K20 - K17 - K15

Πλατανιάς Κ20 – Παναθηναϊκός Κ20 (4-1) Σκόρερ ο Σούκιας

25a06f6d83f8337f22b7164212934c4a_LΗ ομάδα νέων του Παναθηναϊκού γνώρισε την πρώτη της ήττα ύστερα από τρεις νίκες, με 4-1 από τον Πλατανιά.

Οι πολλές απουσίες, τα αμυντικά κενά και το “νεκρό” πρώτο ημίχρονο στοίχισαν στην ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου, η οποία βρέθηκε να χάνει στο 34′ με 4-0 και το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει ένα γκολ με τον Γιαννιτσάνη στο 80′.

Μόλις στο 2′ οι Κρητικοί πήραν προβάδισμα με τον Σούκια να πλασάρει τον Γκέκα και να κάνει το 1-0. Στη συνέχεια ένα 10λεπτο ήταν αρκετό για να… τελειώσει το ματς. Στο 24′ ο Τσοντάκης διπλασίασε τα τέρματα για τον Πλατανιά, στο 30′ ο Μπεριάν έκανε το 3-0, ενώ στο 34′, ο Τσίτας με πλασέ διαμόρφωσε το 4-0.

Η συνέχεια του αγώνα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, ακόμα κι όταν οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες (58′), λόγω αποβολής του Μπουρμπάκη. Το μόνο που άλλαξε ήταν το τελικό σκορ με τον Γιαννιτσάνη στο 80′, με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ να μειώνει σε 4-1.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Κοκονάκης, Ντεντάκης, Γαλανίδης, Χαλκιαδάκης, Κολομπάκης, Μπουρμπάκης, Σούκιας, Τσοντάκης, Μπεριάν, Τσίτας.

Παναθηναϊκός: Γκέκας, Αθανασόπουλος (46′ Αγγελόπουλος Γ.), Μυρθιανός, Τριανταφυλλόπουλος Α., Τζανουλίνος, Αναστασόπουλος, Μουζακίτης, Αγγελόπουλος Β., Γιαννιτσάνης, Νιούμαν, Ζαφειράκης.