Σούπερ Παρί, “διαστημικός” Καβάνι! (vid+tweets)

Csf7_OUWEAAn40KΗ Παρί Σεν Ζερμέν ήταν καταιγιστική κόντρα στην Καέν με τον Έντισον Καβάνι να κάνει πράγματα και θαύματα πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ με τους Παριζιάνους να παίρνουν άνετα τη νίκη (6-0).

Στο παιχνίδι που άνοιξε την πέμπτη αγωνιστική οι Παριζιάνοι πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση, μετά από αρκετά ματς η αλήθεια είναι, πετυχαίνοντας μάλιστα τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο.

Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Έντισον Καβάνι, ο οποίος άρχισε να ζεσταίνεται μετά το «χλιαρό» ξεκίνημά του στη σεζόν σκοράροντας τέσσερα τέρματα σε 45 λεπτά.

Ο Ουρουγουανός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο δωδέκατο λεπτό ενώ εννιά λεπτά αργότερα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Στο 38ο λεπτό κατάφερε να φτάσει στο χατ τρικ ενώ επτά λεπτά αργότερα σημείωσε και τέταρτο τέρμα. Το 5-0 σημείωσε ο Λούκας στο 67ο λεπτό ενώ ο Ογκουστίν σκόραρε για το 6-0 στο 79ο λεπτό. Με αυτή την εμφατική νίκη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους δέκα πόντους και επέστρεψαν στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές.