Παναιγιάλειος – Καλλιθέα (0-1) Βασικός ο Τζημογιάννης

8b0d6faf1aedd6e4279c33e3b74759e6_L

Την ήττα με 1-0 από την Καλλιθέα γνώρισε στο εντός έδρας φιλικό της Κυριακής ο Παναιγιάλειος. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να έχουν ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη χάρη σε δυνατό σουτ του Μπέλη εκτός περιοχής στο 25′. Το ματς ήταν κλειστό, με τον Μουράτ Σεροπιάν να δίνει χρόνο συμμετοχής στον Αργεντινό Φακούντο Ζάμπα. Ο 25χρονος, μάλιστα, αν και ρίχτηκε στη μάχη χωρίς να γνωρίζει καλά καλά τους συμπαίκτες του, άφησε καλές εντυπώσεις και είχε μία ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα.

Παναιγιάλειος (Μουράτ Σεροπιάν): Σταυριανός, Σανδραβέλης, Μπουτζίκος, Ιωάννου, Τζημογιάννης, Νάστος, Σταμόγιαννος, Μπούνας, Μπουρλάκης, Ατματσίδης, Κατσικοκέρης. Έπαιξαν και οι: Μπαλτιμάς, Ανδρούτσος, Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Κοιλιάρας, Σεχολάρι, Ζάμπα.

Καλλιθέα  (Σταύρος Ηλιόπουλος): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Πίκολο, Μπριλάκης, Ρουσάκης, Μπέλης, Μασάντο, Σταματάκος, Μιχαλόπουλος, Πιτταράς. Έπαιξαν και οι: Μιχελής, Τσιούμας, Κατσικογιάννης, Τσίπρας, Αρναρέλης, Ρόχας, Σταματάκος, Βεζιρτζόγλου, Νικολάου, Τσώνης, Γκαβασιάδης.