Κατηγορίες
Football League - Διαιτησία

Football League – Ο Στέφανος Παρασίου στις Σέρρες

1240411_10201516924396460_1023621346_nΑνακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League σε Νότιο και Βόρειο όμιλο.

Ο Ημαθιώτης βοηθός Στέφανος Παρασίου, που φέτος πήρε…προαγωγή στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου θα βρεθεί για δεύτερη συνεχή εβδομάδα στις Σέρρες, αυτή τη φορά στον αγώνα του Εθνικού Γαζώρου του Χρήστου Κουκόλη με αντίπαλο τον Αιγινιακό, των Γιώργου Χατζάρα και Νίκου Ζούρκου, στα πλαίσια της πρεμιέρας στη Football League. Θυμίζουμε πως την προηγούμενη Κυριακή είχε οριστεί βοηθός στην αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον Νέστο Χρυσούπολης για τη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά οι διαιτητές της πρεμιέρας

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή (27/9)

18.00: Βύζας Μεγάρων – Πανηλειακός
Διαιτητής: Φώτης (Ευβοίας)
Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής)
4ος: Μάλαμας (Αν. Αττικής)

Κυριακή (29/9)

16.00: Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ Χανιά
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Κασσαβέτης (Δυτ. Αττικής), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)

16.00: Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Χαρίτος (Αθηνών), Αργυρός (Αθηνών)
4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών)

16.00: Παναχαϊκή – Αστέρας Μαγούλας
Διαιτητής: Μπλούνας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Δουδούμης (Φθιώτιδας), Δόσκορης (Φθιώτιδας)
4ος: Κέκελος (Αιτ/νίας)

Δευτέρα (30/9)

16.00: Επισκοπή – Φωστήρας
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας), Κουράκης (Ηρακλείου)
4ος: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου)

16.00: Φωκικός – Καλλιθέα
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Σινιωράκης (Πειραιά)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

16.00: Ολυμπιακός Βόλου – Γλυφάδα
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)
Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτ/νίας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
4ος: Μανούρας (Τρικάλων)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή (29/9)

16.00: Τύρναβος – Βατανιακός
Διαιτητής: Μάστακας (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Παπαδόπουλος Η. (Μακεδονίας), Περικλείδης (Μακεδονίας)
4ος: Τίκας (Ευρυτανίας)

16.00: Εθνικός Γαζώρου – Αιγινιακός
Διαιτητής: Σελεμίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Παρασίου (Ημαθίας)
4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

18.00: Δόξα Δράμας – Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)
Βοηθοί: Ναλμπάντης (Κιλκίς), Πεντσερετζής (Κιλκίς)
4ος: Φωτιάδης (Σερρών)

Δευτέρα (30/9)

16.00: Κέρκυρα – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Σιαμέτης (Ηπείρου)
4ος: Τάσης (Ηπείρου)

16.00: Πιερικός – Απόλλων Καλαμαριάς
Διαιτητής: Τερετίδης (Καβάλας)
Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Βαφειάδης (Καρδίτσας)
4ος: Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας)

18.00: Καβάλα – Ηρακλής
Διαιτητής: Γκράνας (Ξάνθης)
Βοηθοί: Χατζημωϋσιάδης (Ξάνθης), Έμπλιουκ (Ξάνθης)
4ος: Τσαλουχίδης (Κιλκίς)

*epo.gr+onsports.gr+serressport.gr

error: Protected