Nouveau – Πλάτανος (3-5 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Nouveau – Πλάτανος 3-5 (τελικό)

37′ ΓΚΟΛ! Πολύ κρίσιμο γκολ του Στέφανου Ντόγου, που πλαγιοκόπησε την άμυνα από αριστερά και με σουτ θα δώσει αέρα δύο γκολ στην ομάδα του

Πολύ μεγάλο ματς γίνεται στα τελευταία ματς. Πριν λίγο ακυρώθηκε γκολ για το Nouveau για τάκλιν του επιθετικού στον αμυντικό

29′ ΓΚΟΛ! Μπαίνει και πάλι στο παιχνίδι το Nouveau. Ωραία ανάπτυξη για τους γηπεδούχους, ο Αραβόπουλος θα δώσει πάσα “πάρε – βάλε” στον Καγκελίδη και ο τελευταίος με πλασέ θα κάνει το 3-4

28′ ΓΚΟΛ! Σημαντικό γκολ για τους φιλοξενούμενους. Σε μια σύχγυση στην άμυνα του Nouveau, ο Μιχαηλίδης θα κάνει έξυπνη προσποίηση και με σουτ θα κάνει το 2-4

22′ Μεγάλη ευκαιρία για το Nouveau! Έμμεσο φάουλ με εκτελεστή τον Κουλακιώτη ο οποίος έξυπνα θα βρει τον Καρσανίδη στο δεξί δοκάρι, αλλά ο Μόσερ θα παίξει στα πόδια του και θα διώξει

22′ ΓΚΟΛ! Μπήκε δυνατά το Nouveau στο δεύτερο μέρος, με τον Κεφτέ να προλαβαίνει τον αμυντικό και να νικά τον Μόσερ (2-3)

20′ Απίστευτη φάση! Δύο συνεχόμενα δοκάρια για τον Nouveau σε πολύ δυνατά σουτ απέναντι στον Μόσερ

19′ ΓΚΟΛ! Έμμεσο φάουλ για τους φιλοξενούμενους. Πάσα στον Ντόγο, ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ θα κάνει το 1-3 καθώς το τοίχος άνοιξε (1-3)

13′ ΓΚΟΛ! Άμεση απάντηση για τον Πλάτανο, με σουτ του Στέφανου Ντόγου από κοντινή απόσταση (1-2)

12′ ΓΚΟΛ! Σε ένα πολύ αμφίρροπο παιχνίδι, το Nouveau θα καταφέρει να ισοφαρίσει με προβολή του Κουλακιώτη σε πάσα του Ανθυμιάδη (1-1)

5′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραίος συνδυασμός Ντόγου – Αντωνίου, σουτ του τελευταίου και η μπάλα στα δίχτυα (0-1).

Nouveau : Πουρνάρας, Ανθυμιάδης, Αραβόπουλος, Καρσανίδης Α., Κεφτές, Καγκελίδης, Κουλακιώτης, Οβεζίκογλου.

Πλάτανος : Μόσερ, Μουστάκας Στ., Ντόγος Σ., Νίτσιος, Κουκιώτης, Πράπας, Παρασίου, Αντωνίου, Μιχαηλίδης, Τσανασίδης.