Football League - Γ Εθνική / Τοπικά

Παναχαϊκή – Ένωση Ερμιονίδας (1-2) Βασικός ο Λαζαρίδης

λαζαριδης πλατανιαςΤην ήττα με 2-1 γνώρισε η Παναχαϊκή από την Ένωση Ερμιονίδας, σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στη Βάρδα. Τα τέρματα της ομάδας του Δημήτρη Σπανού πέτυχαν οι Κανελλόπουλος στο 38’ (αυτογκόλ) και Συμελίδης στο 44ο λεπτό, ενώ για τους Πατρινούς σκόραρε ο Κιάσσος στο 51ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ. Οι νικητές έχασαν πέναλτι στο 72ο λεπτό με τον Βλαχόπουλο. Ο Τίμος Καβακάς παρέταξε την ακόλουθη σύνθεση:

Λαζαρίδης (36′ Σταυριανός, 68′ Παπαδόπουλος), Βαγγελόπουλος, Γκούρτσας, Παληγεώργος, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον, Ζλάτκοβιτς, Βιγιαρέχο, Κιάσσος, Κωστόπουλος, Παμπόε. Έπαιξαν και οι Κοκκίνης, Δήμας Σπίνουλας, Χούσα, Μασούρας, Λίτσης, Φατιόν, Καραμανλής, Πλέγας.