Εθνικός Γαζώρου – Κέρκυρα (1-2) Για 90′ ο Κουκόλης, Μαραγκός

dec5cecbea10b86db81d41157cc0a51b_LΤην απόσταση των τριών βαθμών από τη Νίκη Βόλου διατήρησε η Κέρκυρα, μετά τη νίκη της 2-1 επί του Εθνικού Γαζώρου στις Σέρρες.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 16’ με τον Μπαλντοβαλίεφ, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Καραδέμητρος με… κεραυνό από τα 35 μέτρα διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Όμως, το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι προσπάθησαν να πάρουν κάτι θετικό από την αναμέτρηση, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 74’ με τον Νατσιόπουλο, με απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ.

Εθνικός Γαζώρου : Μέλκα, Κουκόλης, Δέντσας, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης (77’ Σ. Κωνσταντινίδης), Νικολίτσας (60’ Νατσιόπουλος), Καράμπελας, Γαϊδαρτζής, Σκέριαντς, Τσουβαλτσίδης, Νατσέφσκι (46’ Παπαβασιλείου).

Κέρκυρα : Βρονταράς, Βλάχος, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Ραπτάκης, Ναγιάρ (82’ Παρασκευαΐδης), Καραδέμητρος (60’ Κρητικός), Κόντος, Γκόμεζ, Μπεριάν (34’ Τσαουσάι), Μπαλντοβαλίεφ.