές καλύτεροι από τη “βασίλισσα” και επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από ένα σερί τριών ανεπιτυχών αγώνων.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 40ό λεπτό και με τη Βέροια μέχρι εκείνο το σημείο να αγωνίζεται με σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς και να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να απειλήσει την εστία των “ερυθρολεύκων”. Στη συγκεκριμένη φάση, ο Βουτσιώτης έκανε τη σέντρα και ο Ρουγκάλας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Από εκεί και πέρα, η Βέροια προσπάθησε να δημιουργήσει κάποιες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ και στο 71′ o Nτόγος βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά το σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. Στο 76′ όμως το παιχνίδι ουσιαστικά τελείωσε όταν έγινε το 2-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι “ερυθρόλευκοι” πέτυχαν και το 3-0, με τα δύο τέρματα να σημειώνονται με αυτογκόλ.

Η εξέλιξη του αγώνα

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

90′ Τέλος αγώνα. Ολυμπιακός-Βέροια 3-0.

86′ ΓΚΟΛ! 3-0 για τον Ολυμπιακό. Νέο αυτογκόλ των φιλοξενούμενων και ο Θρύλος ανοίγει περαιτέρω τη διαφορά.

76′ ΓΚΟΛ! 2-0 για τον Ολυμπιακό. Ο Θρύλος φαίνεται να σφραγίζει τη νίκη του, καθώς έκανε το 2-0 με αυτογκόλ των παικτών της Βέροιας.

71‘ Σουτ του Ντόγου από πλάγια θέση, ο Χουτεσιώτης θα μπλοκάρει.

69′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Βουτσιώτη πήρε ο Βέργος.

66′ Κίτρινη κάρτα Ντόγος.

62′ Τελευταία αλλαγή για τη Βέροια, ο Στασινόπουλος στη θέση του Νίκου Σίμου.

46′ Το δεύτερο μέρος άρχισε.

46′ Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Τις θέσεις των Λύρα και Καραγκούνη, πήραν οι Παιδάκης, Βούρος αντίστοιχα, ενώ για τη Βέροια ο Ντόγος στη θέση του Ουνγιαλίδη και ο Τσιμόπουλος στη θέση του Παρσόπουλου.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Τέλος πρώτου μέρους. Ολυμπιακός-Βέροια 1-0.

44‘ Κίτρινη κάρτα Βουτσιώτης.

40′ ΓΚΟΛ! 1-0 για τον Ολυμπιακό. Ο Βουτσιώτης έκανε τη σέντρα και ο Ρουγκάλας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

39′ Καλό σουτ του Παπασάββα από το ύψος της περιοχής, απομάκρυνε ο αντίπαλος πορτιέρο.

30′ Παιχνίδι κέντρου, με τον Ολυμπιακό, πάντως, να πιέζει και να έχει την κατοχή της μπάλας.

27′ Κίτρινη κάρτα Νίκος Σίμος.

24′ Κίτρινη κάρτα Τσόλκας.

14′ Κίτρινη κάρτα Ουνγιαλίδης.

1′ Το παιχνίδι στο Ρέντη ξεκίνησε.

Αρχική σύνθεση Ολυμπιακού: Χουτεσιώτης, Λεάντρο, Ρουγκάλας, Δημακάκος, Καραγκούνης, Πασαλίδης, Βουτσιώτης, Λύρας, Παπασάββας, Ιωαννίδης, Μ. Σιώπης.

Αρχική σύνθεση Βέροιας: Βασιλειάδης, Σίμος Ν., Σαρακατσιάνος, Σιμηχανίδης, Σίμος Ε., Κοσκερίδης, Μουρατίδης, Τακίδης, Τσόλκας, Ουνγιαλίδης, Παρσόπουλος.

*στοιχεία αγώνα από το επίσημο site της Super League.