Ποδόσφαιρο

Δύο γκολ με τον Βύζα Μεγάρων ο Ημαθιώτης Αναστάσης Παρθενόπουλος!

URASYBOYLOS_BYZAS_1_800Ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου ήταν ο αγώνας μεταξύ Θρασύβουλου Φυλής και Βύζαντα Μεγάρων το οποίο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016 στο δημοτικό στάδιο Φυλής και ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων με 3-2.

Όπως αναφέρει το megara.org, ο αγώνας τα είχε όλα. Ένταση, πάθος, γκολ και ανατροπή σκορ. Και οι δύο ομάδες παρουσίασαν αξιόμαχα σύνολα και αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στο τοπικό πρωτάθλημα κατά την τρέχουσα περίοδο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον ιστορικό Βύζα ο Ημαθιώτης επιθετικός, Αναστάσης Παρθενόπουλος ο οποίος πέτυχε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, που όμως δεν έφτασαν ώστε να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα για τους “κίτρινους”

Η διακύμανση του σκορ

5΄ 0-1 ο Βύζας από κόρνερ που εκτέλεσε ο Φουντουκίδης και κεφαλιά του Παρθενόπουλου (φωτ)

13΄ 1-1 ισοφαρίζει ο Θρασύβουλος. Μετά από κτύπημα κόρνερ ο Ξενάκης διώχνει τη μπάλα με γροθιές, η μπάλα στρώνεται στα πόδια του προωθημένου Σκαμαντζούρα ο οποίος σκοράρει με μακρινό ευθύβολο σουτ

16΄ 1-2 ο Παρθενόπουλος πετυχαίνει το δεύτερο του τέρμα με ευθύβολο σουτ έξω από την περιοχή

45+ 2-2 ο Α. Κοντούλης σκοράρει με σουτ έξω από την περιοχή

78΄ 3-2 σε μια από τις πολλές επισκέψεις του Θρασύβουλου στο Β’ ημίχρονο ο Α. Κοντούλης σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα

Θρασύβουλος (Κυριάκος Μίχας): Μουζάκης, Ρόδης, Κάτσος, Σταυρόπουλος, Σκαμαντζούρας, Νικολακόπουλος, Παπαδόπουλος, Κοντούλης Α. (80’ Δρυς), Κοντούλης Γ., Γεωργιάδης Η., Μπιλίτσης (71΄ Σφακιανάκης)

Βύζας (Ιερόθεος Μαργέτης): Ξενάκης, Κουτσουμπής, Γεωργούσης, Βουρνάζος, Γκάτσιος (10’ λ.τρ. Μουσκάι, 63’ Γκιργκιζιάν) , Μαλλιώρης (λ.τρ. Δρίτσας), Αντύπας, Καραγιάννης, Παρθενόπουλος, Φουντουκίδης, Ξένος,