ΦΑΣ Νάουσα – ΓΑΣ Κοπανού 1-0 (photos)

ad07b5c558258164fcd2b8d774ae2bee

Την 15η φετινή της νίκη σημείωσε ο ΦΑΣ Νάουσα, διατηρώντας μάλιστα ανέπαφη την εστία της εντός έδρας!

Η ομάδα του Γιάννη Κερλίδη επικράτησε με το ρευστό 1-0 του ΓΑΣ Κοπανού, σε ένα ματς που είχε δύο δοκάρια αλλά και πολύ επικίνδυνα (μακρινά κυρίως) σουτ. Από την άλλη πλευρά, οι “κιτρινόμαυροι” αμύνθηκαν στα 3/4 του γηπέδου, είχαν σωστούς προσανατολισμούς ωστόσο ήταν ακίνδυνοι επιθετικά όπου προσπάθησαν να δημιουργήσουν κινδύνους κυρίως με τον Μάκη Σπανό.

Οι 200 περίπου φίλαθλοι παρακολούθησαν έναν ενδιαφέροντα σε γενικές γραμμές αγώνα, με τους “κυανόλευκους” να αγωνίζονται αποκλειστικά για το τρίποντο. Μια νίκη που ήρθε σχετικά δύσκολα, κυρίως λόγω της αστοχίας σε καίρια χρονικά σημεία της αναμέτρησης αλλά και κόντρα σε μια ομάδα που ήξερε τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο.

Tο ρεπορτάζ του ΓΑΣ Κοπανού είναι μία προσφορά του…

XATZHΠΑΥΛΙΔΗΣ1

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σωκράτης Λαμπριανίδης, ενώ ντεμπούτο με την κυανόλευκη φανέλα πραγματοποίησε ο Γκονσάλβες Ουέλινγκτον, που καταχειροκροτήθηκε στη στιγμή της αλλαγής του. Εντυπωσιακός ο Δημήτρης Αντιφάκος από πλευράς ΓΑΣ, που είχε αρκετές εξαιρετικές επεμβάσεις στο ενεργητικό του.

Να σημειώσουμε πως αυτή ήταν μόλις η δεύτερη εκτός έδρας ήττα για τον ΓΑΣ Κοπανού στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ ο ΦΑΣ έφτασε τα 30 γκολ στο ΔΑΚ Νάουσας χωρίς να δεχτεί κανένα!

Το φιλμ της αναμέτρησης

3b96a1d719f6680ce00bbfe6f36e950411’ Σουτ του Λαμπριανίδη, ο Αντιφάκος απέκρουσε σε κόρνερ.

14’ Σουτ του Ουέλιγκτον αυτή τη φορά, σε ετοιμότητα και πάλι ο τερματοφύλακας του ΓΑΣ.

24’ Τακουνάκι του Λαμπριανίδη στον Παπατάνο, ο τελευταίος έκανε το δυνατό σουτ και ο Αντιφάκος με τις άκρες των δακτύλων του έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

30’ Εκτέλεση κόρνερ του Σπανού στο δεύτερο δοκάρι, ο Σιδηρόπουλος έκανε το πλασέ στην κίνηση, η μπάλα άουτ.

41’ Αντεπίθεση για τον ΓΑΣ, ο Σπυρίδης “έσπασε” στον Σπανό, το σουτ όμως που επιχείρησε απόκρουσε ο Ιωακειμίδης.

43’ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Λαμπριανίδη η μπάλα πέρασε το τείχος και κατέληξε στα δίχτυα του Αντιφάκου που προσπάθησε να αποκρούσει αλλά δεν τα κατάφερε (1-0).

44’ Εκτέλεση φάουλ του Καφέ από αριστερά η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

45’ Πάσα του Ζήση Βλαχοδήμου στον Μουρίκι, το πλασέ του έδιωξε ο Αντιφάκος.

50’ Σουτ του Καφέ απέκρουσε ο Αντιφάκος, νέο σουτ του Ουέλιγκτον η μπάλα άουτ.

53΄Εκτέλεση κόρνερ του Σπανού, κεφαλιά του Πέτγαζλη η μπάλα ελάχιστα άουτ.

76’ Σουτ του Πατατούκα, νέα απόκρουση του Αντιφάκου.

f2c84a574526efd9df752a17fce7723082’ Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Πατατούκα, απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, το σουτ όμως απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αντιφάκος.

87’ Ωραία πάσα του Παπατάνου στον Λαμπριανίδη, το σουτ όμως του σημερινού σκόρερ κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

88’ Σέντρα του Σαρηγιαννίδη, σουτ του Λαμπριανίδη η μπάλα άουτ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Παρασίου, με βοηθούς τους κ.κ. Παζαρτζικλή και Χαλατζιούκα.

ΦΑΣ Νάουσα : Ιωακειμίδης, Παπατάνος, Βλαχοδήμος Ζ., Ηλιάδης, Περηφανόπουλος, Αβραμόπουλος, Λαμπριανίδης, Μουρίκι (58′ Σαρηγιαννίδης), Καφές (89′ Παντζαρτζίδης), Ουέλιγκτον (70΄Πατατούκας), Συμπεθέρης.

ΓΑΣ Κοπανού : Αντιφάκος, Τζιβάρας, Χαραλαμπίδης, Μισαηλίδης (52’ Πρόιος), Κατσουγιαννόπουλος, Σιδηρόπουλος Β., Μπούφι, Τριανταφυλλίδης (65’ Σιδηρόπουλος Θ.), Πέτγαζλης, Σπανός, Κελέσμητος (λ.τ. 25′ Σπυρίδης)