K20 - K17 - K15

ΠΑΟΚ Κ15 – Βέροια Κ15 5-0

c015e91968bf339164476a2fab010d4d_XLΤην ήττα με 5-0 γνώρισε η Κ15 της Βέροιας στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της Μίκρας, έδρα της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΟΚ. Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί το συγκρότημα του Γιάννη Καψαλιάρη, που ήταν σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το παιχνίδι του πρώτου γύρου, όταν και ηττήθηκε με 2-8. Μάλιστα, δέχτηκε δύο τέρματα στις καθυστερήσεις του αγώνα ενώ ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική στο πρώτο 40λεπτο, όταν και το σκορ ήταν 1-0.

Για τον “δικέφαλο” χατ-τρικ πέτυχε ο Γαϊτανίδης. Αρχικά στο 13΄ με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Τσαούση, στο 48΄ σκόραρε στην επαναφορά της μπάλας από  απόκρουση του Βενετικίδη στο σουτ του Χατζή και στο 64΄ επίσης με κεφαλιά, έκανε το 3-0.

Ο Λύρατζης έκανε το 4-0 στο 80′  από πάσα του Γαϊτανίδη και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Κυζιρίδης στο 80+1΄ έπειτα από ασίστ του Χατζή.

ΠΑΟΚ Κ15 : Μαβίδης, Εφραιμίδης (40΄ Κύρκου), Βουτσάς, Τσαούσης (60΄ Γεωργιάδης), Λύρατζης, Δουλγέρης, Χατζής, Κύρτσος (60΄ Τσιγγάρας), Λουφάκης (50΄ Πουρναράς), Γαϊτανίδης, Γκαργκαλατζίδης (40΄ Κυζιρίδης).

Βέροια Κ15 : Βενετικίδης, Τρούπξος (55′ Σερέτης), Χρυσόπουλος, Ταλέμπορας, Γκαλίτσιος, Κουτσούκης (50 λ.τ. Τζίρος), Παπακωνσταντίνου, Καγκελίδης (60′ Γκουτζιλίκας / 70 λ.τ. Γαλατσίδας), Καϊσίδης, Πετρούσης (70′ Τσούκης), Φωτόπουλος.

Στα άλλα ματς, η SKODA Ξάνθη επικράτησε στον Βόλο της τοπικής Νίκης με 1-2, ΠΑΣ Γιάννινα και Κέρκυρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στην πρωτεύουσα της Ηπείρου ενώ ευρεία νίκη πέτυχε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο επί της αντίστοιχης του Πανθρακικού.