Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδος

Κύπελλο Ερασιτεχνών (8ος όμιλος) ΑΠΟ Κερατσινίου – Πυθαγόρας Σάμου 2-0

64910_1061731977219376_72235806706266233_n
Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών πέρασε το Κερατσίνι, όπου επιβλήθηκε 2-0 του Πυθαγόρα Σάμου στο γήπεδο «Παν. Σαλπέας» το μεσημέρι της Τρίτης και περιμένει αύριο (16/3) τον νικητή του ζευγαριού Ιάλυσος – Αιολικός.

Οι παίκτες του Δέδε έβαλαν από την αρχή δύσκολα στους φιλοξενούμενους, χάνοντας τη μία φάση μετά την άλλη, με τον Κουρκούτη στο 19′ να ανοίγει το σκορ με συρτό σουτ έξω από την 878da9b56b390cca8c68eaf727637a73_XLπεριοχή. Μάλιστα, μόλις στο 6ο λεπτό ο διαιτητής Μαχαίρας και ο βοηθός ακύρωσαν γκολ του Φούντα, αφού είχε προηγηθεί φάουλ του Τουρνά.

Ο Πυθαγότας δε φάνηκε απειλητικός κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, με τους «ροσονέρι» να χάνουν αρκετές ακόμα ευκαιρίες με μεγαλύτερη στο 29′ όταν ο Μπατής από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Μπακασέτα. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι συνέχισαν το επιθετικό παιχνίδι τους και στο 70ο λεπτό το σουτ του -πολύ καλού σε ακόμη ένα ματς- Γκιάτη κατέληξε στα δίχτυα των Σαμιωτών έπειτα από κόντρα στο σώμα αμυνόμενου.

ΑΠΟ Κερατσίνι: Τσαλκιτσίδης, Σφυρογιαννάκης, Γουργιώτης (76΄ Καζάλας), Αγγελάκης, Βαττής, Μπατής, Φούντας, Γκιάτης, Μαριόλης (60′ Χανιώτης), Τουρνάς, Κουρκούτης (37΄ Ψυχογιός λ.τρ.)

Πυθαγόρας Σάμου: Μπακασέτας, Σαπουνάς, Μαστρογιάννης Β., Κονταράς Κ. (70΄ Ευγενικός), Ιωαννίδης, Καραδήμος (73΄ Μαργαρώνης), Σαράντου, Κουρλετάκης, Κατσικάς, Καρσάς, Τσεβάς