Γ Εθνική (2ος όμιλος) Αμβρακία Κωστακιών – Τηλυκράτης 0-1

DSC_0076-696x478Με εξαιρετικό τρόπο ξεκίνησε η σεζόν για τον Τηλυκράτη Λευκάδας.

Όπως αναφέρει το Sportime24, η ομάδα της Λευκάδας πέρασε νικηφόρα (0-1) από την Άρτα, καθώς επικράτησε της Αμβρακίας Κωστακιών χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ ο Μακρυγιάννης.

Στο 30΄ η Αμβρακία είχε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ αλλά ο Σταμούλης μόνος απέναντι από τον Καραγκούνη δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 40΄ νέα ευκαιρία για την Αμβρακία Κωστακιών αλλά το σουτ του Βασίλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

Στο 75’ σέντρα σουτ του Ορφανού στο δοκάρι του Βαρέλ,η και στο 91΄ ο Παύλος Μακρυγιάννης με ατομική προσπάθεια και πλασέ έκανε το 0-1.

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ (Μπαλάφας): Βαρέλης, Τάσσος, Βασίλας, Πέτσας, Παπαρούνης, Βερλέκης, Παππάς (71’ Μπαλαδήμας), Ασπροποταμίτης (58’ Νταλάκας), Σιδηρόπουλος, Σταμούλης (66’ Σταμάτης), Μπεζεβέγκης

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ (Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι, Καταγής, Πολυχρονίδης, Ιασωνίδης, Τοντόροφ, Περιστέρης (65’ Ορφανός), Κτενάς, Σιδέρης (65’ Γεωργάκης), Κοντογιάννης (84’ Βασιλείου), Μακρυγιάννης