Avenue – Bowling City Club (5-10 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

Avenue  – Bowling City Club  5-10 (τελικό)

39′ ΓΚΟΛ! Δεύτερο γκολ για τον Ζαρογιάννη που από κοντά με προσποίηση θα νικήσει τον Ανάστο (5-10)

38′ ΓΚΟΛ! Γρηγόρης Ηλιάδης από μακριά και 5-9

37′ ΓΚΟΛ! Κρίθηκε το παιχνίδι τρία λεπτά πριν το τέλος. Ο Ζαρογιάννης με απευθείας κόρνερ θα νικήσει τον Ανάστο και θα κάνει το 4-9

35′ ΓΚΟΛ! Έκτο γκολ για τον Θεοδωρίδη και όγδοο για την ομάδα του (4-8)

33′ ΓΚΟΛ! Ο Ξαγοράρης θα περάσει δύο αμυντικούς από τα δεξιά και με προσποίηση στον τερματοφύλακα θα πλασάρει πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ (4-7)

31′ Ίσως η πιο εντυπωσιακή απόκρουση του Τουρνουά μέχρι στιγμής! Ο Δημοσθένους θα σουτάρει από τα δύο μέτρα με δύναμη και ο Μαυρόπουλος ενστικτωδώς θα αποκρούσει στη γωνία

28′ Ο Μαυρόπουλος εξελίσσεται σε man of the match για το Bowling. Νέα διπλή απόκρουση σε εξ επαφής σουτ των Αντώνη Ηλιάδη και Δημοσθένους

27′ ΓΚΟΛ! Νέες ελπίδες για το Avenue, που με τον Σωτήρη Δημοσθένους μείωσε σε 4-6.

25′ ΓΚΟΛ! Συνεχίζει το κρεσέντο ο Θωμάς Θεοδωρίδης που πετυχαίνει το πέμπτο του γκολ στην αναμέτρηση. Ο σκόρερ κινήθηκε ωραία από δεξιά και με δυνατό σουτ πέτυχε το 3-6

23′ Εντυπωσιακή διπλή ευκαιρία για το Avenue! Δημοσθένους και Αντώνης Ηλιάδης δεν μπόρεσαν εξ επαφής να νικήσουν τον Μαυρόπουλο που με διπλή επέμβαση θα αποσωβήσει το έκτο γκολ

21′ ΓΚΟΛ! Τέταρτο γκολ για τον Θωμά Θεοδωρίδη ο οποίος με την έναρξη του ημιχρόνου δίνει προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του (3-5)

19′ ΓΚΟΛ! Πέναλτι για τους γηπεδούχους, το οποίο κέρδισε ο Αντώνης Ηλιάδης και εκτέλεσε ο ίδιος, σημαδεύοντας σωστά τη γωνία του Μαυρόπουλου (3-4)

16′ ΓΚΟΛ! Εξαιρετικός συνδυασμός για τους φιλοξενούμενους καθώς Ξαγοράρης, Ζαρογιάννης και Θεοδωρίδης άλλαξαν γρήγορα τη μπάλα και ο πρώτος από κοντά θα δώσει αέρα δύο γκολ στην ομάδα του (2-4)

15′ ΓΚΟΛ! Σχεδόν παρόμοι γκολ για τον Γόλη Ηλιάδη που μειώνει για τους γηπεδούχους (2-3)

13′ ΓΚΟΛ! Χατ-τρικ για τον Θεοδωρίδη που στο τετ-α-τετ με τον Ανάστο θα κάνει το 1-3

11′ ΓΚΟΛ! Άμεση απάντηση για το Bowling και πάλι με τον Θωμά Θεοδωρίδη, που από το ύψος της περιοχής πλάσαρε ιδανικά βάζοντας την ομάδα του μπροστά στο σκορ

10′ ΓΚΟΛ! Στα ίσια το παιχνίδι, με τον Γόλη Ηλιάδη να “κεραυνοβολεί” τον Μαυρόπουλο από δεξιά

6′ Δοκάρι για το Bowling με τον Θεοδωρίδη

5′ ΓΚΟΛ! Ανοίγουν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με κοντινό σουτ του Θεοδωρίδη

Προμηνύεται εντυπωσιακό ματς καθώς οι δύο ομάδες διαθέτουν παίκτες που αγωνίζονται σε υψηλό επίπεδο με τις ομάδες τους.

Avenue : Καμενίδης, Ηλιάδης Γ., Ηλιάδης Α., Γιαννακοβίτης, Ανάστος, Βολιώτης, Περουσανίδης, Σότι, Γιαννόπουλος, Δημοσθένους.

Bowling City Club : Στεφανόπουλος, Ανθυμιάδης, Θεοδωρίδης, Ζαρογιάννης, Ξαγοράρης, Φιλιππίδης, Καϊογλίδης, Μαυρόπουλος