B ΕΠΣ Ημαθίας

Α2 Ερασιτεχνική (Α όμιλος) – Αποτελέσματα, σκόρερς, στατιστικά, επόμενη αγωνιστική

στατιστικα1Με νίκες προχώρησαν οι πρωτοπόροι του πρώτου ομίλου της Α2 Ερασιτεχνικής. Ο Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας, με τον Αλέξη Χάμπαλη να πετυχαίνει χατ-τρικ, επιβλήθηκε άνετα εκτός έδρας της Θύελλας Σταυρού με 3-0 ενώ ο ΠΑΟΚ Κουλούρας επέστρεψε στις επιτυχίες, πετυχαίνοντας σπουδαίο διπλό στο Παλαιοχώρι με αντίπαλο τον τοπικό Άρη. Στο…κατόπι τους πάντα ο Αστέρας Αλεξάνδρειας, που πέρασε από τη Συκιά με το εμφατικό 3-1. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς της 5ης αγωνιστικής :

ΑΟ Συκιάς – Αστέρας Αλεξάνδρειας  1-3 (? / Βρεττός, Σιμιτζής, Κούκλας Π.)

Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟΚ Κουλούρας  0-2 (Νούρης Σ. 2)

ΠΑΟ Κορυφής – ΑΕΚ Καμποχωρίου  1-0 (Κύρτσογλου)

Αλιάκμων Νησελίου – ΠΑΟ Παλατίτσια  0-1 (Τσέος)

Θύελλα Σταυρού – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας  0-3 (Χάμπαλης 3)

Βαθμολογία

 

Ομάδα

ΑΓ

Β

Ν

Ι

Η

ΤΕΡ

1

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

5

13

4

1

0

9-1

2

ΠΑΟΚ Κουλούρας

5

12

4

0

1

11-5

3

Αστέρας Αλεξάνδρειας

5

11

3

2

0

13-4

4

ΠΑΟ Παλατίτσια

5

11

3

2

0

7-1

5

Άρης Παλαιοχωρίου

5

9

3

0

2

5-6

6

ΠΑΟ Κορυφής

5

6

1

3

1

6-7

7

ΑΕΚ Καμποχωρίου

5

6

2

0

3

6-6

8

Θύελλα Σταυρού

5

3

1

0

4

5-15

9

ΑΟ Συκιάς

5

0

0

0

5

3-11

10

Αλιάκμων Νησελίου

5

0

0

0

5

0-9

Σκόρερς

1

Σιμιτζής

Αστέρας Αλεξάνδρειας

6

2

Χάμπαλης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

5

3

Ριστέμογλου

ΑΕΚ Καμποχωρίου

4

4

Μυλωνάς

Αστέρας Αλεξάνδρειας

3

5

Βρεττός

Αστέρας Αλεξάνδρειας

2

6

Γιώτας

ΠΑΟΚ Κουλούρας

2

7

Εσπέρογλου

ΠΑΟΚ Κουλούρας

2

8

Κακαγιάννης Α.

ΠΑΟ Παλατίτσια

2

9

Κατσαπελίδης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

2

10

Κλάψης

Θύελλα Σταυρού

2

11

Μαυρίδης Δ.

ΠΑΟ Κορυφής

2

12

Νούρης Σ.

ΠΑΟΚ Κουλούρας

2

13

Τάσος

ΠΑΟΚ Κουλούρας

2

14

Τσέος

ΠΑΟ Παλατίτσια

2

15

Ατανάσοφ

Άρης Παλαιοχωρίου

1

Επόμενη αγωνιστική (6η, 20/10 – 16.00)

Αστέρας Αλεξάνδρειας – Αλιάκμων Νησελίου

ΠΑΟΚ Κουλούρας – ΠΑΟ Παλατίτσια

ΑΕΚ Καμποχωρίου – ΑΟ Συκιάς

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Άρης Παλαιοχωρίου

ΠΑΟ Κορυφής – Θύελλα Σταυρού