Ποδόσφαιρο

Κόπα Λιμπερταδόρες – Απίστευτος προπηλακισμός ρέφερι! (vid)

san-lorenzo-epithesi-se-diaititiΈνα πέναλτι που έδωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και μετατράπηκε σε γκολ ένα λεπτό αργότερα, ήταν ο λόγος που ο διαιτητής, Κάρλος Αμαρίγια, χρειάστηκε τη βοήθεια αστυνομικής επέμβασης για να γλιτώσει από το μένος των παικτών της Σαν Λορέντσο.

Το σκηνικό εκτυλίχθηκε κατά τη διάρκεια της εκτός έδρας αναμέτρησης του αργεντίνικου συλλόγου με αντίπαλο την Ιντεπεντιέντε ντελ Βάλε από το Εκουαδόρ για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Αναμέτρηση που έληξε με σκορ 1-1, χάρη στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζούνιορ Σομόσα Μορέιρα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αμέσως μετά το σφύριγμα της λήξης οι παίκτες της Σαν Λορέντζο επιτέθηκαν στον ρέφερι της αναμέτρησης και προσπάθησαν να τον χτυπήσουν, εξαιτίας της απόφασής του να δώσει την εσχάτη των ποινών, στην ενέργεια του Εμάνουελ Μας πάνω στον Κρίστιαν Νούνιες.