Φίλιππος Βέροιας – Αριστοτέλης Σκύδρας (0-3) Αποτελέσματα και βαθμολογία

safe_image-1

Την ήττα γνώρισε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Φίλιππου Βέροιας, σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη το Σάββατο 15/3 στο ΔΑΚ Βικέλας. Η ομάδα του Γρηγόρη Ορφανίδη δεν τα κατάφερε με αντίπαλο τη νεανική ομάδα του Αριστοτέλη Σκύδρας και παρά τη βελτίωση σε πολλούς τομείς του παιχνιδιού της, ηττήθηκε με 0-3 σετ.

Όπως σε όλα σχεδόν τα παιχνίδια του, ο Φίλιππος ξεκίνησε ιδανικά το ματς και προηγήθηκε με 4-1, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και παίρνοντας πολλούς πόντους από σωστές επιλογές στην επίθεση, επικράτησαν στο τέλος του πρώτου σετ με 18-25.

Ίδια η εικόνα και στο δεύτερο σετ, με τους “ερυθροκίτρινους” να βρίσκονται πάντα σε επαφή με το σκορ, ωστόσο η ομάδα της Σκύδρας κατάφερε στο τέλος να πάρει κρίσιμους συνεχόμενους πόντους και να διπλασιάσει τα κερδισμένα σετ.

Το τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ είχε δραματική τροπή, με τους γηπεδούχους να τα δίνουν όλα στο γήπεδο και να χάνουν τελικά στις λεπτομέρειες (20-25). Ωστόσο, αν μείωνε το σκορ σε 1-2 ίσως το παιχνίδι να είχε διαφορετική τροπή και ο Φίλιππος να είχε καλύτερη τύχη στο χθεσινό παιχνίδι.

Αγωνίστηκαν οι Ορφανίδης, Πρόιος, Γιδιώτης, Μπαντής, Κατσαέλης, Φωτόπουλος, Ματσαρίδης, Μανώλης. Στην αποστολή ήταν και οι Κορωνάς, Ανδρεόπουλος που δεν αγωνίστηκαν.  Τα αποτελέσματα της χθεσινής 12ης αγωνιστικής :

Αρχέλαος Κατερίνης – Ήφαιστος Φλώρινας  3-0 α.α.

Φίλιππος Βέροιας – Αριστοτέλης Σκύδρας  0-3

Εδεσσαϊκή – Πιερικός  0-3