Γενικά

Ζάκυνθος – Απόλλων Καλαμαριάς (0-3) Βασικός ο Πασιαλής, αλλαγή ο Πετράκος

καλαμαρια φαση1Τη θέση του στην κορυφή της βαθμολογίας του Βορείου ομίλου της Football League 2 με δύο βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Αναγέννηση Καρδίτσας διατήρησε ο Απόλλων Καλαμαριάς μετά την εκτός έδρας επικράτησή του με 3-0 επί της Ζακύνθου.

Μέσα σε τρία λεπτά ο Λαζαρίδης έβαλε τους Πόντιους μπροστά στο σκορ με δύο γκολ διαφορά, με τέρματά του στο 61’ και το 64’ για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 υπέρ των Θεσσαλονικιών ο Χαλιμπάκης με σουτ στις καθυστερήσεις του ματς. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 37’ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γαβριηλίδη.

Ζάκυνθος : Παλιούρας, Μπιάζης, Στασινόπουλος Δ., Καρύδης, Τσολακούδης, Γαβριηλίδης, Ψάρρης (45΄ Πετράκος), Γκίκας, Μενίκου, Γραμματικόπουλος Δ. (78΄ Χατζηβαλσάμης), Δημόπουλος (46΄Σολομωνίδης)

Απόλλων Καλαμαριάς : Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Βέντζιος, Παρμαξίδης, Προβατίδης (82′ Mανουσάκης), Χαλιμπάνης, Πασιαλής (58′ Λαζαρίδης), Διαμαντόπουλος, Μανουσαρίδης.