K20 - K17 - K15

Εργοτέλης Κ20 – ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 (1-1) Για 84′ ο Πασχάλης

μπαλα14Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της ομάδας Κ20 του Εργοτέλη με την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα που έγινε στο Μαρτινέγκο στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League.

O Εργοτέλης προηγήθηκε με τέρμα του Παντελάκη στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Τάχια στο 87ο λεπτό.

Ο Εργοτέλης έχει συγκεντρώσει 26 βαθμούς σε 28 αγώνες, ενώ ο ΠΑΣ 37 βαθμούς σε 29 αγώνες.

Οι καλύτερες φάσεις:

20′ Σουτ-φάουλ του Αναστασιάδη, απέκρουσε ο Πασχαλάκης.

21′ Σουτ του Καμπέρη, απέκρουσε ο Πασχαλάκης.

22′ Σουτ του Παπαρούνα, απέκρουσε ο Πασχαλάκης.

24′ Σουτ του Χρυσοφάκη, απέκρουσε εκπληκτικά ο Κολιοφούκας.

30′ Σουτ του  Ξημεράκης, απέκρουσε  Κολιοφούκα.

33′ Σουτ του  Κασαπάκη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κολιοφούκας.

40′ σουτ του  Μπερουασβίλι, απέκρουσε  ο Κολιοφούκας.

50′ Σουτ του Λιδάκη, απέκρουσε ο Κολιοφούκας σε κόρνερ.

51′ Κεφαλιά του Λιδάκη, άουτ.

60′ Σουτ του Σκούφου ,  άουτ.

65′, Κεφαλιά του Παντελάκη, 1-0

75′ Σουτ του Ιωάννου απέκρουσε δύσκολα ο Πασχαλάκη;,

89′ Κεφαλιά του Τάχια, σε κόρνερ του Ιωάννου, 1-1.

Εργοτέλης Κ20 : Δασκαλάκης, Παντελάκης, Γενιτσαρίδης, Ξημεράκης, Παρθενιάδης, Χρυσοφάκης, Κασαπάκης, Φουκαράκης, Λυδάκης, Σκούφος, Μπερουασβίλι. Έπαιξαν και οι: Φύτρος, Φλεβάρης και Sereinig.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Μουσκάι, Φίλιος, Τάχιας, Φράγκος, Πανταζής, Αναστασιάδης (82′ Βασιλείου), Καμπέρης (82′ Γιάκος), Παπαρούνας, Ιωάννου Ι., Πασχάλης (82′ Τζιάλλας).