Β ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΣ Πατρίδας – Νίκη Αγκαθιάς 0-4

10731175_681540768619584_2919753163103855202_n

Σίφουνας” η Νίκη Αγκαθιάς στην Πατρίδα, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής στη Β Ερασιτεχνική της ΕΠΣ Ημαθίας. Η ομάδα του Μπάμπη Καψάλη (για δεύτερη φορά φέτος μετά τη Σφηκιά) σκοράρει τέσσερα τέρματα, αυτή τη φορά συνοδεύτηκαν από τους τρεις βαθμούς της νίκης που τους έφερε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 10 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, η ομάδα της Πατρίδας (χωρίς τον Γιώργο Κωνσταντάκο στον πάγκο, ο οποίος αποχώρησε) δεν είχε την απόδοση που περίμεναν οι φίλοι της και παρά το γεγονός πως ξεκίνησε φουριόζα (μόλις στο 3′ ο Παπαδόπουλος δοκίμασε τα αντανακλαστικά του Καψάλη), “παραδόθηκε” στις ορέξεις των “ασπρόμαυρων”.

Πρωταγωνιστής ο Παναγιωτόπουλος, ο οποίος σημείωσε τρία τέρματα (26′, 36′, 45′) και ένα δοκάρι (12′), μετατρέποντας το δεύτερο 45λεπτο σε τυπική διαδικασία. Ένα δεύτερο ημίχρονο που μπορεί οι “κιτρινόμαυροι” να ανέβασαν την απόδοση τους, η Νίκη είχε όμως τις καλές ευκαιρίες με τους Μοσχόπουλο (49′) και Σαμαρά (66′), προσπάθειες που αμφότερες κατέληξαν στο δοκάρι της εστίας του Μοτσιόπουλου. Το τελικό 0-4 για την ομάδα της Αγκαθιάς διαμόρφωσε ο Ξενοφών Χατζόπουλος.

10350447_681540468619614_3849057366386035209_n

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καραϊωσήφ, με βοηθούς τους κ.κ. Ραφαηλίδη και Χριστοδούλου.

ΑΣ Πατρίδας : Μοτσιόπουλος, Γερασιμίδης, Σιακαβάρας, Στεργιόπουλος, Θυμιόπουλος (46′ Ορφανίδης), Παπαδόπουλος, Μίχος (46′ Τριανταφυλλίδης), Σιδηρόπουλος ( 33′ Λασκάρογλου), Μωυσίδης, Ντινόπουλος, Δημουλάς.

Νίκη Αγκαθιάς : Καψάλης, Γιοβανόπουλος, Σαμαράς (56′ Σιδηρόπουλος), Τάτα (78′ Κοκοφτόπουλος), Μοσχόπουλος, Παναγιωτόπουλος (50′ Χατζόπουλος), Γατόπουλος, Ματσούκας, Μακόπουλος, Αποστολόπουλος, Μουσενίκας.

*Παίκτες και προπονητής της Νίκης Αγκαθιάς αφιέρωσαν τη νίκη στον Γιώργο Σαμαρά, που έχασε πρόσφατα τη μητέρα του.