ΕΠΣ Πέλλας

ΕΠΣ Πέλλας – Συμπληρώθηκε η τετράδα των ημιτελικών!

telikos-eps-pellas-660x330Διεξήχθησαν σήμερα οι δύο προημιτελικοί του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας, συμπληρώνοντας έτσι το παζλ των ομάδων που θα αγωνιστούν για δύο θέσεις στον μεγάλο τελικό.

Μεγάλη πρόκριση πήρε η Δόξα Μανδάλου κόντρα στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, την οποία και απέκλεισε στη διαδικασία των πέναλτι και ενώ ο κανονικός αγώνας μαζί με την ημίωρη παράταση, έληξαν χωρίς νικητή. Μοιραίος παίκτης από την άσπρη βούλα για τους φιλοξενούμενους ο Ασλανίδης, που έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στον άλλο προημιτελικό η Δόξα Εξαπλάτανου πήρε την πρόκριση με αντίπαλο τον Όλυμπο Αψάλου, χάρη σε τέρμα του Λεμονάκη στο 67ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν το παιχνίδι με 10 παίκτες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς :

Δόξα Μανδάλου – Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1, 5-4 πεν (12′ Τσελεπής / 32′ Ξανθόπουλος)

Δόξα Εξαπλατάνου – Όλυμπος Αψάλου  1-0 (67′ Λεμονάκης)