Football League – Εφικτός στόχος για τον ΑΟΤ η τρίτη θέση!

DSCF1197Οι απουσίες βασικών παικτών… επηρέασαν την εικόνα του ΑΟ Τρίκαλα αλλά δεν εμπόδισαν τους «κυανέρυθρους» να φτάσουν στη νίκη με 1-0 επί της Ζακύνθου φτάνοντας την 4η συνεχόμενη νίκη τους.

Οι παίκτες του Σταύρου Ψιμουλάκη είχαν τον πρώτο λόγο σχεδόν σε όλο το 90λεπτό αλλά χωρίς καλές τελικές πάσες, δυσκολεύτηκαν να βρουν δίχτυα απέναντι τους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη ο τεχνικός του ΑΟΤ ρίσκαρε παίζοντας με 3-5-2 και τελικά τη λύση τελικά έδωσε ο Κουσκουνάς που μετά από εξαιρετική ασίστ του Βρούτσινα, πλάσαρε για το 1-0 στο 48ο λεπτό.

O σκόρερ των Τρικάλων μάλιστα στο 44ο λεπτό είχε χάσει πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.

Το φιλμ του αγώνα

4΄ Λάθος της άμυνας των Τρικάλων ο Κάρδαρης έφυγε απέναντι απο τον Χιώτη πλάσαρε και ο πορτιέρο του ΑΟΤ μπλόκαρε.
22′ Τα Τρίκαλα ζητούν πέναλτι σε ανατροπή του Κουσκουνά… ο διαιτητής δείχνει «παίζεται».
29′ Κόρνερ του Ναβάρα, ο Φαγιέ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
42′ Μακρινό σουτ του Σερτζίνιο με τη μπάλα να περνά άουτ.
44′ Ο Ριζογιάννης κέρδισε πέναλτι, ο Κουσκουνάς ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Παπαδόπουλος απέκρουσε.
48′ ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ! Ο Βρούτσινα μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, σέντραρε συρτά για τον Κουσκουνά που από κοντά πλάσαρε για το 1-0.
70′ Τεράστια ευκαιρία για τη Ζάκυνθο όταν ο Πέττας τροφοδότησε τον Αποστόλου που ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή αλλά σούταρε ελάχιστα άουτ.
81′ Μετά από φάση διαρκείας, ο Μεντούρ σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Χιώτη.
93′ Ο Βρούτσινα από πλάγια θέση έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

ΑΟ Τρίκαλα: Χιώτης, Στουρνάρας (46′ Φλίγκος), Νιάρος, Παπαπαναγιώτου, Σαρακατσάνος, Ριζογιάννης, Σερτζίνιο, Φαγιέ (46′ Βρούτσινα), Ναβάρο, Κουσκουνάς, Δουκάκης (65′ Γκμπαλέ).

Ζάκυνθος: Παπαδόπουλος, Αποστόλου, Κυριακίδης, Καμπούρης, Πέττας Ρ., Λέκκας (67′ Ορφανίδης), Μεντούρ, Πέττας Ν. (46′ Ζέλιος), Βοσνακίδης, Γραικός, Κάρδαρης (53′ Κουρελάς).