ΑΣ Ειρηνούπολης – Ατρόμητος Διαβατού 4-0

11800216_1601727726748348_1211494432417924087_n

Τρίτη νίκη για τον ΑΣ Ειρηνούπολης σε τρεις αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα, με μία μεστή εμφάνιση με πολλές ευκαιρίες.

Το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμη μεγαλύτερο αν δεν υπήρχε ο εξαιρετικός Μπάκος Νικολαϊδης κάτω από τα δοκάρια του Ατρομήτου, ο οποίος με εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο.

Εκτός αυτού, οι “κυανόλευκοι” έπαιζαν από το 25ο λεπτό με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Θωμά Λιλιόπουλου για επικίνδυνο παίξιμο σε αντίπαλο. Όπως ήταν φυσιολογικό, οι γηπεδούχοι άσκησαν έντονη πίεση στα αντίπαλα καρέ αλλά δύο φορές το δοκάρι και αρκετές ο 16χρονος πορτιέρο του Ατρομήτου, το σκορ παρέμεινε ισόπαλο μέχρι την ανάπαυλα.

Το τέρμα που “ξεκλείδωσε” τελικά την άμυνα των φιλοξενούμενων ήρθε στο 47′ με τον Δημήτρη Τσιούπρο και ουσιαστικά σήμανε την αντεπίθεση από πλευράς πρωταθλητών, που με τέρματα των Κώστα Έξαρχου (64′ & 69′) και Γιώργου Γασπαράτου (79′) το σκορ έφτασε στο 4-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παρασίου, με βοηθούς τους κ.κ. Κωστούλη και Χαλατζιούκα.

ΑΣ Ειρηνούπολης : Σταματέλος, Συμεωνίδης Χ., Βαλδήρ (60′ Συμεωνίδης Γ.), Πίτος, Αργυρίου, Πετκάκης (69′ Τενεκετζής), Κουκουράκης, Γιαουτζής, Τσιούπρος (60′ Τζεϊρανίδης), Έξαρχος, Γασπαράτος.

Ατρόμητος Διαβατού : Νικολαΐδης Μπάκος, Μουρατίδης, Λιλιόπουλος, Νικολαΐδης Μ., Κωστογλίδης, Οικονόμου Χ., Οικονόμου Α., Μίλης (70′ Καραβασίλης), Τσιολάκης, Μπουρδάνος, Σαμψωνίδης (61′ Παγγούρας).