ΠΑΟΚ – Κράσνονταρ 0-0

1331039Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος (0-0) με την Κράσνονταρ σε ένα ματς με ελάχιστες καλές στιγμές. Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες λόγω των αποβολών των Τζεντρτζέιτσικ (87′) και Ζάιρο (89′).

ΠΑΟΚ και Κράσνονταρ «κόλλησαν» στο μηδέν σε ένα κακό σε γενικές γραμμές παιχνίδι, με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοικτούς λογαριασμούς για το παιχνίδι της Ρωσίας.

Ο Δικέφαλος παρέμεινε χωρίς νίκη, κόντρα σε ρωσικές ομάδες, αφού σε πέντε συνολικά παιχνίδια μετράει τέσσερις ισοπαλίες και μία ήττα. Από μία καλή στιγμή είχαν ΠΑΟΚ και Κράσνονταρ και οι δύο στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γλύκο να σώζει την ομάδα του, στο σουτ του Μαμάεφ (71′) και τον Ντικάν να παίρνει τη σκυτάλη από τον Έλληνα πορτιέρε και να απομακρύνει σωτήρια σε κόρνερ το σουτ του Κάτσε (75′).

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες, με τον Σουηδό ρέφερι να αποβάλλει μέσα σε ένα λεπτό προς το τέλος του αγώνα, τους Τζεντρζέτζικ και Ζάιρο.