Football League - Γ Εθνική / Τοπικά

Δόξα Δράμας – Αγροτικός Αστέρας 1-1 (photos)

Χωρίς τίτλο

Δυνατό φιλικό σήμερα στη Δράμα, με τη Δόξα να αναδεικνύεται ισόπαλη 1-1 με τον Αγροτικό Αστέρα.

Μετά από ένα ανούσιο πρώτο μέρος, με ελάχιστες καλές στιγμές, οι δύο ομάδες ανέβασαν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο, παρά το γεγονός πως αμφότερες προχώρησαν σε πολλές αλλαγές.

Το φιλμ της αναμέτρησης

14′ Σουτ του Τριανταφυλλάκου έξω από την περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Καράδαης

18΄Σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά από τον Δουμάνη φεύγει ελάχιστα άουτ από το πρώτο δοκάρι

25′ Διακοπή για λίγη δροσιά από τον διαιτητή Πουλικίδη

37′ Καλή φάση για γκολ για την Δόξα με τον Σουάνη από δεξιά απέναντι στον Γιακουμή να σουτάρει αλλά πάνω στο σουτ δεν βρήκε την μπάλα στα γεμάτα

57′ Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων και ο Φελίπε απέναντι στον Καράδαη σουτάρει πάνω από τα δοκάρια της Δόξας

67’ ΓΚΟΛ! Ελεύθερο τερματοφύλακα από τον Καράδαη και η μπάλα περνάει όλο τον άξονα και κάτω από σέντρα ο Κυριακίδης δεν καταφέρνει να διώξει με κεφαλιά και ο Σάντος που ήταν δίπλα την τσιμπάει και βγαίνει στον κενό χώρο και απέναντι στον Γουναρίδη περνάει την μπάλα από πάνω του και την στέλνει στα δίχτυα του Αγροτικού.

70’ Ο Παπαζούδης στην θέση του Γκαρακλίδη και οι Μαρκόπουλος και Πολύζος αντί των Πινδώνη και Μπουσινάκη

73’ ΓΚΟΛ! Κόρνερ από δεξιά του Τεγούση και ο προωθημένος Γκότοβος πηδάει πιο ψηλά από τους αμυντικούς της Δόξας και από το ύψος της μικρής περιοχής σκοράρει με κεφαλιά.

85′ Βουτσινάς και Μπάμπουρας αντί Καρλόπουλου και Παπαζαχαρία

88′ Κεφαλιά του Μαρκόπουλου μέσα από την περιοχή μετά από κόρνερ από αριστερά φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γουναρίδη

Δόξα Δράμας (Βασιλακάκης) Καράδαης, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Πινδώνης, Καρλόπουλος, Μπουσινάκης, Δουμάνης, Γιόνδης, Σουάνης. Στο Β’ ημίχρονο έπαιξαν οι : Παπαζούδης, Κεφαλάς, Πολύζος, Μαρκόπουλος, Παγκάκης, Σάντος, Γαϊδαρτζής, Μπάμπουρας, Βουτσινάς.

Αγροτικός Αστέρας (Νεντίδης) : Γιακουμής, Γκοτοβός, Κυριακίδης, Ουνγιαλίδης, Κουκόλης, Τάι, Τεγούσης, Τριανταφυλλάκος, Δεινόπαπας, Φελίπε, Γκέκας. Στο β ημίχρονο έπαιξαν οι: Γουναρίδης, Βαφέας, Καραμπάς, Μπουτζίκος, Έππας, Θεοδωρίδης, Ντουνιάς, Γκέσιος, Παπαδημητρίου, Πάλλας