Football League - Super League 1

Εργοτέλης – ΑΟ Χανιά (2-2) Βασικός ο Παπατζίκος

thumb_ar_160.phpΜε τον Πάγκαλο να σκοράρει δύο τέρματα και τους “μπλε” να δέχονται ισάριθμα γκολ με πέναλτι, από Χαντί και Μπρούνο, ο ΑΟΧ αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Εργοτέλη στο κεντρικό γήπεδο του Παγκρητίου Σταδίου.

Η χανιώτικη ομάδα παρουσίασε εξαιρετικό πρόσωπο και δείχνει ολοένα και πιο έτοιμη, ενόψει της πρεμιέρας της Φούτμπολ Λιγκ, στις 29 Σεπτεμβρίου. Μάλιστα, ο ΑΟΧ έδειξε χαρακτήρα, αφού, παρόλο που έχανε με 1-0 στο ημίχρονο, στην επανάληψη γύρισε το ματς (1-2) με τα δύο γκολ του Πάγκαλου και αν δεν υπήρχε το πέναλτι στο τέλος για τον Εργοτέλη, θα έπαιρνε με μεγάλη νίκη ψυχολογίας και ηθικού, που ούτως ή άλλως έχει η ομάδα του Σεροπιάν.

Επόμενα φιλικά πλέον για τον ΑΟΧ, με Μινώταυρο την Κυριακή (8/9) και Επισκοπή (15/9).

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

15′ Ευκαιρία για τον Εργοτέλη, σέντρα Ρομάνο – πλασέ Αναστασάκου – η μπάλα έφυγε άουτ

22′ Νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Θεοδωρόπουλο να αποκρούει το σουτ του Αναστασάκου

42’ Ευστόχησε ο Χαντί σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος (από Χατζηησαία) και έκανε το 1-0 για τον Εργοτέλη

57’ Ο Πάγκαλος βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Εργοτέλη και με πλασέ έκανε το 1-1

61’ Και πάλι ο Πάγκαλος που δίνει το προβάδισμα στον ΑΟ Χανιά με ωραίο πλασέ (1-2)

88’ Με νέο πέναλτι, ο Εργοτέλης ισοφαρίζει 2-2 με τον Μπρούνο

Εργοτέλης: Αθανασίου, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Κοιλιάρας, Τζανακάκης, Ρομάνο, Καρντόσο, Κοζορώνης, Χαντί, Μπαμ – Μπαμ, Αναστασάκος