Football League - Super League 1

Άρης – ΑΕΚ 1-2

14068222_1094774030610703_1714601172845466165_nΜε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πέτρο Μάνταλο που πέτυχε δύο γκολ, η ΑΕΚ επικράτησε 2-1 του Άρη σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Όπως αναφέρει το contra.gr, παίζοντας πολύ καλά για ένα ημίχρονο η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 κόντρα στον Άρη σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο “Κλεάνθης Βικελίδης”. Η Ένωση μπήκε καλύτερα στο ματς και μόλις στο 11′ είχε δοκάρι μετά από κόρνερ του Μάνταλου και λάθος του Μπούρμπου.

Ο αρχηγός του “Δικεφάλου” είχε κέφια και στο 16′ με δικό του σουτ άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με εκπληκτικό ψαλιδάκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά. Στο ημίχρονο ο Τιμούρ Κετσπάγια προχώρησε σε αλλαγές παικτών, αλλά και σχηματισμού, δοκιμάζοντας το 4-3-3 με αποτέλεσμα ο ρυθμός να πέσει.

Ο Άρης το εκμεταλλεύτηκε και στο 68ο λεπτό ο Ανάκογλου έβγαλε τη σέντρα, ο Ιντζίδης έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και μείωσε σε 2-1. Οι αλλαγές και για τις δύο ομάδες συνεχίστηκαν, ενώ οι φάσεις όσο περνούσε ο χρόνος λιγόστευαν. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους “κιτρινόμαυρους” της Αθήνας νικητές με 2-1.

ΑΡΗΣ: Διούδης (60΄ Αναγνωστόπουλος), Μπούρμπος, Τσουμάνης, Ρόβας, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Ντούνης, Αντρέου, Μιλούνοβιτς, Τάτος (80΄ Ντόγος), Ίλιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Βουτσιάς, Νέτο, Παυλίδης, Ν’ Λουντούλου, Ανάκογλου, Καπνίδης.

ΑΕΚ: Ανέστης, Γκάλο (31΄ Μπακάκης), Τσιγκρίνσκι (46΄ Κολοβέτσιος), Λαμπρόπουλος (69΄ Μανωλάς), Ντίντακ (69΄ Ντίας), Γιόχανσον, Γαλανόπουλος, Πλατέλλας, Μάνταλος (46′ Πατίτο), Μπακασέτας (58΄ Τζανετόπουλος), Αλμέιδα (36΄ Πέκχαρτ)