Ηρακλής Ψαχνών – Βύζας Μεγάρων 4-0

d8543c1f7b329dc95bbdb8a1b32731ef_LΣε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το ματς στα Ψαχνά ο τοπικός Ηρακλής κόντρα στον Βύζαντα Μεγάρων.

Η ομάδα από την Εύβοια επιβλήθηκε 4-0 των «κιτρινόμαυρων» και σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Οι Μεγαρείς έμειναν στους οκτώ βαθμούς και η υπόθεση παραμονή δυσκολεύει επικίνδυνα.

Ο Ηρακλής πήρα αέρα δυο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο χάρη στον Μπουμάλ. Ο άσος των γηπεδούχων άνοιξε το σκορ στο 34′ με δυνατό σουτ και στο 40′ έκανε το 2-0 με πλασέ. Στην επανάληψη ο Τσιμόντζι (63′) με δυνατό σουτ έκανε το 3-0 ενώ στο 71′ ο Τσούτσης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ηρακλής Ψαχνών : Αθανασόπουλος, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπουμάλ (72′ Ντινιωτάκης), Πατσατζόγλου Χ., Παληγεώργος, Καλαϊτζίδης, Τσιμόντζι (77′ Β. Πατσατζόγλου), Τσούτσης, Στάγιτς (58′ Ντελέκος), Σταματής

Βύζας Μεγάρων : Μούζος, Δελάρδας, Παπαδημητρίου, Τσακιράκης, Μιχαλόπουλος, Μεντί, Κοντούλης, Μπελέρης, Ζάρκος, Νικολέτος (69′ Κλάπης), Λέκκας