Football League - Super League 1

Άρης – Επισκοπή (3-1) Στο δεύτερο ο Διούδης

ab0908e442934253b9a7c620d73af71e_LΚαλές εντυπώσεις άφησε ο Άρης στη φιλική νίκη επί της Επισκοπής με 3-1 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Οι «κίτρινοι» παρατάχθηκαν με αρκετές αλλαγές και στα πρώτα λεπτά έγιναν αρκετά λάθη, τα οποία προσπάθησε να τα εκμεταλλευτεί η ομάδα του Ρεθύμνου. Στο 32’ όμως ο Σουνάς με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και ως το τέλος του ημιχρόνου χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους.

Το δεύτερο μέρος όμως άρχισε καλά για την Επισκοπή, καθώς στο 49’ κέρδισε πέναλτι και ο Τάντιτς ευστόχησε για το 0-1. Στο 57’ όμως ο Οικονομόπουλος εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα βρήκε το δεξί δοκάρι, αλλά ο Αγγελούδης στην επαναφορά ισοφάρισε σε 1-1. Οι «κίτρινοι» ήταν βελτιωμένοι στο δεύτερο μέρος και μέσα σε ένα τρίλεπτο έφτασαν στη νίκη. Στο 78’ ο Νταμαρλής με κεφαλιά έκανε το 2-1, ενώ στο 81’ ο Αγγελούδης εκμεταλλεύτηκε λάθος του Κελαϊδή και με ψηλοκρεμαστό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Άρης : Μπουζάνης (46′ Διούδης), Οικονομόπουλος, Σουνάς, Τριανταφυλλάκος (46′ Αντωνιάδης), Αγγελούδης, Κοτσαρίδης, Γκόλιας, Νταμαρλής, Ρένια (46′ Καραγιάννης), Λεμονής, Μαργαρίτης (46′ Τσουκάνης)

Επισκοπή : Κελαΐδης, Ανωγιαννάκης, Σουμπασάκης, Τάντιτς (60′ Ντακούντο), Μποτωνάκης (53′ Μαραθιανός), Βουρβαχάκης (75′ Κονονένκο), Γκονζάλεζ, Σελινιώτης (56′ Πουλάκης), Δελήμπασης (65′ Τριχάκης), Μανουσάκης (75′ Φραντζεσκάκης), Ντάρκο (72′ Βελονάκης).