Άρης Σούδας – Κισσαμικός 0-3

pagonis-mixalopoulosΣε ένα φιλικό παιχνίδι, όπου ο Σπύρος Μπαξεβάνος είχε την ευκαιρία για αρκετές δοκιμές παικτών σε διαφορετικές θέσεις από τις συνηθισμένες τους, ο Κισσαμικός επικράτησε με 3-0 του Άρη Σούδας.

Η φιλική αναμέτρηση έγινε στο γήπεδο Σούδας, στο οποίο τοποθετήθηκε πρόσφατα νέος συνθετικός χλοοτάπητας.

Στο 10’ έπειτα από ωραία συνεργασία με τον Μάντζη ο Τσοντάκης άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 0-2 ο Παντελάκης από κόρνερ του Θέου, σκοράροντας κόντρα στην ομάδα από την οποία αναδείχθηκε. Στο 63’ ο Τσοντάκης είχε δοκάρι, ενώ στο 86’ ο Κίκε διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Η ομάδα από το Καστέλι είχε αρκετές ευκαιρίες, στις περισσότερες εκ των οποίων επενέβη θετικά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων Βροντάκης.

pantelakis-klothakis-768x517Οι φάσεις του αγώνα
2’ Σέντρα του Παγώνη κεφαλιά του Μάντζη άουτ.
10’ ΓΚΟΛ: Ωραία ομαδική συνεργασία για το 0-1. Από διαγώνια μπαλιά του Παντελάκη ο Τσερκέζος πάσαρε στον Τσοντάκη, ο οποίος άλλαξε ωραία την μπάλα με τον Μάντζη και σκόραρε με ιδανικό σουτ.
20’ Ατομική προσπάθεια του Μάντζη και πάσα στον Θέο, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Βροντάκης.
21’ Σέντρα του Παγώνη, σουτ του Τσοντάκη άουτ.
32’ Εκτέλεση φάουλ του Θέου άουτ.
33’ Σουτ του Τσοντάκη αποκρούει με γροθιές ο Βροντάκης.
40’ Σουτ του Μάντζη άουτ.
42’ Σέντρα του Τσοντάκη η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και το πλασέ του Μάντζη αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Βροντάκη.
43’ ΓΚΟΛ: Από την εκτέλεση κόρνερ του Θέου ο Παντελάκης με πλασέ κάνει το 0-2.
44’ Συνεργασία Τσερκέζου-Θέου-Πέεφ, σουτ του τελευταίου αποκρούει σε κόρνερ ο Βροντάκης.
63’ Σέντρα του Κουρέλλα, σουτ του Τσοντάκη στο οριζόντιο δοκάρι.
64’ Φάουλ του Στρατουδάκη μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Πολίτης.
67’ Σουτ του Μάντζη απέκρουσε ο Βροντάκης.
72’ Σέντρα του Κουρέλλα κεφαλιά εξ επαφής του Μάντζη και εντυπωσιακή απόκρουση του Βροντάκη.
76’ Σουτ του Τσοντάκη απέκρουσε ο Βροντάκης.
82’ Σουτ του Μίλιτς ξανά ο τερματοφύλακας του Άρη Σούδας επενέβη θετικά για την ομάδα του.
83’ Σουτ του Μίλιτς άουτ.
84’ ΓΚΟΛ: Ο Κίκε με σουτ σημειώνει το 0-3.
88’ Σέντρα του Φυντικάκη κεφαλιά του Κίκε άουτ.

Άρης Σούδας (Γιώργος Κόλτζος): Βροντάκης, Σκαλέρης (40’ Φέζγκα), Αρτσιδάκης, Δ. Τερεράκης, Μπακογιάννης, Δοντσίδης, Βαρδάκης, Μιχαλόπουλος, Τσέκοβ, Γαλανάκης, Κλωθάκης (53’ Στρατουδάκης)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (60’ Πολίτης), Παγώνης (83’ Φυντικάκης), Παντελάκης (60’ Σταθάκης), Ενγκουέμ, Τσερκέζος (60’ Κουρέλλας), Αντωνιάδης, Σελινιωτάκης, Πέεφ (73’ Τιάγκο Σίλβα), Θέος (73’ Κίκε), Τσοντάκης, Μάντζης (73’ Μίλιτς).