Γενικά

Θεσπρωτός – Πυρσός Γρεβενών 1-0 (vid)

Χωρίς τίτλοΟ Θεσπρωτός προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γ΄Εθνικής, αφού μετά από ένα μέτριο παιχνίδι, με λιγοστές φάσεις, νίκησε με 1-0 τον Πυρσό Γρεβενών. Θεσπρωτός και Πυρσός επί 84 λεπτά φλέρταραν με την παράταση αφού καμία από τις δύο ομάδες δε μπορούσε να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία για να προηγηθεί.

Ένα φανταστικό τακουνάκι του Λεοντίου προς τον Μητσέλο, έδωσε την ευκαιρία στον Παραποταμίτη μέσο να σκοράρει με εύστοχο πλασέ και να δώσει την πρόκριση στους κιτρινόμαυρους.

Στην επόμενη φάση ο Θεσπρωτός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, ο οποίος με γκολ των Μπαλή και Παπαϊωάννου (2) πέρασε νικηφόρα από το Μακροχώρι με 0-3.

Θεσπρωτός : Πάντος, Πάλλα, Πανταζής, Μητσέλος, Μπάρκας, Μηνάς, Σκούφαλης(91′ Κάλλος), Μώκος, Σιάννης(53′ Λεοντίου), Ντόκος, Παππάς Δ.(88′ Κοσμίδης)

Πυρσός Γρεβενών : Αλεξίου, Μπόζιαρης, Λάλλος Θ.(59′ Τραυλός), Μπόλλος, Κυριακίδης, Τσιάτσιος(87′ Δούμας), Τζερεμές, Χαραλαμπίδης, Ιγκλέσιας, Κιοσέογλου, Παπακώστας (73′ Ιωαννίδης).