K20 - K17 - K15

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 -Αστέρας Τρίπολης Κ20 (1-2) Για 90′ ο Πασχάλης

k20pas_giannina-asteras_tripolisΝικηφόρα πέρασε από τα Γιάννινα η ομάδα Νέων του Αστέρα Τρίπολης, καθώς νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ στο εξ αναβολής παιχνίδι της πρεμιέρας.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς προηγήθηκαν στο 6’ με σουτ του Αναστασιάδη, μετά από σέντρα του Τζιάλλα. Στο 15’ ο Αστέρας είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Σαλαπάτα και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου μετά κόρνερ του Γκρότσιου ο Καστριτσέας με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 67’ με σουτ του Γαρυφαλλόπουλου έγινε το 1-2 για τον Αστέρα. Η ομάδα της Τρίπολης είχε και δεύτερο δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Παπαπέτρου.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας, Τάχιας, Φίλιος, Αλεξίου, Πανταζής, Κοζάκης, Βασιλείου, Γιάκος, Τζιάλλας, Αναστασιάδης, Πασχάλης

Αστέρας Τρίπολης Κ20 : Κόκκαλης, Γογώνας, Παππαγγέλης, Καστριτσέας, Μάνος, Βελισσάρης, Τσιώλης (79’ Τριανταφύλλης), Κονιδάς (61’ Μαργαρίτης), Γαρυφαλόπουλος, Σαλαπάτας, Γκρόσιος (65’ Παπαπέτρου)