Κατηγορίες
Basket

Γ Εθνική Μπάσκετ – Ασταμάτητος ο Φοίνικας Λάρισας (βαθμολογία)

DSC03195-αντίγραφο-300x225Ασταμάτητος δείχνει και είναι ο Φοίνικας Λάρισας στον 1ο Όμιλο Βορρά της Γ’ Εθνικής, κάνοντας το «πέντε στα πέντε».

Οι Λαρισαίοι επιβλήθηκαν και της Καστοριάς, με 87-61, και παρέμειναν μόνοι πρώτοι στην κορυφή. Ευρείας έκτασης νίκη πέτυχε και η Βόνιτσα, με 101-75 επί της Μακαμπή, ενώ η Μεταμόρφωση Βόλου κέρδισε στο τέλος με 76-74 τους Διόσκουρους Κοζάνης. Την έδρα τους υπερασπίστηκαν και ο Πρωτέας Γρεβενών, 75-69 τον ΓΑΣ Μελίκης (δείτε εδώ φωτορεπορτάζ), ο Αστέρας Λάρισας που επιβλήθηκε με 80-76 του Αριστοτέλη Φλώρινας και οι Τιτάνες Παλαμά, 65-60 την ΑΕΛ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής :

Βόνιτσα – Μακαμπή 101-75

Διαιτητές: Καμήτσος, Κανελλόπουλος.
Δεκάλεπτα: 30-22, 55-35, 76-51, 101-75.
Βόνιτσα (Πανούλιας): Σερμέτης 4, Μάρης 3 (1), Μπουρσινός, Χρύσης 15, Πέρλης 13, Καραμπάς 6 (1), Παπαμιχαήλ 4, Βλαβιανός 25 (7), Παπανελόπουλος, Μασούρας, Πολίτης 31 (3).
Μακαμπή (Ντολόπουλος): Δήμου 24 (1), Βουγιουκλής, Τικλιανίδης, Παπαχρήστου , Χατζηνικολάου 14 (2), Μπακιρτζής 2, Γκουγκουτούδης, Ροπούτης, Μπούλης 6, Αρούχ 14 (1), Βούλγαρης 15 (1), Ποδιώτης, Ναχμίας.

Φοίνικας Λάρισας – Καστοριά 87-61

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 26-15, 40-30, 65-45, 87-61.
Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Βλαχούλης 4, Αθανασόπουλος 14 (1), Ακριβός, Παπαχρήστος 5 (1), Γοργόλης 2, Γκαγκανάσιος 2, Λεπενιώτης 14 (2), Περωτής 22, Σαριμπαλίδης 14 (2), Τσούμας 2, Θεοδοσίου 2, Τσιαμπαλής 6(2).
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 4, Βλάχος 4, Ρούζιος, Πρέντζας 11 (1), Γουπιδένης, Καραμήτσος 6, Μπέγος 17 (2), Παπαδημητρίου 3 (1), Βογιατζής 2, Σταϊος 2, Νελάι 1, Κόκουρας 11.

Πρωτέας Γρεβενών – ΓΑΣ Μελίκης 75-69

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Σιταρίδης.
Δεκάλεπτα: 21-17, 33-32, 52-47, 75-69.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 12, Γράβας 15 (1), Κλωνάρας 11, Πουλιανίτης 9 (1), Κολοβός 6 (2), Μουράτογλου 13, Τζήμας 8 (2), Κιούρκας.
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 20, Μαυρίδης 12 (1), Δημητριάδης 3 (1), Κοτσάμπασης 11 (1), Λέφας 4, Παραπούρας 19 (2), Τζουνόπουλος, Παπαδόπουλος.

Αστέρας Λάρισας – Αριστοτέλης Φλώρινας 80-76

Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Ιγνατίου.
Δεκάλεπτα: 25-19, 45-40, 65-57, 80-76.
Αστέρας Λάρισας (Μπουλιάκης): Χρήστου, Τσιαβές 8, Μανώλας, Λιάκος 13 (1), Γαλίτης 3 (1), Σταυρόπουλος 20 (4), Δαουλάρης 6 (1), Γαλάνης 10, Τοπούζης 10, Βυσαρίου, Πασχάλης, Πάσχος.
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 5 (1), Ιωαννίδης 2, Σιδηρόπουλος 7 (1), Κέκελης 24 (6), Βίτκας 7 (1), Παπούλκας , Βασιλείου 7, Γούλιος 3, Παπαδημητρίου 21 (2).

Μεταμόρφωση Βόλου – Διόσκουροι Κοζάνης 76-74

Διαιτητές: Τσοκόλης, Γαζέτας.
Δεκάλεπτα: 18-22, 31-33, 51-46, 76-74.
Μεταμόρφωση Βόλου (Νάνης): Καραγεώργος  Θ. 11 (3), Καραρήγας 2, Παπούλιας 18, Θεοχάρης 28, Γεωργαντζάς 2, Αγκρής, Παλάσκας, Διανέλος 1, Καφάσης, Παρασκευάς 14 (2).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Κατσέλας 14 (3), Σισμάνης 2, Βλάχος 10, Μπαταούλας 3 (1), Μαλούτας 15 (3), Μίχος 3, Τσαμπούρης 8 (1), Καραγιαννίδης 10 (2), Γεωργιάδης 6, Τσιάμης 3 (1), Βλάχος.

Τιτάνες Παλαμά – ΑΕΛ 65-60

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ζαχάρης.
Δεκάλεπτα: 16-15, 31-32, 49-51, 65-60.
ΤΙιτάνες Παλαμά (Χατζιάρας): Κωστόπουλος, Βαϊδάκης 3, Παπαϊωάννου, Γεωργαντζάς 6, Αναγνωστόπουλος 2, Τριανταφύλλου 8 (2), Γιωτόπουλος, Φαλιάκης, Αργύρης 14 (2), Αντωνίου 5, Παπακώστας 24, Γκαντιάς 3.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής 11 (2), Γκανέτσας 13 (2), Τσιλούλης 8 (1), Μηλιώνης 9 (3), Τσακνάκης, Καρπούζας 2, Αποστολάκης, Τσούτσος 11 (2), Κόκκας 6.

Η βαθμολογία

Ομάδα

Αγων

Βαθμ

Νικ

Ηττ

Επιθ

Αμυν

ΦΟΙΝΙΞ ΛΑΡΙΣΑΣ

5

10

5

0

379

278

ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ

5

9

4

1

393

331

ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ

5

9

4

1

353

342

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ

5

9

4

1

349

331

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

5

9

4

1

333

331

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ

5

8

3

2

353

327

ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

5

8

3

2

357

356

ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ

5

7

2

3

323

321

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

5

6

1

4

329

387

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ

5

5

0

5

312

346

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡ.

5

5

0

5

294

348

ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ

5

5

0

5

313

416

Επόμενη αγωνιστική (6η, 1/12):

Μακάμπη – Μεταμόρφωση Βόλου
Καστοριά – Βόνιτσα
ΓΑΣ Μελίκης – Φοίνικας Λάρισας
Πρωτέας Γρεβενών – Αστέρας Λάρισας
Διόσκουροι Κοζάνης – Τιτάνες Παλαμά
ΑΕΛ – Αριστοτέλης Φλώρινας

error: Protected